CNN Prima News oběšení

oběšení

Výpis příspěvků ke štítku „oběšení“

Už se ví, co se stalo ve Veľkém Lomu. Matka měla dcerku udusit, pak následovala manžela

Ohledně případu ženy ze slovenského Veľkého Lomu, která zemřela spolu se svou roční dcerou, se začínají objevovat první detaily. Zesnulá měla podle nejnovějších informací svého potomka udusit a následně si sama sáhnout na život. Za nepochopitelným činem měla stát nenadálá sebevražda jejího manžela, k níž údajně došlo na jaře tohoto roku. O detailech k případu píše web tvnoviny.sk.

Na oprátce umírali desítky minut, na kůlu dny. Trest smrti i ve 20. století připomínal středověk

Nejkrutější variantou trestu smrti ve středověku bylo napíchnutí na kůl, odsouzený umíral celé dny. Za komunismu se jednalo o oběšení: dotyčný si neměl zlomit vaz, ale desítky minut se dusit, uvedl právní historik a soudce David Kolumber v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Tímto způsobem zemřela i Milada Horáková, v úterý od její popravy uplynulo 73 let. Kapitální trest měl během staletí, kdy se na území českých zemí praktikoval, vysílat různé vzkazy. Provedení a brutalita poprav se lišila, cíl byl však až do roku 1989 stejný.

Stejné sexuální zločiny, stejný osud. Epsteinova kolegu našli oběšeného ve vězení

Někdejší spolupracovník Jeffreyho Epsteina, modelingový agent Jean-Luc Brunel, zřejmě spáchal sebevraždu ve francouzském vězení. Dozorci ho podle agentury AFP v pátek večer našli oběšeného. Šestasedmdesátiletý muž čelil stejně jako v minulosti Epstein obžalobě ze znásilnění a dalších sexuálních zločinů. Brunelovy oběti se zlobí, podle nich se tak kvůli smrti predátora nedočkají spravedlnosti.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.