reklama

Razie v nakladatelství Naše vojsko. Policie zabavila nacistické kalendáře

Policisté v úterý odpoledne zasahovali v nakladatelství Naše vojsko a zabavili zejména kalendáře s nacistickými pohlaváry. Ty jsou od konce května předmětem trestního oznámení, které podal předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma.

reklama

Před prodejnu nakladatelství Našeho vojska na pražském Smíchově přijelo v úterý několik policejních aut. Kriminalisté následně celé nakladatelství přibližně na hodinu a půl uzavřeli. Podle informací, které na místě zjišťoval reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr, si policisté kromě kalendářů odnesli také hrníčky s vyobrazením lékaře a člena organizace SS Josefa Mengeleho. Majitel Našeho vojska Emerich Drtina bude, dle svých slov, teď vyčkávat, jaký závěr z celé razie vyšetřovací orgány nakonec vyvodí.

K tématu

Podle Drtiny v tom ideologie není

Spor o kalendáře s portréty osobnostmi třetí říše pro rok 2021 začal 25. května, kdy předseda Nadačního fondu obětem holocaustu Michal Klíma podal trestní oznámení. Podle něj společnost porušila zákon, který zakazuje propagaci hnutí potlačujícího práva a svobody člověka. Klíma dále považuje za zcela neúnosné, že se v Česku i v roce 75. výročí porážky nacismu legálně veřejně propagují jeho představitelé.

Následující den, 26. května, sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS majitel nakladatelství Emerich Drtina, že kalendáře s nacisty mohou být vůči obětem holokaustu nevkusné, ale že on sám žádnou ideologii nezastává. Prý jde hlavně o byznys a občas rád někoho vydráždí.

Tagy: kalendář nacisté razie Policie Emerich Drtina Michal Kl

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama