CNN Prima News Nový rok

Nový rok

Výpis příspěvků ke štítku „Nový rok“

Když „ledňáčkům“ dochází motivace. Expertka radí, jak v předsevzetí zhubnout vytrvat

První měsíc roku 2024 se blíží ke konci, stejně jako motivace a odhodlání řady lidí, kteří si předsevzali, že letos začnou se cvičením. Takzvaní „ledňáčci“ tak mohou dojít do bodu, kdy budou ze svých výkonů natolik zklamaní, že v sebe přestanou věřit. Výživová poradkyně Pavla Pešková Gazdíková pro CNN Prima NEWS poradila, jak ve své snaze dosáhnout cíle vytrvat, a popsala i nejčastější chyby, kterých by se lidé měli vyvarovat.

Panika na trhu s energiemi se nekoná. Pouze 7 % Čechů měnilo koncem roku dodavatele

Začátek roku 2024 přináší Čechům v důsledku nových legislativních opatření v oblasti energetiky řadu změn. Ty však nepředstavují důvod k panice, dodavatele měnilo před koncem roku pouze 7 % odběratelů. Vyplývá to z průzkumu společnosti epet. Pozitivním výsledkem je, že v téměř dvou třetinách případů nedošlo ze strany dodavatelů k žádným změnám v navyšování či snižování záloh. Čechům, kteří žádali o snížení záloh, pak dodavatelé vyšli v 69 procentech vstříc.

Každé z dvojčat se narodilo v jiný rok. Anomálie se letos udála v USA i Chorvatsku

Jedno z dvojčat má v rodném listě rok narození 2023, zatímco druhé už 2024, přestože je obě dělilo jen pár minut. Za všechno může fakt, že se sourozenci narodili během oslav nového roku. O výjimečné události informují zahraniční média a nejde pouze o jeden případ. Letos k anomálii došlo v USA i Chorvatsku, kde sestry přišly na svět dokonce dvě minuty od sebe.

Všude praskala půda, popsal Čech zemětřesení. Babičky se kutálely ze schodů, dodala Japonka

Japonsko zažilo dramatický vstup do roku 2024. Západní pobřeží země vycházejícího slunce zasáhlo silné zemětřesení, které lámalo vejpůl silnice i domy. Ničivý přírodní živel zaskočil jak Japonce, tak Čechy, kteří se zrovna nacházeli v zasažené oblasti. „Před námi praskala půda, všude byl zmatek,“ popsali pro CNN Prima NEWS. Neméně hrozivou zkušenost měly i Japonky z Kanazawy, která se nachází nedaleko epicentra zemětřesení. „Volaly jsme na babičky, aby rychle sešly z horního patra. Viděla jsem, jak se kutálí ze schodů,“ řekla redaktorovi.

První miminko se letos narodilo už minutu po půlnoci. Rodiče těsně získali nový příspěvek

Prvním dítětem narozeným v Česku v roce 2024 se stala Barborka, která přišla na svět minutu po silvestrovské půlnoci v jihomoravském Vyškově. Mnoho dalších novoročních dětí dostalo od rodičů netradiční jména. Rodiče dětí, které se narodí od letošního 1. ledna, budou pobírat vyšší rodičovský příspěvek. Místo nynějších celkem 300 tisíc korun budou moci čerpat o 50 tisíc korun víc.

Brutální vražda během silvestra děsí dodnes. Deviant Blanku škrtil, pak ji zabil petardou

Kriminalisté mu přezdívali „Novoroční vrah“. I přesto, že Antonín Marčík vraždil o silvestrovské noci roku 1990, dodnes patří jeho čin mezi ty nejbrutálnější, které čeští policisté vyšetřovali. Svou oběť, mladou maminku, si vyhlédl během oslav, a když společně přivítali Nový rok, surově na ni zaútočil. Rány pěstmi, škrcení a údery skleněnou lahví mu nestačily. Své zvrácené touhy uspokojil až ve chvíli, kdy už bezvládné ženě zapálil petardu v rozkroku. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Prezident Novotný žádal lepší hospody, Husák více práce aneb Nad novoročními projevy

Českoslovenští i čeští prezidenti neustále lavírují, zda proslovit vánoční či novoroční řeč. První prezident T. G. Masaryk vsadil na vánoční poselství, které pronášeli také prezidenti Edvard Beneš a Emil Hácha. První dělnický prezident Klement Gottwald zavedl novoroční projevy, u kterých zůstali nejen jeho komunističtí nástupci, 1. ledna se k národu později obraceli i Václav Havel a Václav Klaus. Miloš Zeman se vrátil k vánočnímu poselství, zatímco Petr Pavel nyní opět obnovuje novoroční projevy.