CNN Prima News Filip Kubenka
Filip Kubenka

Filip Kubenka

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Od roku 2020 studuje politologii a mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově v Praze. Zkušenosti s prací redaktora začal získávat na CNN Prima NEWS v roce 2023. Zajímá se o politiku i veřejné dění, rád si však také zajde na koncert nebo do kina. Pokud zrovna není ve škole nebo v redakci, tak volný čas tráví sportem, čtením zajímavých knih, hraním videoher nebo v dobré společnosti. Je původem z Valašského Meziříčí, kam se vždy rád vrací.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Stonjeková: Růst rodičovského příspěvku je vládní schizofrenie a PR. Nekoncepční, řekl Leinert
Politika

Stonjeková: Růst rodičovského příspěvku je vládní schizofrenie a PR. Nekoncepční, řekl Leinert

Zvýšení rodičovského příspěvku o 50 tisíc korun vnímám jako snahu vlády vylepšit si PR, protože je zoufale nepopulární a podle posledních průzkumů jí nevěří ani její voliči. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to řekla komentátorka Karolína Stonjeková. Daná změna je podle komentátora Hospodářských novin Ondřeje Leinerta ukázkou naprosté nekoncepčnosti vládní koalice. Rodičovský příspěvek se zvýší na 350 tisíc korun zřejmě od ledna 2024. Podle vládní novely, kterou v úterním úvodním kole podpořila Sněmovna, se bude nárůst týkat dětí narozených od začátku příštího roku.

Mýtné na Praze 1 se nechystá, bude jen zpoplatněn vjezd do několika ulic, tvrdí Hřib
Praha

Mýtné na Praze 1 se nechystá, bude jen zpoplatněn vjezd do několika ulic, tvrdí Hřib

Poplatky za vjezd se nebudou týkat celé Prahy 1, ale jen několika ulic. Patří mezi ně Divadelní, Křižovnická, Smetanovo nábřeží, Újezd a Karmelitská. Pro CNN Prima NEWS to uvedl radní Prahy 1 Vojtěch Ryvola (ANO). Vyvracel tak tvrzení vedoucího odboru dopravy Prahy 14 Petra Vomáčky, podle něhož bude na celém území Prahy 1 zavedeno mýtné. „Nic takového se nechystá. Bavíme se jen o části Malé Strany a Smetanově nábřeží s přilehlými vedlejšími uličkami/náměstíčky,“ komentoval to náměstek primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti).

Další příspěvky autora

Česku se koruna vyplácí. S eurem by byla inflace daleko vyšší, shodli se ekonomové

Současná situace ukazuje, že přijetí eura by v České republice bylo minimálně z pohledu měnové politiky předčasné. V pořadu Zprávy Plus na CNN Prima NEWS to řekl hlavní ekonom skupiny Roklen Pavel Peterka. V situaci rostoucí inflace se Česku podle něj vyplatilo mít vlastní měnovou politiku v rámci centrální banky. S tím naprosto souhlasí i ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády Petr Zahradník.

Zázrak uprostřed zkázy: Majitelé se rozplakali štěstím a řekli, co dům ochránilo před plameny

Mezi ohořelými troskami budov ve městě Lahaina na havajském ostrově Maui se po masivních požárech vyjímá takřka nedotčený dům se zářivě bílou fasádou a hnědou střechou. Před rychle se šířícími ničivými plameny stavbu pravděpodobně zachránila nedávná rekonstrukce, kterou se rozhodli majitelé, byť bez úmyslu ochránit dům před požárem, provést. Napsal o tom americký web The Los Angeles Times.

Od Fialy slyšíme častěji slovo SPOLU než ODS. Stal se českou Merkelovou, míní Korecký

Premiér Petr Fiala (ODS) se stal takovou českou Angelou Merkelovou. Uhlazuje spory v koalici SPOLU a vytváří široké politické spektrum, které tu má setrvat několik volebních období, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS komentátor MF DNES Miroslav Korecký. Nynější nízkou podporu vlády nepovažuje v tomto kontextu za až tak velký problém. A oznámenou kandidaturu bývalé kandidátky na prezidentku Danuše Nerudové do Evropského parlamentu vnímá jako dobrý krok od hnutí Starostů a nezávislých (STAN).

Zemanovy názory už nikoho moc nezajímají. Z politiky odcházel jako ostudná postava, míní Šídlo

Při vší úctě k bývalému prezidentovi si myslím, že jeho názory na ekonomická témata už nikoho moc nezajímají. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Seznam Zpráv Jindřich Šídlo. Na debatu ohledně ústavních soudců se podle redaktora Mladé Fronty DNES Petra Koláře Zeman dobře připravil a není důvod mu nevěřit, že před dvěma lety Roberta Fremra nejmenoval do pozice šéfa Nejvyššího soudu kvůli jeho minulosti.