reklama

Novozélandský umělec nafotil zvláštním způsobem Prahu a celý svět šílí

Fotografie soch z pražských střech, které v posledních týdnech zveřejnil novozélandský novinář Amos Chapple, zaujaly zahraniční média a na internetu získaly stovky sdílení. Přitom stačilo tak málo – při procházce Prahou zvednout hlavu.

reklama

„Za normálních podmínek většinu času trávím na cestách jako fotograf nebo novinář, jenže hranice se uzavřely, takže jsem mohl objevovat Prahu. Začal jsem proto koukat kolem sebe a všímal si soch vysoko nad zemí,“ vyprávěl v pořadu ShowTime Chapple.

K tématu

Amos vystřídal spoustu světových metropolí, ale v Praze se mu líbí nejvíce. Žije tady už čtyři roky a díky své karanténní kratochvíli se dozvídá víc o české metropoli. „Je pravda, že takový zájem jsem nečekal. Nejdřív jsem fotografie nahrál na svůj Facebook, kde to začali lidé ve velkém sdílet a reagovat na to. Třeba zajímavý komentář byl u fotky okřídlené sochy na Čechově mostě, kdy mi napsali, že hotel v pozadí je na místě, kde bydlel Franz Kafka, když napsal Proměnu a některé další povídky. A přesně o tom to je – že se tímto dozvím drobné zajímavosti o Praze,“ pokračoval umělec.

I když už se začínají rozvolňovat opatření proti koronaviru, fotograf nechce svůj nejnovější projekt jen tak opustit. „Myslím, že v tom budu pokračovat a možná pak udělám nějakou výstavu, protože ty sochy byly vytvořené v určité době, určitým mistrem sochařem, a to všechno dotváří historii země,“ dodal Chapple. Díky takové výstavě bychom i my mohli zavítat do míst, která zblízka znají jen kominíci.

Další hlavní zprávy

reklama
Do karantény muselo kvůli koronaviru celé oddělení protokolu Úřadu vlády
Nemůžeme si nechat vzít demokracii. To už jsme jednou zažili, připomíná Vystrčil
Policejní razie na ministerstvu a ve firmách, jde o dodávky respirátorů a roušek
reklama
reklama
V Botswaně záhadně umírají stovky slonů. Vědci netuší, co tragédii způsobilo

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš jako strýček Skrblík. Piráti se diví milionům z Agrofertu pro premiéra
Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň
OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených je 20 procent
Další články
reklama
reklama