CNN Prima News nevina

nevina

Výpis příspěvků ke štítku „nevina“

Odpykával si 400letý trest, po třech dekádách se prokázala jeho nevina. Svými slovy překvapil

V roce 1989 byl Američan Sidney Holmes odsouzen pro ozbrojenou loupež k 400letému trestu odnětí svobody. Za mřížemi nyní 57letý muž strávil dlouhých 34 let – neprávem. V pondělí 13. března byl zproštěn viny. Ukázalo se, že důkazy, které ho do vězení dostaly, byly nedostatečné a s případem ho vůbec nespojovaly. Holmes se po osvobozujícím verdiktu soudu rozplakal štěstím.

Platini a Blatter jsou nevinní, rozhodl soud. Dva miliony franků byla „gentlemanská dohoda“

Bývalého předsedu Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Seppa Blattera a někdejšího šéfa Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) Michela Platiniho v pátek švýcarský soud zprostil obvinění z finančního podvodu. V kauze podezřelé platby dvou milionů švýcarských franků (asi 48 milionů korun) za údajnou poradenskou činnost hrozilo oběma funkcionářům až pětileté vězení.

Pokrytec Biden? Nevinu Rittenhouse respektoval, pak otočil a rozsudek má za neférový

Osmnáctiletý Kyle Rittenhouse je podle soudu nevinný. Americký prezident Joe Biden s verdiktem souhlasil a vyzval k jeho respektování. O hodinu později v oficiálním prohlášení Bílého domu však podotkl, že chápe rozčarování některých Američanů a sdílí ho s nimi. „Mnozí lidé jsou jeho slovy pohoršeni. Demokraté s ním souhlasí, naopak republikáni mají Rittenhouse za hrdinu,“ reagoval na Bidenova slova v pořadu 360° redaktor webu Echo24.cz Ondřej Šmigol.