CNN Prima News Neapol

Neapol

Výpis příspěvků ke štítku „Neapol“

Masivní demonstrace proti násilí na ženách. Italy pobouřila vražda 22leté studentky

V několika italských městech v sobotu vyšly do ulic stovky tisíc lidí, aby demonstrovaly proti násilí na ženách. Obrovská účast na protestech souvisí i s případem nedávné vraždy mladé studentky, z níž je podezřelý její přítel. Vražda dvaadvacetileté ženy, jejíž tělo se před týdnem našlo v podhůří Alp na severu Itálie, zemi šokovala a aktivisté poukázali na to, že obětí vraždy se letos v Itálii stala už více než stovka žen.

Brány pekla se otevřely. Fotbalisté Neapole získali po 33 letech titul, slaví celé město

Fotbalisté Neapole získali svůj třetí titul v historii klubu. V neděli sice remizovali se Salernitanou, ale domácí ztráta oddálila divoký večírek jen do čtvrtka. K zisku titulu stačila remíza 1:1 na hřišti Udine, svěřenci kouče Luciana Spallettiho pět kol před koncem mají nedostižný náskok 16 bodů na druhé Lazio Řím. Neapol ovládla Serii A potřetí v historii. Očekává se, že ve městě, kde je fotbal malým náboženstvím, vypuknou bouřlivé a dlouhé oslavy. Poslední scudetto pomohl Neapoli vybojovat v roce 1990 legendární Diego Maradona.

Představení s ruskými a ukrajinskými baletkami vyvolalo rozruch. Nepřípustné, zní reakce

Pondělní společné vystoupení ruských a ukrajinských baletek vyvolalo v Neapoli ostré rozepře. S představením nesouhlasil ukrajinský konzul v jihoitalském městě Maksym Kovalenko, podle kterého v období války není kulturní spolupráce s Rusy přípustná. Tento názor ale odmítlo vedení operního divadla San Carlo, které vyprodané představení uspořádalo, uvedla agentura AP.

Bud Spencer: Sportovec a herec, který si umělecké jméno zvolil podle oblíbeného piva

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, Pravá a levá ruka ďábla. To je jen krátký výčet filmů legendární filmové dvojice Terence Hill a Bud Spencer. Před pěti lety druhý jmenovaný bohužel odešel do hereckého nebe. Věděli jste ale, že Bud Spencer byl také vynikající plavec a dokonce i vynálezce? Život toho „tlustého, vousatého a zamračeného“ překvapuje lecčím.