Nejlepší hráč Super Bowlu Patrick Mahomes podepsal rekordní smlouvu na 503 milionů dolarů

Patrick Mahomes, hrdina letošního Super Bowlu, vyvrcholení sezony amerického fotbalu a nejužitečnější hráč zápasu, podepsal s týmem Kansas City Chiefs z Národní fotbalové ligy rekordní desetiletou smlouvu v hodnotě 503 milionů dolarů, v přepočtu 11,89 miliardy korun.

Čtyřiadvacetiletý quarterback, jenž Chiefs v únoru dovedl k prvnímu triumfu v lize po 50 letech, by měl v klubu zůstat do roku 2031.

Mahomes, kterého Kansas draftoval v roce 2017, dosud v NFL dlouhodobou smlouvu neměl. V květnu vedení klubu uplatnilo opci, kterou si ho pojistilo i na ročník 2021, nakonec se ale s nejužitečnějším hráčem sezony 2018 dohodlo na nejlukrativnější smlouvě v historii severoamerických týmových soutěží.

Vedení klubu se k přesné hodnotě kontraktu nevyjádřilo. Podle kanálu sportovní televize ESPN činí základní částka 450 milionů dolarů, podle jiných médií je to 477 milionů. V součtu s dalšími bonusy si ale každopádně Mahomes může během deseti let přijít až na 503 milionů. Součástí smlouvy je záruka pro případ zranění ve výši 140 milionů dolarů.

Dosavadním rekordmanem byl baseballista Mike Trout. Osmadvacetiletý hráč vloni podepsal smlouvu na 12 let s Los Angeles Angels v hodnotě 426,5 milionu dolarů.

Tagy: