CNN Prima News obličejový štít

obličejový štít

Výpis příspěvků ke štítku „obličejový štít“

Noste prosím roušky, vzkázal z nemocnice odmítač koronaviru, který se nakazil

Řada lidí měla a má na koronavirus jasný názor, že jde o nemoc srovnatelnou s běžnou chřipkou. Mezi ty se řadil i Američan Chuck Stacey. Alespoň tedy do chvíle než skončil v nemocnici a byl závislý na dávkách kyslíku. Ve videu na sociálních sítích nyní mění svůj názor a říká, že se mýlil ve svém úsudku. Navíc apeluje na lidi, aby i přes všechny těžkosti nosili roušky.

Na den v týlu boje s koronavirem. Nucenou pracovní přestávku vyplnili výrobou a distribucí štítů

Přestože koronavirová epidemie v České republice už nejspíše kulminovala, poptávka po ochranných pomůckách ve zdravotnických zařízeních nebo domovech pro seniory zůstává stále poměrně silná. A tak dobrovolníci, kteří se během nástupu krize přes noc změnili ve výrobce roušek, respirátorů či obličejových štítů, mají pořád co dělat. Jak vypadá den člověka, který opustil pohodlí domácí karantény a vydal se pomáhat lidem v první linii?

Komplikace pro kadeřnice: Kromě roušky budou muset nosit i štít

Kadeřníci, manikérky a pedikérky budou muset nosit roušku i ochranný štít. Nutné bude sledovat teplotu těchto pracovníků, při tělesné teplotě nad 37 stupňů nebudou moci pracovat, platí to i pro další symptomy nákazy novým koronavirem. Mezi zákazníky budou muset být dvoumetrové rozestupy, což platí i pro čekací zóny. Na dnešní tiskové konferenci k novým bezpečnostním a hygienickým standardům to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).