CNN Prima News oběti

oběti

Výpis příspěvků ke štítku „oběti“

Poslední chvíle před smrtí v bahně: Vyděšená Eleonora volala otci, ten jí nedokázal pomoci

28. listopadu 2022 18:38

Sesuv půdy na italském ostrově Ischia má už osm obětí. Jako první našli záchranáři už v sobotu v obci Casamicciola tělo 31leté Eleonory Sirabellové. Ta měla těsně před smrtí volat o pomoc svému otci, který žil ve vedlejší vesnici a jenž se ji snažil po telefonu ulidnit. V domku Eleonora žila se svým partnerem, námořníkem Salvatorem Impagliazzem. Ten je stále mezi nezvěstnými.

Masivní bombardování Chersonu. Rusové za den zabili 15 lidí, hlásí tamní úřady

25. listopadu 2022 07:00

Rusko pokračuje v mohutném bombardování celého ukrajinského území. Při pátečním ostřelování Chersonu zahynulo 15 lidí, dalších 35 utrpělo zranění. Je mezi nimi i dítě. Nejzuřivější boje stále probíhají v centrálním Donbasu, a to konkrétně u Bachmutu. Podle ukrajinské armády tam Rusům téměř došli profesionální vojáci a jednotky v oblasti musí doplňovat výhradně z mobilizovaných vojáků.

Konec utrpení na Ukrajině? Rusko vydírá i nás, míní Zaorálek a popisuje aktuální hrozbu

24. listopadu 2022 23:52

Utrpení civilistů na Ukrajině může naše vláda ukončit. I tak by se dal vyložit vzkaz mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova. Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS takové výroky označil za obyčejné vydírání, a to i spojenců Ukrajiny v Evropě, tedy včetně Česka. Společně s exministrem zahraničí Cyrilem Svobodou (KDU-ČSL) pak zhodnotil vstup Švédska a Finska do NATO a vliv tohoto kroku na geopolitickou scénu.

Soud v Haagu rozhodl v případu sestřelu dopravního letadla: Byla to raketa ruské výroby

17. listopadu 2022 15:18
Aktualizováno

Dopravní letadlo společnosti Malaysia Airlines bylo v létě 2014 sestřeleno raketou ruské výroby odpálenou z pole na separatisty ovládaném východu Ukrajiny, který v té době kontrolovalo Rusko. Ve čtvrtek to potvrdil soud v nizozemském Haagu. Z vraždy všech 298 cestujících a členů posádky letu MH17 v nepřítomnosti odsoudil na doživotí dva Rusy a jednoho ukrajinského občana, čtvrtého obžalovaného zprostil viny. Odsouzeným mužům nařídil zaplatit nejméně 16 milionů eur (390 milionů Kč) odškodného.