reklama

Hokejová NHL se bude dohrávat od 1. srpna v Edmontonu a v Torontu

Dlouhé měsíce čekání fanoušků i samotných hráčů jsou u konce. Datum restartu kanadsko-americké NHL po pandemii koronaviru je 1. srpen. Už příští týden by se zároveň měly rozběhnout přípravné kempy. V úterý ráno zástupci NHL oznámili, že se bude hrát v kanadských městech Edmonton a Toronto.

reklama

Puk je na brankové čáře a stačí ho jen došťouchnout do sítě. Tak komentoval dohodu o restartu sezony mezi NHL a hráčskou asociací Frank Seravalli. Potvrdili se jeho informace o místech zápasů. Budou to haly klubů Oilers v Edmontonu a Maple Leafs v Torontu.

Mezi třetinami se budou dezinfikovat podlahy

Play-off se 24 týmy by se podle plánu mělo rozehrát 1. srpna a vítěz Stanley Cup by měl být znám na začátku října. Poté bude následovat bude draft, tedy výběr hráčů straších 18 let všemi kluby soutěže. Aby boje o NHL mohly začít, bude to nejslavnější hokejovou soutěž na světě něco stát. Denně by mělo být provedeno kolem 2 000 testů na koronavirus. Při ceně kolem 1 500 korun za jeden test je to v přepočtu 30 milionů korun za první týden.

„Počet lidí, které je nutné denně testovat, je obrovský. Hráči, trenéři a realizační týmy, úředníci, obsluha ledu a haly, bezpečnostní služba, hoteloví zaměstnanci nebo řidiči,“ komentoval Seravalli.

V první řadě jde samozřejmě o zdraví hráčů, a tak se zámořské instituce dohodly na přesných hygienických podmínkách. „Mezi třetinami se budou dezinfikovat podlahy, lavice i oblasti, kde jsou ručníky a láhve hráčů. Na ty budou instalovány speciální rozdělovače. Každý hráč tak bude mít své pití striktně oddělené,“ popsal Seravalli na Twitteru. Lze si jen těžko představit, co by se stalo, kdyby se v uzavřených komplexech v průběhu vyřazovacích bojů nákaza rozšířila.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

V Česku zbývá rok do voleb, které určí nové složení Poslanecké sněmovny a zřejmě i novou vládu. Opozice se zformovaly do dvou bloků, přičemž oba chtějí zvítězit nad tím druhým a zároveň touží porazit hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jak Ivan Bartoš vedoucí Piráty s hnutím STAN, tak Petr Fiala šéfující bloku ODS, KDU-ČSL a TOP 09 říkají, že chtějí být příštími premiéry. Vzhledem k názorovému zakotvení stran se navíc dají očekávat konflikty, pokud se oba bloky rozhodnou vytvořit společnou koaliční vládu. S takovými kabinety má dlouholeté zkušenosti Slovensko a nutno podotknout, že spíše negativní.

Očkování proti covidu budou Čechům hradit pojišťovny, rozhodla Sněmovna
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama