reklama
CNN Prima News výroba

výroba

Výpis příspěvků ke štítku „výroba“

Bavlněná revoluce: U piva vymysleli oblečení, na kterém není vidět ani pot, ani špína

10. listopadu 2021 20:20

S unikátním nápadem trička, na kterém není vidět pot, přišli tři tátové od rodin. Přestože jim mnoho let trvalo domyslet onu unikátní technologii, dnes už je z nich úspěšná česká firma. Bez rad jejich manželek a kolegyň, by se to ale samozřejmě neobešlo. „Tady má to něžné pohlaví moc důležitou roli,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ředitel a spoluzakladatel společnosti CityZen Pavel Hrstka.

Zuzana zná zaručený recept na kvalitní spánek, který má blahodárný vliv na pokožku

9. listopadu 2021 19:00

Kvalitní vlněné přikrývky mají blahodárný vliv na komfortně strávenou noc. Spánek je důležitý pro každého z nás. Je základem nejen fyzického, ale i duševního zdraví. Celou jednu třetinu života trávíme v posteli a moderní peřiny vyrobené z hromady plastů nemůžou v žádném případě konkurovat noci strávené v objetí jedinečné vlněné přikrývky. Tyto deky voní, v zimě hřejí, v létě chladí a mají blahodárný vliv na pokožku. Vlněné přikrývky zaručí naprosto nenahraditelnou kvalitu spánku, a tudíž více energie a větší výkonnost v následujícím dni.

Český průmysl prohloubil pád, klesla i hodnota nových zakázek. Na vině je výroba aut

8. listopadu 2021 10:27

Produkce tuzemských průmyslových podniků se v září meziročně snížila o čtyři procenta. Prohloubil se také meziměsíční propad a na rozdíl od srpna klesla i hodnota nových zakázek. Hlavním zdrojem špatných čísel byla výroba motorových vozidel, která v porovnání s loňským zářím klesla o třetinu. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu.

I když je nemůže ihned otestovat na moři, patří mezi světovou špičku

26. října 2021 12:00

Řemeslná výroba mořských kajaků nepaří v Česku mezi tradiční obory. Vlastně se zde vůbec nevyučuje. Přesto ji lze ovládnout, a to dokonce tak, že můžete patřit mezi světovou špičku. Podobně jako Stanislav Klokočník. Jeho kajaky vznikají v malé dílně a s obrovským podílem poctivé ruční práce. Výsledkem jsou elegantní plavidla, která křižují všechny světové oceány. Základem je osvojit si principy laminování. Právě z laminátů se totiž mořské kajaky nejčastěji vyrábějí.

Pokud automobilky padnou, přijde o práci až půl milionu lidí, varuje Středula

19. října 2021 10:11

Enormní nedostatek čipů ochromil výrobu aut i v České republice. Pokud by stát nezasáhl, automobilky padnou. „O práci by přišly statisíce lidí. A to počítám přímé zaměstnance, ne celé rodiny. Celkové počty budou přesahovat půl milionu občanů,“ nastínil černý scénář předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Nová auta nebudou. Škodovka do konce roku výrazně omezí či zastaví výrobu, chybějí čipy

7. října 2021 14:03

Automobilka Škoda Auto od pondělí 18. října výhledově do konce roku výrazně omezí či zcela zastaví výrobu ve všech třech českých závodech. Důvodem jsou chybějící čipy, které se používají v palubní elektronice. Firma se zaměří na dokončení velkého množství rozpracovaných vozů, řekl ve čtvrtek vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.

Místo na zeď mohou děti malovat maxi křídami na doma vyrobenou tabuli

30. září 2021 16:02

Děti kreslení křídou na chodník milují. Co ale dělat, když na to není počasí, nebo si chtějí hrát doma či na zahradě? Sežeňte si staré dřevěné dveře, tabulovou barvu a vyrobte dětem vlastní přenosnou tabuli. A aby jim nechyběly křídy, tak ty se dají snadno vyrobit také. Bude to skvělá zábava i v případě, že vám doma zůstane malý marod.

Škoda Auto v Česku zastaví na týden výrobu. Nepracuje ani kolínská Toyota

16. září 2021 18:17

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto od 27. září zcela zastaví na celý týden výrobu ve všech třech svých závodech v České republice. Důvodem je nedostatek čipů, které se používají v palubní elektronice. Ve čtvrtek to uvedl týdeník Škodovácký odborář. V tomto týdnu stojí výroba také v kolínské Toyota Motor Manufacturing Czech Republic.

Škoda přestane vyrábět Fabii v kombíku. Kvůli přísným emisním limitům se nevyplatí

24. srpna 2021 11:58

Automobilka Škoda Auto přestane vyrábět model Fabia ve variantě kombi. Důvodem jsou přísné emisní limity, kvůli kterým musí vyrábět více elektromobilů. Firma to oznámila v dopise zaměstnancům, který má redakce CNN Prima NEWS k dispozici a pod nímž jsou podepsáni předseda představenstva Thomas Schäfer a předseda odborů Jaroslav Povšík. Kdy se přestane Fabia kombi vyrábět, není jasné.

reklama