CNN Prima News americký fotbal

americký fotbal

Výpis příspěvků ke štítku „americký fotbal“

Brady skončil „nadobro“, přesto se chystá podpis nové smlouvy. Má se rozloučit jako Patriot

3. února 2023 10:30

Znovu po roce sportovní legenda legend ukončila kariéru. Velikán amerického fotbalu Tom Brady se dušoval, jak se tentokrát přesouvá do důchodu nadobro, teď americká CNN informuje, že je blízko podepsání nového kontraktu. Pokud vše klapne, půjde jen o formální záležitost. Skoro 20 let strávil sedminásobný vítěz Super Bowlu v organizaci New England Patriots a ta si přeje, aby se nejslavnější quarterback rozloučil jako její hráč.

Marketingový průšvih? Rudoši v NFL byli rasističtí, teď jsou z nich kontroverzní prasata

4. ledna 2023 06:22

V létě roku 2020 v USA vrcholily protesty proti rasové nenávisti. A jedním z jejich důsledků byl celkem kuriózní tlak na washingtonskou organizaci z NFL. Její 90 let platný název Redskins – „rudokožci“ – se optikou mnohých stal v součtu s indiánem v logu urážlivým vůči původním obyvatelům Ameriky. A tak začal více než dvouletý proces změny značky, který je nyní u konce. Nedá se říct, že by se fanoušci ohledně názvu Commanders a prasečího maskota topili v nadšení.

Poranění mozku v americkém fotbale? Hráči řeší miliony, ne třes v 50 letech, říká neurolog

25. října 2022 06:21

Nejslavnější soutěž amerického fotbalu se v minulých týdnech dostala pod intenzivní palbu. „Stále neberete příznaky otřesu mozku vážně,“ spílali kritici z řad odborníků i fanoušků NFL. Za nevoli mohl případ quarterbacka Miami Dolphins jménem Tua Tagovailoa, který hrál, i když evidentně hrát neměl. Ruku v ruce s tím byly opět oživeny debaty o dlouhodobých následcích hraní tvrdého sportu. Především o onemocnění s názvem CTE, které může vyústit v demenci.

Vyhoďte doktory i kouče. Jak může hvězda NFL hrát pár dní po otřesu mozku a utrpět další?

30. září 2022 17:23

Americký fotbal je hned na první pohled sportem jen pro tvrďáky. Během necelého týdne se o tom dvakrát velmi intenzivně přesvědčila jedna z hvězd zámořské NFL Tuy Tagovailoa. Quarterback Miami Dolphins dostal před pár dny pořádný direkt, ve čtvrtečním zápase pak opouštěl hřiště na nosítkách, tentokrát už oficiálně s otřesem mozku. A opět se jednou vášnivě diskutuje o bezpečí hráčů.

Expert za devět miliard. Legendární Brady usedne za mikrofon a vydělá si víc než jako hráč

11. května 2022 19:43

Sport je jako droga, zvlášť při veleúspěšné kariéře se ho vzdává těžko. Vyprávět by o tom mohl zřejmě nejlepší hráč amerického fotbalu všech dob Tom Brady. I přes to, že mu v létě bude 45 let, zůstává závislým a stále je profesionálem. A i když by před sebou měl mít asi už opravdu poslední sezonu, v zámořské NFL se chce pohybovat nadále. U show ho udrží monstrózní nabídka americké televizní stanice Fox.

Nejdojemnější reklama na Super Bowlu. Toyota neukázala nová auta, ale milující se bratry

14. února 2022 16:13

Reklamy promítané v přestávkách během zápasu Super Bowlu, tedy finále play-off amerického fotbalu, jsou těmi nejsledovanějšími vůbec a automobilky k nim tak i přistupují. Toyota letos předvedla majstrštyk hned se dvěma spoty. V tom hlavním neukázala ani jedno nové auto, ale soustředila se na příběh dvou bratrů, kteří si byli ve sportu oporou.