reklama

Nechají se očkovat? Vašut, Farna, Ruppert i Burešová otevřeně o vakcíně

Na očkování proti koronaviru jsou rozporuplné reakce a jinak tomu není ani u známých tváří. Někteří se její aplikace bojí, druzí ji vnímají jako záchranu. Kdo se nechá očkovat a kdo je naopak odpůrce vakcinace? Herec Marek Vašut nebo zpěvačka Ewa Farna a další promluvili v pořadu ShowTime.

reklama

„Já se nechávám už asi deset let očkovat proti chřipce, jako dítě za bolševika jsem byl očkován proti všemu a nikdo se nikoho neptal. Já si dobrovolně určitě vakcínu proti covidu píchnout nechám,“ svěřil se herec Marek Vašut.

Jsou ale i tací, kteří jsou k vakcíně skeptičtější. „Já jsem v tomto velmi obezřetná, protože jakékoli očkování je pro mě vstup do přirozeného systému mého těla. A nebyla bych moc šťastná, kdybych se nechala očkovat. Raději bych, kdyby to šlo bez toho, a věřím, že to tak i půjde,“ sdělila zpěvačka Aneta Langerová. A není sama. „Já bych byl opatrnější,“ prozradil zpěvák Albert Černý.

Například zpěvák Matěj Ruppert si vakcínu aplikovat nechá, avšak pod jednou podmínkou. „Já jsem prostě důvěřivý, a pokud naši lékaři řeknou, že ta vakcína je v pořádku, klidně budu první, kdo si ji nechá dát,“ dodal.

Na odborníky spoléhají i další známé osobnosti. „Jsem v takové té pozici, že vím málo na to, abych něco řekla a tvořila tím názor. Vím, že nic nevím. Lidi bych odkázala ke skutečným odborníkům, aby si utvořili názor na relevantní informace,“ uvedla zpěvačka Ewa Farna. „A pod to se podepíšu i já,“ doplnila herečka Eva Burešová.

Svůj názor na vakcinaci prozradil i zpěvák Matěj Homola. „Pokud by cestování bylo podmíněné tím, že mám být očkován, abych mohl jet třeba do Indie a dalších zemí, kam bych chtěl, tak to podstoupím. Nemám s tím problém. Rozhodně si nemyslím, že očkováním se mi do těle vpraví čip, to rozhodně ne,“ řekl Homola.

Tagy:
Eva Burešová Matěj Homola Aneta Langerová Matěj Ruppert Marek Vašut Ewa Farna Albert Černý

Hlavní zprávy

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?
Fotbal

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama