reklama

Hokejová NHL se bude dohrávat od 1. srpna v Edmontonu a v Torontu

  • Téma: Hokej
  • Stanislav Zbyněk
  • Aktualizováno 7. července 2020 07:56

Dlouhé měsíce čekání fanoušků i samotných hráčů jsou u konce. Datum restartu kanadsko-americké NHL po pandemii koronaviru je 1. srpen. Už příští týden by se zároveň měly rozběhnout přípravné kempy. V úterý ráno zástupci NHL oznámili, že se bude hrát v kanadských městech Edmonton a Toronto.

reklama

Puk je na brankové čáře a stačí ho jen došťouchnout do sítě. Tak komentoval dohodu o restartu sezony mezi NHL a hráčskou asociací Frank Seravalli. Potvrdili se jeho informace o místech zápasů. Budou to haly klubů Oilers v Edmontonu a Maple Leafs v Torontu.

Mezi třetinami se budou dezinfikovat podlahy

Play-off se 24 týmy by se podle plánu mělo rozehrát 1. srpna a vítěz Stanley Cup by měl být znám na začátku října. Poté bude následovat bude draft, tedy výběr hráčů straších 18 let všemi kluby soutěže. Aby boje o NHL mohly začít, bude to nejslavnější hokejovou soutěž na světě něco stát. Denně by mělo být provedeno kolem 2 000 testů na koronavirus. Při ceně kolem 1 500 korun za jeden test je to v přepočtu 30 milionů korun za první týden.

„Počet lidí, které je nutné denně testovat, je obrovský. Hráči, trenéři a realizační týmy, úředníci, obsluha ledu a haly, bezpečnostní služba, hoteloví zaměstnanci nebo řidiči,“ komentoval Seravalli.

V první řadě jde samozřejmě o zdraví hráčů, a tak se zámořské instituce dohodly na přesných hygienických podmínkách. „Mezi třetinami se budou dezinfikovat podlahy, lavice i oblasti, kde jsou ručníky a láhve hráčů. Na ty budou instalovány speciální rozdělovače. Každý hráč tak bude mít své pití striktně oddělené,“ popsal Seravalli na Twitteru. Lze si jen těžko představit, co by se stalo, kdyby se v uzavřených komplexech v průběhu vyřazovacích bojů nákaza rozšířila.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama