CNN Prima News obchod

obchod

Výpis příspěvků ke štítku „obchod“

Čekají české zemědělce krušné časy? Do Evropy by se mohlo dovážet mléko z Indie

Do Evropy míří levnější potraviny z celého světa, což není dobrá zpráva pro české zemědělce. A nejde jen o ukrajinskou pšenici nebo drůbeží maso. Další na řadě může být mléko. Po dohodě o volném obchodu s Novým Zélandem připravuje Brusel podobnou s Indií. Ta je přitom největším světovým výrobcem mléka a jeho produkci zvyšuje nejrychleji ze všech zemí.

Nebezpečné sušenky s kousky kovů stahuje další obchodní řetězec. Pozor na jiný obal

Potenciálně nebezpečné čokoládové sušenky stahuje po Kauflandu také obchodní řetězec Billa. V něm se prodávají pod názvem BILLA Premium Soft Cookies with dark, milk and white chocolate. Řetězec tak reagoval na upozornění dodavatele Banketbakkerij Merba BV, že sušenky mohou obsahovat kovové předměty. Upozornění se týká výrobků o váze 210 g s datem minimální trvanlivosti do 12. prosince 2024.

Ukrajinské obilí v Česku? Raději jim dejme peníze, míní Havlíček. Výborný má také jasno

Podpora Ruskem napadené Ukrajiny je v pořádku. Pokud jde ale o dodávky obilí do zemí EU, Ukrajinci by měli dodržovat unijní pravidla. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS se na tom shodli ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). Podle nich by ukrajinská produkce měla proudit především do zemí třetího světa. Celý problém by mohl řešit princip vratných kaucí či cel.

Česko popelnicí Evropy? Na pultech jsou zrádné brambory z Francie, na degustaci pohořely

V českých supermarketech se objevily rané odrůdy brambor z Francie. Na první pohled vypadají krásně, ale chuťově zcela pohořely, uvedl pro CNN Prima NEWS místopředseda Územního sdružení Českého zahrádkářského svazu Třebíč Miroslav Muška. Obchody by podle zemědělců z Výzkumného ústavu bramborářského sice rané odrůdy v tento čas neměly vůbec nabízet, zákon to však nezakazuje.

Postavme se protekcionismu EU, vyzývají čeští europoslanci. Poslechne je Fialova vláda?

Měli bychom se postavit protekcionismu Evropské unie. Na tom se vesměs shodují čeští europoslanci, které oslovila redakce CNN Prima NEWS. Že budou mít nejrůznější regulace EU neblahý vliv na technologický rozvoj Česka, upozorňuje ve svém novém materiálu Národní ekonomická rada vlády (NERV). Její tým předložil kabinetu 37 doporučení, jejichž realizace by mohla nastartovat tuzemskou ekonomiku. Nyní je jen na vládě, jak se souborem rad naloží.

Obchod s dětmi na Ostravsku: Muž měl nutit dívku k prostituci, dostával za to pervitin

Ostravská policie vyšetřuje dva na sobě nezávislé případy dětí, které se staly obětí obchodu s lidmi. Jejich známí či blízcí celkem tři dívky přiměli podle kriminalistů poskytovat za úplatu sexuální služby. V jednom případě ani ne patnáctiletá školačka takto získávala pro svého o pět let staršího přítele pervitin. Kriminalisté jej a ve druhém případě čtyřicetiletou ženu obvinili z obchodování s lidmi a přečinu ohrožování výchovy. Hrozí jim 15, respektive 12 let ve vězení. Informovala o tom mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.