reklama

Zvrat v případu Terezy v Pákistánu: Soud ji zprostil obžaloby z pašování drog

Pětadvacetiletá Češka Tereza H., kterou v Pákistánu nepravomocně odsoudili k 8 letům a 8 měsícům vězení za údajné pašování heroinu, byla v pondělí zproštěna obžaloby. Informaci potvrdilo redakci CNN Prima NEWS ministerstvo zahraničních věcí.

reklama

Podle informací webu Blesk.cz vzal soud v úvahu nesprávně provedené vyšetřování případu Terezy H. a jeho rozhodnutí má být konečné. Nyní by se měl chystat příkaz k jejímu propuštění.

„Mohu potvrdit, že podle telefonické informace advokáta Terezy H. byl dnes (v pondělí pozn. red.) rozsudek odvolacího soudu v Láhautu zprošťující, což znamená, že bez ohledu na další vývoj bude moci v následujících dnech opustit Pákistán a přicestovat do České republiky,“ sdělila CNN Prima NEWS mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

Mladá Češka totiž s dřívějším verdiktem, kdy měla zaplatit pokutu a byla odsouzena k trestu odnětí svobody v délce 8 let a 8 měsíců, nesouhlasila, a v dubnu podala odvolání. Tomu soud vyhověl. V cele strávila bezmála čtyři roky. Zadržena byla v lednu roku 2018 na letišti v pákistánském Láhauru. Celníci u ní v kufru nalezli kolem devíti kilogramů heroinu.

Zadržovaná Češka od počátku tvrdí, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil. Pákistánský zpravodajský portál UrduPoint již dříve uvedl, že drogy, které Češka převážela, by měly na černém trhu hodnotu 150 milionů pákistánských rupií. V přepočtu částka tedy vychází na zhruba 19,5 milionu korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama