CNN Prima News výroba

výroba

Výpis příspěvků ke štítku „výroba“

Další rána pro české firmy? Hrozí jim velký problém, varuje Švihlíková před kroky Německa

Pouštět se do dotační války by nebylo dobré, protože Česko na to nemá rozpočtovou kapacitu, uvedla ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS Helena Horská, ekonomka a poradkyně premiéra Petra Fialy (ODS). Reagovala na skutečnost, že Německo navrhlo zavést kompenzace pro firmy kvůli drahým energiím. Podle ekonomky Ilony Švihlíkové jsou drahé energie cílem zelené tranzice, aby se změnila výroba a spotřební zvyklosti.

Ostravský průmysl čelí katastrofě. Budoucnost hutě Liberty a tisíců pracovníků je nejistá

Na šest tisíc hutníků z ostravské společnosti Liberty žije v nejistotě. Stejně tak je na tom i dalších více než 20 tisíc lidí z firem na severní Moravě a ve Slezsku, jejichž podnikání s Liberty nějak souvisí. Největší česká huť má vážné problémy a poslední vysoká pec zůstává v takzvaném režimu teplého útlumu. Hejtman Moravskoslezského kraje proto svolal mimořádnou tripartitu a chce, aby mu vedení podniku do týdne předložilo strategický plán.

Čtvrtý nejhorší výsledek v historii. Schodek státního rozpočtu vzrostl na 210,7 miliardy

Schodek státního rozpočtu ke konci října vzrostl na 210,7 miliardy korun ze zářijových 180,7 miliardy korun, informovalo ve středu ministerstvo financí. Po čtyřech měsících snižování deficitu se tak schodek v říjnu prohloubil o 30 miliard korun. Výsledek hospodaření za deset měsíců byl čtvrtý nejhorší v historii Česka, ale zároveň nejlepší od začátku pandemie covidu. Loni byl deficit na konci října 286,7 miliardy korun.

Taylor Wessing poskytla právní poradenství Shape Corporation, prvnímu nájemci nové průmyslové zóny Panattoni Park Pilsen West II

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika poskytla právní poradenství při realizaci built-to-suit pronájmu v areálu Panattoni Park Pilsen West II společnosti Shape Corporation Czech Republic, s.r.o. Americká společnost do něj postupně přesunula provoz z prostor na plzeňských Borských polích a zároveň rozšířila výrobu deformačních zón, které zvyšují bezpečnost pasažerů v automobilové přepravě. Výrobu v novém areálu slavnostně Shape Corporation zahájila 21. září 2023 a v novém provozu bude pracovat až 700 zaměstnanců.

Lékárníci si stále zoufají: Místo sto balení došlo osm. Zásoby penicilinu se tenčí

Dodaný penicilin nám vydrží sotva pár týdnů, upozorňují lékárníci. A dodávají: ti, kteří se nepředzásobili, s ním dlouho nevystačí. Do Česka tento týden mělo dorazit asi 52 tisíc kusů balení penicilinu, další by měly přijít do poloviny listopadu. Ministerstvo zdravotnictví plánuje výrobu tohoto léku v Česku, to však současný nedostatek nevyřeší.

Tradiční autoprůmysl? Passé, míní Kovanda. Našlápnout ekonomiku má výroba čipů

Zahraniční investice desítek miliard do autoprůmyslu se spalovacími motory v Česku představují prvních 20 let tohoto tisíciletí, ale nyní jsou passé. Musíme nalézat nové rozvoje ekonomiky, řekl ekonom Lukáš Kovanda s tím, že v tomto ohledu je „málokteré odvětví důležitější než výroba čipů“. Podle něj je nutné zájem o zahraniční investice orientovat tímto směrem, jelikož o „tradiční autoprůmysl“ nebude možné se v budoucnu opírat, sdělil v pořadu SVĚT FINANCÍ S TRINITY BANK na CNN Prima NEWS.

Výroba penicilinu v Česku? Další Válkův balonek, nelze podporovat jen jeden lék, říká Farhan

Oznámení ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) o možném obnovení výroby penicilinu v Česku je nesystémovým krokem a dalším vypuštěným „balonkem“, zhodnotil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS stínový ministr zdravotnictví Kamal Farhan (ANO). Není podle něj jasné, jakým způsobem by výroba probíhala, a zároveň je potřeba podporovat produkci u širší škály léků.

Expert o Válkově plánu vyrábět penicilin v Česku: Není nereálný, ale ani nejsprávnější

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) přišel s ambiciózním plánem. Do roka a půl by chtěl v Česku rozjet výrobu nedostatkového penicilinu. Jeho úřad o tom již začal jednat s držiteli příslušných licencí. Médiím prozradil, co vše je podle něj třeba zajistit, aby se situace kolem výpadku léků stabilizovala. Výkonný ředitel Asociace velkodistributorů léčiv Tomáš Votruba pro CNN Prima NEWS dodal, že vize o zdejší výrobě medikamentu „není nereálná“, nepovažuje ji však za nejsprávnější.