reklama

Noste prosím roušky, vzkázal z nemocnice odmítač koronaviru, který se nakazil

Řada lidí měla a má na koronavirus jasný názor, že jde o nemoc srovnatelnou s běžnou chřipkou. Mezi ty se řadil i Američan Chuck Stacey. Alespoň tedy do chvíle než skončil v nemocnici a byl závislý na dávkách kyslíku. Ve videu na sociálních sítích nyní mění svůj názor a říká, že se mýlil ve svém úsudku. Navíc apeluje na lidi, aby i přes všechny těžkosti nosili roušky.

reklama

„Poslouchal jsem nesprávné lidi říkající nesprávné věci. Mýlil jsem se, hluboce jsem se mýlil,“ řekl Stacey poté, co se sám nakazil koronavirem. Kvůli těžkému průběhu nemoci musel Američan ležet v nemocnici, kde dostával kyslík v rámci oxygoterapie.

K tématu

Dříve přitom tvrdil, že koronavirus je pouze „horší chřipečka“ a také si myslel, že nemoc nebude mít takový dopad. Po zkušenosti z první ruky však nyní otáčí a navíc vyzývá lidi k tomu, aby nosili roušky.

Sám Stacey nejprve nosil pouze obličejový štít, neboť dle svých slov trpí klaustrofobií a roušku na obličej si dát nemohl. Nyní vyzývá další klaustrofobiky k tomu, aby překonali problém s nošením roušek.

Američan je také rád alespoň za to, že koronavirem prý nenakazil moc lidí. Výjimkou může být pouze jeho manželka, ale možné také je, že koronavirus naopak dostal právě od ní. Žena na tom byla lépe, než její manžel, protože nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, zvládala léčit doma.

I Stacey už je nyní zpátky doma. Na svůj pobyt v nemocnici ale zřejmě jen tak nezapomene. „Jsem doma v bezpečí a zotavuji se. Bylo to utrpení,“ napsal na Twitteru.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Donald Trump

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera
Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení
Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama