CNN Prima News obchod

obchod

Výpis příspěvků ke štítku „obchod“

Po nájezdu Čechů nám zbydou jen prázdné regály, bědují Poláci. Vyzývají k omezení nákupů

18. listopadu 2022 20:12

Češi, nenakupujte po kartónech, ať na nás taky něco zbyde. Takový vzkaz teď posílají obyvatelé polského pohraničí tisícovkám Čechů, kteří každý den už od brzkého rána míří do tamních supermarketů za levnými nákupy. Na Poláky, kteří se odpoledne vracejí z práce, často zbývají jen prázdné regály a mrazáky.

Sledujte Hlavní zprávy: Po Češích zbydou jen prázdné regály, vadí Polákům v příhraničí

18. listopadu 2022 18:40

Češi, nenakupujte po kartónech, ať na nás taky něco zbyde. Takový vzkaz teď posílají obyvatelé polského pohraničí tisícovkám Čechů, kteří každý den míří do tamních supermarketů za levnými nákupy. To i další aktuální informace z domova a zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Požár v centru Benešova: Pět lidí utrpělo zranění, zásah hasičů trval celou noc

15. listopadu 2022 07:17
Aktualizováno

Požár, který se v pondělí odpoledne rozhořel v obchodním domě Hvězda v centru Benešova, mají hasiči pod kontrolou. Poplachový stupeň hasiči v úterý snížili na první ze čtyř možných. V budově už nyní nehoří, hasiči ji zkoumají termokamerou. Na místě pracuje také vyšetřovatel, který zjišťuje příčinu požáru. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na 50 milionů korun, je ale možné, že bude nakonec ještě vyšší, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

Kyjev zveřejnil „seznam hanby“. Které západní firmy i nadále působí v Rusku?

14. listopadu 2022 16:51

Platíte daně v Rusku? Způsobujete umírání lidí na Ukrajině, vzkazuje ukrajinské ministerstvo zahraničí západním společnostem, které se rozhodly i nadále podnikat v zemi Vladimira Putina. Svůj postoj tyto firmy nezměnily ani po skoro devíti měsících, co ruská armáda ničí ukrajinská města a vraždí civilisty. Kdo do takzvaného „seznamu hanby“ patří? V Rusku stále setrvává mimo jiné švýcarský gigant Nestlé, rakouský palivový koncern OMV či farmaceutické firmy AstraZeneca, Pfizer i Johnson & Johnson.

Letos budou chudší Vánoce. Až dvě pětiny Čechů utratí za dárky méně než loni

13. listopadu 2022 10:09

Téměř dvě pětiny Čechů plánují utratit za letošní Vánoce méně než před rokem, naopak devět procent plánuje svůj rozpočet navýšit. Přibližně 74 procent lidí se vejde do částky 10 tisíc korun. Vyplývá to z listopadového průzkumu společnosti Ipsos pro investiční platformu Portu mezi tisícovkou respondentů. Občany k šetření vede všudypřítomné zdražování, letos si připlatí i za vánoční strom.

Neuvěřitelná příčina požáru supermarketu v Chodově. Zapálil ho mladík kvůli telefonu v košíku

9. listopadu 2022 13:00

Západočeští kriminalisté obvinili kvůli devastujícímu požáru supermarketu v Chodově na Sokolovsku teprve osmnáctiletého mladíka. Požár prodejnu v neděli brzy ráno do základů zničil, škoda je skoro padesát miliónů korun. Policisté muže stíhají na svobodě. Požár měl totiž založit neúmyslně. Navíc díky souhře jen těžko uvěřitelných okolností.

Nová obchodní dohoda mezi USA a EU? Německo chce začít jednat po kongresových volbách

9. listopadu 2022 04:35

Byla to právě sociální demokracie současného spolkového kancléře Olafa Scholze, která poslala k ledu někdejší dohodu o vzájemném obchodu a investicích mezi Spojenými státy a Evropskou unií známou jako TTIP. Nyní se Scholz nechal slyšet, že by chtěl zahájit nové rozhovory s americkou stranou o obchodní dohodě mezi oběma hospodářskými bloky.