reklama

Cykloasistence potěší nové i stávající klienty Kooperativy

„Kromě navýšení většiny limitů plnění jsme řadou inovací podstatně posílili kvalitu pojistné ochrany a navíc jsme rozšířili asistenční služby o novou cykloasistenci,“ upozorňuje na hlavní novinky v pojištění domácností a nemovitostí Tomáš Reitermann, vedoucí Odboru pojištění občanů v Kooperativě.

reklama

Podle čeho by si měli klienti volit pojištění majetku, co vše pojistit, na jak vysoké částky?

Obecně je rozumné vybírat především podle rozsahu nabízené pojistné ochrany a kvality následných služeb, především likvidace škod. Při pojištění nemovitosti i movitého vybavení bychom především měli mít přehled o skutečné hodnotě majetku a tu vzít jako základ pro nastavení odpovídajících horních hranic plnění, tedy pojistných částek. Neblahou určitě bývá snaha na pojištění ušetřit. Buď snížením pojistné částky, nebo opomenutím některé z důležitých hrozeb. Naše pojištění umožňuje namodelovat individuální nabídku stejně tak pro důchodce, začínající rodinu, jakož i pro nejmovitější a nejnáročnější klientelu. Pokud neodmítnete tzv. valorizaci, tedy zpětné zohledňování skutečného inflačního vývoje, nemusíte se při škodě obávat krácení plnění z důvodu podpojištění, kdy sjednaná pojistná částka majetku neodpovídá výši jeho reálné hodnoty. To je velká přednost a jistota, kterou Kooperativa svým klientům zaručuje.

V úvodu je zmíněno několik novinek, které jste připravili. Co si máme představit pod cykloasistencí?

Je to služba pro cyklisty, kterou ZDARMA získají noví i stávající klienti Kooperativy, kteří mají svůj majetek pojištěný ve variantě KOMFORT (stávajícím klientům jsme tuto službu zajistili formou veřejného příslibu, který je vystaven na webových stránkách www.koop.cz). Využijete je jednoduše. V případě nefunkčnosti jízdního kola nebo nehody na výletě si zavoláte asistenci, drobnější závady technik opraví na místě, s náročnější opravou vás odveze do servisu, domů nebo do jiného vámi určeného místa, zdarma až do vzdálenosti 50 km. A cykloasistence vám pomůže třeba i v případě lehčího úrazu. Zajišťujeme ji i v zahraničí, a to do vzdálenosti 30 km od českých hranic. Limit plnění pro jeden asistenční zásah činí 10 000 Kč, v případě nezletilé osoby dokonce 15 000 Kč.  Dále jsme vylepšili i služby domácí asistence, kam jsme zahrnuli nové řemeslné práce a rovněž zvýšili poskytované limity plnění.

Stále více se skloňuje téma napojení chytrých domácností na internet, které skýtá i nové možnosti pro zabezpečení majetku. Jak se k těmto IoT produktům staví pojišťovny?

Věnujeme této problematice velkou pozornost. Sami také některé technologie testujeme. Zabezpečení domácnosti a nemovitosti chytrými senzory − pohybovými, vodními či třeba kouřovými, s napojením na aplikaci v mobilním telefonu klienta, bereme jako moderní prvek prevence před vznikem rozsáhlejších škod. Proto jsme se rozhodli jejich rozšiřování podpořit a zvýhodnit. V případě, kdy pojištěné věci byly v době vzniku škody prokazatelně chráněny IoT produktem a škoda vznikla působením střeženého rizika, nebudeme při stanovení pojistného plnění odečítat sjednanou spoluúčast.

Najdou u Vás klienti nějaká nová ošetření rizik, která jejich majetku hrozí?

U pojištění nemovitostí ve variantě KOMFORT klienti nově získají automatickou ochranu i proti škodám způsobeným zhotovitelem při stavebně-montážních pracích. Například když vám firma při stavbě lešení poškodí fasádu, nebo instalatér při výměně baterie rozbije sprchový kout a poškodí dlažbu. Tyto nesnáze vyřešíte z našeho majetkového pojištění. A například pojištění domácnosti nově chrání i stavební součásti vně bytu, jako jsou žaluzie, markýzy, pergoly, klimatizace nebo tepelná čerpadla. Samozřejmostí je plnění v aktuálních nových cenách věcí.

Tagy:
pojištění Kooperativa Tomáš Reitermann
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec hlásí ženská štafeta
OH 2021

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec hlásí ženská štafeta

Druhý den olympijských her v Tokiu byl ve znamení prvních klání. Nejvíce medailí vybojovala Čína, na kontě má hned tři zlatí. Úspěchy slavila česká výprava skrze postupy do dalších kol, úvodní zápasy dopadly dobře pro české tenistky Barboru Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou. Soupeře pokořil také stolní tenista Lubomír Jančařík, postup slavily také veslařské posádky.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

Kokain maskovaný jako dort. Za speciální zákusek hrozí páru 20 let vězení

Díky oznámení od anonyma agenti z Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) v americkém státě Maine zadrželi muže a ženu, kteří ve voze převáželi čtyři kila kokainu a hotovost, pravděpodobně z nelegální činnosti. Část kokainu však byla neobvykle zabalená. Zhruba kilový blok byl upraven tak, aby vypadal jako dort. Páru nyní hrozí až 20letý pobyt za mřížemi.

Proti zdravotnické diktatuře. Ve Francii protestovalo 160 tisíc lidí, zasahovala policie

Ve městech napříč Francií se v sobotu konaly desítky demonstrací proti opatřením zaváděným v boji proti koronaviru v situaci, kdy nových infekcí každým dnem přibývá. Zapojilo se do nich přes 160 000 lidí, z toho 11 000 v Paříži, uvedlo ministerstvo vnitra. Původně se odhadovala celková účast kolem 110 000 osob. V metropoli a v Lyonu se demonstranti střetli s policií, která použila slzný plyn, uvedla televizní stanice BFM.

Být lesbickou černoškou, nestalo by se to. Propuštění muži vyhráli spor o diskriminaci

Neobvyklý případ diskriminace na základě pohlaví řešil anglický soud. Pracovníci reklamní agentury J. Walter Thompson (JWT), Chas Bayfield a Dave Jenner byli spolu s dalšími třemi kolegy propuštěni, protože jsou muži. Kreativní ředitelka společnosti Jo Wallaceová totiž slíbila, že vymaže zakořeněnou pověst agentury, která je plná „bílých, britských, heterosexuálních mužů“. Následný spor s firmou u soudu dva propuštění zaměstnanci vyhráli.

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama