reklama
CNN Prima News oběti

oběti

Výpis příspěvků ke štítku „oběti“

Imunolog: Opatření vlnu nezastaví. Začátkem prosince nás čeká humanitární katastrofa

27. listopadu 2021 06:02

Nová varianta covidu – omikron – dělá vrásky vládám po celém světě. Podle imunologa Zdeňka Hela však nezáleží na tom, zda infekčnější varianta doputuje až do Česka, nejhorší scénář nás čeká tak či tak. „Dá se očekávat, že nás na začátku prosince čeká humanitární krize, humanitární katastrofa. Nemocnice nebudou stíhat, lidem se nedostane péče. Musíme dělat vše, abychom to co nejvíce omezili,“ uvedl v pořadu 360°.

Kubek: Kolik lidí zemře, záleží na politicích. Rakušanům můžeme odvážnou vládu závidět

23. listopadu 2021 15:06

Česká lékařská komora (ČLK) volá po zavedení lockdownu. Její prezident Milan Kubek argumentuje tím, že je nutné omezit kontakty mezi lidmi, neboť tak se virus přenáší. „Záleží na politicích, kolik lidí nechají umřít, jak nechají epidemii rozjet a jaké budou ekonomické ztráty. Čím déle to bude trvat, tím více se epidemie rozjede a bude nutné ji brzdit přísnějšími opatřeními,“ reagoval na současná opatření v pořadu K věci.

Žena podlehla covidu navzdory očkování. Nejhorší případ, co jsem kdy viděl, říká lékař

23. listopadu 2021 12:19

Nejhorší případ covidu, který jsme u nás kdy viděli. Tak označila Nemocnice prince Charlese boj trojnásobné maminky Pauly Collinsové, která nemoci nakonec podlehla, přestože byla plně očkovaná. Dlouhodobě jí však provázely zdravotní komplikace – trpěla cukrovkou druhého typu a vysokým tlakem. Přátelé nyní založili sbírku pro pozůstalé.

Okolí Vancouveru pustoší následky stoleté bouře. Vyhlášen byl stav nouze, pomáhá i armáda

18. listopadu 2021 09:07

Kanadská provincie Britská Kolumbie vyhlásila od středy stav nouze kvůli rozsáhlým záplavám, které postihly řadu měst a přinutily k evakuaci tisíce lidí. Smrtící bouře, jež se podle vědců objeví jednou za sto let, přerušila silniční a železniční spojení kolem Vancouveru. Kanadská centrální vláda povolala na pomoc do zasažených oblastí armádu. Povodně způsobené nebývale silnými dešti ze začátku týdne mají zatím jednu potvrzenou oběť, úřady však varují, že zemřelých bude pravděpodobně více. Nejméně čtyři lidé jsou dál pohřešováni.

reklama