CNN Prima News Nový rok

Nový rok

Výpis příspěvků ke štítku „Nový rok“

Čeští Vietnamci slaví rok Tygra. První den v novém roce nesmí plakat ani uklízet

1. února 2022 00:31

Vietnamský Nový rok letos připadá na 1. únor. „Dodržujeme celou řadu zvyků, například se nesmíme hádat ani plakat,“ vysvětluje 28letý Viet Cuong Nguyen, majitel vietnamského bistra v Ostravě. Příchod nového lunárního roku slaví kromě Vietnamců i Číňané, Korejci a další národy jihovýchodní Asie, letošní rok bude zasvěcen znamení Tygra.

Teplotní rekordy padají už tři dny po sobě. V neděli v Česku bylo přes 13 °C

2. ledna 2022 19:17

Meteorologové v Česku zaznamenali teplotní rekordy třetí den po sobě. V neděli je hlásila téměř polovina stanic měřících 30 a více let. Nová maxima mají také čtyři místa, kde teplotu zjišťují déle než sto let. Nejtepleji bylo v neděli v Křemži na Českokrumlovsku a Libici nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, shodně 13,4 °C. Na svém webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jágr se pochlubil silvestrovskou fotkou se svou milou. Dostal ten nejsladší novoroční dárek

1. ledna 2022 19:55

Rok 2021 byl pro některé české sportovce ve znamení velkolepých úspěchů. Mnozí z nich se k vybojovaným medailím a titulům vrátili i ve svých novoročních zdravicích. Judista Lukáš Krpálek poděkoval za přízeň fanoušků, tenistka Kateřina Siniaková popřála vše nejlepší z Austrálie. Hokejista Jaromír Jágr byl zase o něco stručnější a vkročil do roku 2022 s hudlanem od své přítelkyně.

Tragická nehoda na Nový rok. Záchranáři oživovali řidiče 40 minut, muž však nepřežil

1. ledna 2022 14:22

Příchod nového roku se v Plzni nesl i ve znamení tragické nehody. Řidič Audi ve vysoké rychlosti nezvládl začátku a čelně narazil do sloupu. Svědci tragédie vyprostili zaklíněného muže a okamžitě zahájili resuscitaci, které se následně ujali i záchranáři. Po zhruba 40 minutách urputného boje o život se ale řidiče nepodařilo zachránit, uvedl deník Krimi-Plzeň.

Kousanec, plné záchytky a jízda „na Ovčáčka“. Novoroční oslavy policisty překvapily

1. ledna 2022 11:14

Oslavy příchodu nového roku 2022 byly oproti minulosti poměrně poklidné. Zároveň však záchranáři i hasiči poznamenali, že požárů a zranění oproti loňským oslavám mírně přibylo. Odehrály se navíc incidenty, které složky integrovaného záchranného systému (IZS) překvapily – od nezaplacených taxíků přes pokousání ruky až po napadení záchranářů a výhrůžky zbraní.