reklama

Novozélandský umělec nafotil zvláštním způsobem Prahu a celý svět šílí

Fotografie soch z pražských střech, které v posledních týdnech zveřejnil novozélandský novinář Amos Chapple, zaujaly zahraniční média a na internetu získaly stovky sdílení. Přitom stačilo tak málo – při procházce Prahou zvednout hlavu.

reklama

„Za normálních podmínek většinu času trávím na cestách jako fotograf nebo novinář, jenže hranice se uzavřely, takže jsem mohl objevovat Prahu. Začal jsem proto koukat kolem sebe a všímal si soch vysoko nad zemí,“ vyprávěl v pořadu ShowTime Chapple.

K tématu

Amos vystřídal spoustu světových metropolí, ale v Praze se mu líbí nejvíce. Žije tady už čtyři roky a díky své karanténní kratochvíli se dozvídá víc o české metropoli. „Je pravda, že takový zájem jsem nečekal. Nejdřív jsem fotografie nahrál na svůj Facebook, kde to začali lidé ve velkém sdílet a reagovat na to. Třeba zajímavý komentář byl u fotky okřídlené sochy na Čechově mostě, kdy mi napsali, že hotel v pozadí je na místě, kde bydlel Franz Kafka, když napsal Proměnu a některé další povídky. A přesně o tom to je – že se tímto dozvím drobné zajímavosti o Praze,“ pokračoval umělec.

I když už se začínají rozvolňovat opatření proti koronaviru, fotograf nechce svůj nejnovější projekt jen tak opustit. „Myslím, že v tom budu pokračovat a možná pak udělám nějakou výstavu, protože ty sochy byly vytvořené v určité době, určitým mistrem sochařem, a to všechno dotváří historii země,“ dodal Chapple. Díky takové výstavě bychom i my mohli zavítat do míst, která zblízka znají jen kominíci.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Délka karantény pro rodiny, ve kterých je někdo nakažený koronavirem a nemůže se izolovat od ostatních členů domácnosti, se zkracuje ze tří týdnů na 14 dnů. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání. Nařízení začne platit od půlnoci z úterý na středu. Jedná se přitom o jeden z dalších názorových obratů o 180°. O předchozím prodloužení na tři týdny totiž vláda rozhodla minulý týden ve čtvrtek, platilo tedy nakonec od 1. března pouhé dva dny.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu
Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama