reklama

Nechají se očkovat? Vašut, Farna, Ruppert i Burešová otevřeně o vakcíně

Na očkování proti koronaviru jsou rozporuplné reakce a jinak tomu není ani u známých tváří. Někteří se její aplikace bojí, druzí ji vnímají jako záchranu. Kdo se nechá očkovat a kdo je naopak odpůrce vakcinace? Herec Marek Vašut nebo zpěvačka Ewa Farna a další promluvili v pořadu ShowTime.

reklama

„Já se nechávám už asi deset let očkovat proti chřipce, jako dítě za bolševika jsem byl očkován proti všemu a nikdo se nikoho neptal. Já si dobrovolně určitě vakcínu proti covidu píchnout nechám,“ svěřil se herec Marek Vašut.

K tématu

Jsou ale i tací, kteří jsou k vakcíně skeptičtější. „Já jsem v tomto velmi obezřetná, protože jakékoli očkování je pro mě vstup do přirozeného systému mého těla. A nebyla bych moc šťastná, kdybych se nechala očkovat. Raději bych, kdyby to šlo bez toho, a věřím, že to tak i půjde,“ sdělila zpěvačka Aneta Langerová. A není sama. „Já bych byl opatrnější,“ prozradil zpěvák Albert Černý.

Například zpěvák Matěj Ruppert si vakcínu aplikovat nechá, avšak pod jednou podmínkou. „Já jsem prostě důvěřivý, a pokud naši lékaři řeknou, že ta vakcína je v pořádku, klidně budu první, kdo si ji nechá dát,“ dodal.

Na odborníky spoléhají i další známé osobnosti. „Jsem v takové té pozici, že vím málo na to, abych něco řekla a tvořila tím názor. Vím, že nic nevím. Lidi bych odkázala ke skutečným odborníkům, aby si utvořili názor na relevantní informace,“ uvedla zpěvačka Ewa Farna. „A pod to se podepíšu i já,“ doplnila herečka Eva Burešová.

Svůj názor na vakcinaci prozradil i zpěvák Matěj Homola. „Pokud by cestování bylo podmíněné tím, že mám být očkován, abych mohl jet třeba do Indie a dalších zemí, kam bych chtěl, tak to podstoupím. Nemám s tím problém. Rozhodně si nemyslím, že očkováním se mi do těle vpraví čip, to rozhodně ne,“ řekl Homola.

K tématu

Tagy: Eva Burešová Matěj Homola Aneta Langerová Matěj Ruppert Marek Vašut Ewa Farna Albert Černý

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Ještě jsme nevyhráli. Pandemie je v kritickém bodě, varuje WHO a mluví o další pohromě

Ještě jsme nevyhráli. Pandemie je v kritickém bodě, varuje WHO a mluví o další pohromě

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že pandemie koronaviru zdaleka ještě není u konce. Naopak – křivka stále stoupá a dostáváme se do kritické fáze. V jižní Asii navíc rychle přibývá případů nákazy, a tak dochází ke zpřísnění opatření, zatímco část Evropy naopak rozvolňuje. Celosvětově ale počty případů podle WHO exponenciálně rostou.

Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Gagarinův start Sověti do poslední minuty tajili. Praha nic nevěděla, NASA ho zaspala
PŘEHLEDNĚ: Děti se vrátily do škol. Jak vypadá testování a na co si dát pozor?
V Česku se chystá koncert pro tisíc lidí. Ještě v dubnu zazpívá Lounová či Ledecký
reklama
reklama
Petříček: Odcházím se vztyčenou hlavou. Odvolají mě kvůli politickým důvodům

Vláda

Domácí zpravodajství

Zelení dávají ruce pryč od ČSSD. S Petříčkem bychom se asi dohodli, hlásí Berg
Sex není pud. Děti se o něm často učí z porna místo od rodičů, říká sexuoložka
Další články
reklama
reklama