reklama

Nestačí platit škody, chceme lidem pomoci řešit problémy

Prevence, konzultace a asistence jsou moderní tváří pojištění, protože chceme pomoci klientům řešit problémy a ne „pouze“ platit škody, zdůrazňuje lídr projektů PRO ŽIVOT 50+ Ondřej Poul z pojišťovny Kooperativa.

reklama

Jak vůbec pojišťovna dojde k závěru, že je třeba rozšířit nabídku pro tuto cílovou skupinu?

Kooperativa už delší dobu vnímá potřebu rozšířit nabídku životního pojištění o nové služby vhodné především pro stárnoucí českou populaci. Loni jsme představili asistenční službu Maják. Letos vycházíme z dalších námětů na její rozšíření od našich obchodníků a od klientů. Na základě této klientské zkušenosti jsme službu rozšířili a zpestřili. A máme tu Maják+.

Co vlastně Maják+ nabízí?

Je to na domácím trhu unikátní kombinace služeb, které jsou cennou pomocí v několika oblastech života. Nabízí možnost konzultací s odborníky, pokud má klient zdravotní nebo sociální problémy, pokud řeší nějaký právní spor, pokud na něj dolehly starosti a začíná mít psychické potíže nebo si jen neví rady s nastavením nové tiskárny a potřebuje IT pomoc, kterou dříve běžně míval k dispozici v práci. Ušetříme klientům mnoho času i starostí, dáváme záruku správných a aktuálních odpovědí v mnoha oblastech i záruku vyslání osvědčeného řemeslníka. To vše na jediném telefonním čísle, na které se klienti dovolají non-stop.

Komu a kdy může pomoci?

Primárně je to služba pro klienty řekněme nad 50 let. Samozřejmě ji mohou využívat i mladší, ale přednostně cílí, s ohledem na potřeby a obvyklou životní situaci, na starší klienty. Kromě odborných zdravotních, sociálních, právních a IT konzultací, totiž nabízí i zásahy a fyzickou pomoc v domácnosti při situacích, které mohou člověka přivést do tíživé situace. V případě havarijní situace umíme zařídit pomoc v podobě rychlého vyslání řemeslníka nejen do domácnosti pojištěného, ale i jeho blízkých. A pro pojištěného v jeho domácnosti nabízíme i pomoc při akutní opravě, pokud sám není zručný nebo ji prostě nestíhá – služby Hodinového manžela.

Umím si představit, že tuto službu pořídí děti svým rodičům…

Určitě. Využití balíčku je velmi variabilní a každý má možnost vybrat si takovou pomoc, kterou v dané situaci právě potřebuje. Velkou výhodou Majáku+ je, že kromě pojištěného, který si je sjednal, je mohou využívat i jeho blízcí. Tedy službu si může sjednat i klient ve středním věku a využívat ji pro sebe, své rostoucí děti, ale také pro stárnoucí rodiče, kteří se na něj začínají obracet s prosbami o pomoc ve věcech, které už sami nezvládají. Žijeme v době, kdy to k sobě příbuzní mají i stovky kilometrů daleko – a i pro takové situace chceme být našim klientům nápomocni. A to i v případech, kdy naštěstí ani nedošlo k nějaké vážné komplikaci, se kterou jsme zvyklí pomoc pojišťovny ze životního pojištění spojovat.

Tagy:
rozhovor pojištění Kooperativa Ondřej Poul
Cestování v době covidové: Vyplníte lejstra, jdete na test, ale nikoho to moc nezajímá
Očima reportéra

Cestování v době covidové: Vyplníte lejstra, jdete na test, ale nikoho to moc nezajímá

Poletíme? Nebo nepoletíme? A co všechno musíme splnit? Letošní dovolená byla pro všechny jiná než obvykle. Někdo raději kvůli covidu zůstal doma. Kdo se rozhodl vyrazit do ciziny, musel si ohlídat, aby splnil všechna nařízení. Pohlídat si, jak moc riziková je vybraná země, vyplnit lejstra, podstoupit test, stáhnout si aplikaci, stáhnout si QR kód. Jenže zajímá to vůbec někoho?

Krpálkův tchán Kaderka: Že se Lukáš pral s Bartošem? Tomu jsme se hodně zasmáli
OH 2021

Krpálkův tchán Kaderka: Že se Lukáš pral s Bartošem? Tomu jsme se hodně zasmáli

Z pozice nejvyšší s radostí i trochou nervů sledoval, jak na olympiádě v Tokiu válí české hráčky, které do domoviny vezou jednu zlatou a stříbrnou medaili. A z pozice tchána prezident českého tenisového svazu Ivo Kaderka pořádně trpěl a pak se ohromně radoval z toho, co předvedl na tatami v chrámu Budókan Lukáš Krpálek. „Přepsal dějiny světového juda,“ říká pro CNN Prima NEWS Kaderka.

Živě
ON-LINE jedenáctý den olympiády: Dostál nejlepší z kanoistů, Fuksové jsou v semifinále

Osm medailí má Česká republika z olympijských her v kapse. O to, aby se sbírka ještě rozšířila, se může postarat kajakář Josef Dostál. Hvězda rychlostní kanoistiky si zatím dokázal s přehledem zajistit postup do semifinále, když ze všech závodníků dojel s nejlepším časem. O účast v další fázi her nakonec úspěšně zabojovali bratři Martin a Petr Fuksovi na deblkánoi. Rozběhy se povedly mílařkám Kristiině Mäki a Dianě Mezuliánkové, které rovněž postupují.

Policie řeší záhadná zranění na západočeských nádražích. Napadení trpí ztrátou paměti

Policisté vyšetřují hned dvě záhadná zranění na západočeských nádražích. V Rokycanech objevili zaměstnanci soukromé bezpečností agentury zraněného Ukrajince. Měl silně poraněný konečník a bez pomoci by pravděpodobně vykrvácel. Jak ke zranění přišel, si ale nevybavuje. V Plzni zase kolemjdoucí našli bezvládnou důchodkyni s rozbitou hlavou. Na to, co se jí stalo, si ale také přesně nevzpomíná.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

V armádě umíralo za socialismu i 200 vojáků ročně. V tanku, ale také vlastní rukou

Téměř každý, kdo sloužil v komunistické Československé lidové armádě, se nějakým způsobem dotkl smrti. Před listopadem 1989 umíralo 150 až 200 vojáků základní vojenské služby ročně, v šedesátých letech ještě více. Historikové tuhle temnou kapitolu armády teprve odkrývají. „Kamarád na letišti v Čáslavi si vzal život, protože ho nepustili za snoubenkou,“ vypráví Štefan Rejda, v armádě sloužil v letech 1976 a 1978. Další pamětníci vzpomínají na vojáky utopené v tancích nebo omylem zastřelené.

reklama