CNN Prima News nízké teploty

nízké teploty

Výpis příspěvků ke štítku „nízké teploty“

Invaze asijských berušek v Česku: Hmyz vypouští nepříjemný zápach. Jak se ho zbavit?

České domácnosti se opět potýkají s invazí berušek, které se shlukují na balkonech, fasádách a oknech domů. I když nepředstavují žádné nebezpečí, jejich velký počet může představovat velký problém. Znepříjemnit život mohou i domácím mazlíčkům. Nejedná se přitom o berušku sedmitečnou, na niž jsme zvyklí, nýbrž o její příbuznou z asijského kontinentu. Jak se jich účinně, ale šetrně zbavit?

Evropa v mrazivých kleštích? Vražedný meteorologický jev „Bestie z východu“ hrozí i Česku

Napříč Evropou v následujících zimních měsících může silně udeřit meteorologický jev známý jako „Bestie z východu“ (Beast from the East). Podle odborníků mohou být státy sevřeny hustými poryvy sněžení či dlouhotrvajícím mrazem. A nepříznivé vyhlídky by se v takovém případě nevyhnuly ani Česku. O možných dopadech souvisejících s arktickým vzduchem píše web The Mirror.

Chladno a deště až do konce května. V Česku se oteplí teprve koncem měsíce

Teploty se v tomto týdnu budou většinou pohybovat kolem 15 stupňů Celsia, minimální noční teploty pak kolem šesti stupňů. V dalších týdnech se začne postupně oteplovat. Celkově bude počasí od 17. května do 13. června teplotně podprůměrné a pršet bude více, než je pro toto období obvyklé. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).