Novozélandský umělec nafotil zvláštním způsobem Prahu a celý svět šílí

Amos Chapple fotí Prahu.

Fotografie soch z pražských střech, které v posledních týdnech zveřejnil novozélandský novinář Amos Chapple, zaujaly zahraniční média a na internetu získaly stovky sdílení. Přitom stačilo tak málo – při procházce Prahou zvednout hlavu.

„Za normálních podmínek většinu času trávím na cestách jako fotograf nebo novinář, jenže hranice se uzavřely, takže jsem mohl objevovat Prahu. Začal jsem proto koukat kolem sebe a všímal si soch vysoko nad zemí,“ vyprávěl v pořadu ShowTime Chapple.

Amos vystřídal spoustu světových metropolí, ale v Praze se mu líbí nejvíce. Žije tady už čtyři roky a díky své karanténní kratochvíli se dozvídá víc o české metropoli. „Je pravda, že takový zájem jsem nečekal. Nejdřív jsem fotografie nahrál na svůj Facebook, kde to začali lidé ve velkém sdílet a reagovat na to. Třeba zajímavý komentář byl u fotky okřídlené sochy na Čechově mostě, kdy mi napsali, že hotel v pozadí je na místě, kde bydlel Franz Kafka, když napsal Proměnu a některé další povídky. A přesně o tom to je – že se tímto dozvím drobné zajímavosti o Praze,“ pokračoval umělec.

I když už se začínají rozvolňovat opatření proti koronaviru, fotograf nechce svůj nejnovější projekt jen tak opustit. „Myslím, že v tom budu pokračovat a možná pak udělám nějakou výstavu, protože ty sochy byly vytvořené v určité době, určitým mistrem sochařem, a to všechno dotváří historii země,“ dodal Chapple. Díky takové výstavě bychom i my mohli zavítat do míst, která zblízka znají jen kominíci.

Tagy: