reklama
CNN Prima News americký fotbal

americký fotbal

Výpis příspěvků ke štítku „americký fotbal“

Dlouhá cesta k návratu fanoušků na stadion. Austrálie oslnila, ale už řadí zpátečku

Sportovci si v době pandemie postupně zvykají na to, že se k pořádným výkonům musejí vyhecovat bez podpory fanoušků. V některých sportech ženou profesionály aspoň nahrávky chorálů z reproduktorů, ale ruku na srdce, k autenticitě to má daleko. Najdou se však výjimky. Fantastické obrázky například nabízelo probíhající Australian Open. Ale i v Melbourne se od víkendu opět naskakuje na klasickou koronavirovou atmosféru.

V reklamách během Super Bowlu se blýskli Cardi B, Střihoruký Edward i Mila Kunis

Super Bowl – finále sezóny amerického fotbalu – je v USA každoročně sportovní i reklamní událostí číslo jedna. Společnosti musejí platit miliony dolarů, aby jejich značka, byť na pár sekund, zazářila během propagačních přestávek. V nabitých reklamních spotech se letos v televizi objevili například herci Ashton Kutcher, Mila Kunis a dokonce dorazil i Střihoruký Edward.

Když sport pomohl udělat Vánoce více veselé. Fotbal mezi zákopy nebo maraton v NFL

Zdobení stromečku, pojídání, nicnedělání a pohoda s rodinou. Takové Vánoce zažívá většina lidí, ovšem dost sportovců si tyto radosti často musí ve svátečním období odepřít. Ale díky tomu si zase mohli zejména zámořští fanoušci doma u televize, případně na tribunách, užít v nejkrásnějším období v roce několik nezapomenutelných zápasů. A pak je tu jedna výjimečná událost, která se zrodila před více než sto lety mezi zákopy.

Miami v obrazech: Pláže, streetart, Halloween i překvapivá fauna ve městě

Floridské Miami nabízí spoustu lákadel. Legendární pláže, zajímavé kousky streetartu nebo pestrobarevnou kubánskou čtvrť. V zátoce přístavu můžete pozorovat delfíny, jak skáčou nad hladinu oceánu, a když budete mít štěstí, zahlédnete ve městě někdy i aligátora. Město, kde je stále teplo, navíc pandemie zatím nezastavila a lidé tu žijí víceméně nezměněným tempem dál. Ostatně – podívejte se sami.

První afroamerický boss v NFL. Přichází do klubu, který kvůli rasismu změnil název

Mezi smetánkou amerického fotbalu byli po dlouhá desetiletí známí jako Washington Redskins. Označení „Rudokožci“ mnozí vnímali jako nekorektní a po nedávných rozsáhlých protestech v USA proti rasismu bylo změněno. V NFL tak bude tým z metropole od nadcházející sezony působit jako Washington Football Team. A teď je jasné, že i s novým prezidentem. Jason Wright se stane prvním Afroameričanem na tak vysoké pozici v historii soutěže.

reklama