Nové detaily masakru na Přerovsku: Muž zabíjel samopalem, policisté takový případ nepamatují

Vražedný útok v osadě Boňkov na Přerovsku nepřežil v sobotu podle kriminalistů pár seniorů a jejich patnáctiletý vnuk. Jeho matka byla zraněna a skončila v nemocnici, řekl v pondělí šéf krajského odboru obecné kriminality Jan Lisický. Vyšetřovatelé z vraždy podezírají jejího partnera, jehož tělo našli policisté později, spáchal sebevraždu. Tři členy rodiny podle nich zastřelil nelegálně drženým samopalem. Šlo pravděpodobně o vojenskou zbraň pocházející ze Slovenska, která byla vyřazena. Motivem činu byla zřejmě nezvládnutá žárlivost.

Policie přijela na místo činu za pouhých osm minut, ale na záchranu obětí už bylo pozdě. „V sobotu krátce před půl devátou večer bylo na lince 158 přijato oznámení o napadení osob v domě v obci Olšovec část Boňkov. První policejní hlídka na místo dorazila do osmi minut od oznámení. V rodinném domě objevila tři osoby bez známek života,“ upřesnil na tiskovém brífinku Lisický.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hororový nález na zastávce v Malajsii. Rozkládající se tělo ženy bylo nacpané v kufru

Muž podle Lisického po předchozí hádce nejprve fyzicky napadl svou sedmačtyřicetiletou přítelkyni, kterou šroubovákem bodl do krku a do ruky. Ta poté utekla do patra, kde se schovala s ostatními členy rodiny. Útočník pak šel do auta, vytáhl samopal a se zbraní vyšel do prvního patra. Čtyři rodinní příslušníci se v pokoji zavřeli, muž však podle šéfa kriminálky bez váhání zahájil palbu přes zavřené dveře a vzápětí vtrhl dovnitř.

Na místě zůstala mrtvá sedmasedmdesátiletá matka ženy, její stejně starý přítel a patnáctiletý syn napadené. „Jedinému, komu se podařilo v pudu sebezáchovy utéci, byla sedmačtyřicetiletá přítelkyně, která byla postřelena. Bosa vyběhla ven a přes les se dostala do restaurace, kde zavolala pomoc,“ doplnil Lisický.

Záchranáři ji následně odvezli do hranické nemocnice. „Byla postřelena do prsu, šlo o poranění měkkých tkání. Její poranění nebylo vážné, dá se říci, že paní měla velké štěstí,“ vysvětlila mluvčí krajské záchranky Lucie Mikisková.

Tělo útočníka našli policisté za pomoci vrtulníku s termovizí za desítky minut, zastřelil se několik set metrů od domu. Šlo o strž, kde se pravděpodobně chtěl původně schovat. Podle policistů se tak stalo ve chvíli, kdy již policie na místě zasahovala, a to za pomoci psovodů i zásahové jednotky z Moravskoslezského kraje. Dopadli by jej podle náměstka krajského ředitele Radovana Vojty záhy.

Z fyzického hlediska je přeživší žena podle Lisického v pořádku. „Snad ani není potřeba se ptát na to, jak na tom asi musí být po stránce psychické, to je příšerná záležitost. Je mi velmi líto, co ta žena musí nyní zažívat,“ popsal.

Případ kriminalisté vyšetřují jako trojnásobnou vraždu a pokus o vraždu. Šlo o cizince, zřejmě o Slováka, který byl v minulosti stíhán pro majetkovou trestnou činnost a nedovolené ozbrojování.

Tagy:
vražda sebevražda oběti Policie České republiky okres Přerov