reklama

Hokejová NHL se bude dohrávat od 1. srpna v Edmontonu a v Torontu

Dlouhé měsíce čekání fanoušků i samotných hráčů jsou u konce. Datum restartu kanadsko-americké NHL po pandemii koronaviru je 1. srpen. Už příští týden by se zároveň měly rozběhnout přípravné kempy. V úterý ráno zástupci NHL oznámili, že se bude hrát v kanadských městech Edmonton a Toronto.

reklama

Puk je na brankové čáře a stačí ho jen došťouchnout do sítě. Tak komentoval dohodu o restartu sezony mezi NHL a hráčskou asociací Frank Seravalli. Potvrdili se jeho informace o místech zápasů. Budou to haly klubů Oilers v Edmontonu a Maple Leafs v Torontu.

Mezi třetinami se budou dezinfikovat podlahy

Play-off se 24 týmy by se podle plánu mělo rozehrát 1. srpna a vítěz Stanley Cup by měl být znám na začátku října. Poté bude následovat bude draft, tedy výběr hráčů straších 18 let všemi kluby soutěže. Aby boje o NHL mohly začít, bude to nejslavnější hokejovou soutěž na světě něco stát. Denně by mělo být provedeno kolem 2 000 testů na koronavirus. Při ceně kolem 1 500 korun za jeden test je to v přepočtu 30 milionů korun za první týden.

„Počet lidí, které je nutné denně testovat, je obrovský. Hráči, trenéři a realizační týmy, úředníci, obsluha ledu a haly, bezpečnostní služba, hoteloví zaměstnanci nebo řidiči,“ komentoval Seravalli.

V první řadě jde samozřejmě o zdraví hráčů, a tak se zámořské instituce dohodly na přesných hygienických podmínkách. „Mezi třetinami se budou dezinfikovat podlahy, lavice i oblasti, kde jsou ručníky a láhve hráčů. Na ty budou instalovány speciální rozdělovače. Každý hráč tak bude mít své pití striktně oddělené,“ popsal Seravalli na Twitteru. Lze si jen těžko představit, co by se stalo, kdyby se v uzavřených komplexech v průběhu vyřazovacích bojů nákaza rozšířila.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama