reklama

Noste prosím roušky, vzkázal z nemocnice odmítač koronaviru, který se nakazil

Řada lidí měla a má na koronavirus jasný názor, že jde o nemoc srovnatelnou s běžnou chřipkou. Mezi ty se řadil i Američan Chuck Stacey. Alespoň tedy do chvíle než skončil v nemocnici a byl závislý na dávkách kyslíku. Ve videu na sociálních sítích nyní mění svůj názor a říká, že se mýlil ve svém úsudku. Navíc apeluje na lidi, aby i přes všechny těžkosti nosili roušky.

reklama

„Poslouchal jsem nesprávné lidi říkající nesprávné věci. Mýlil jsem se, hluboce jsem se mýlil,“ řekl Stacey poté, co se sám nakazil koronavirem. Kvůli těžkému průběhu nemoci musel Američan ležet v nemocnici, kde dostával kyslík v rámci oxygoterapie.

K tématu

Dříve přitom tvrdil, že koronavirus je pouze „horší chřipečka“ a také si myslel, že nemoc nebude mít takový dopad. Po zkušenosti z první ruky však nyní otáčí a navíc vyzývá lidi k tomu, aby nosili roušky.

Sám Stacey nejprve nosil pouze obličejový štít, neboť dle svých slov trpí klaustrofobií a roušku na obličej si dát nemohl. Nyní vyzývá další klaustrofobiky k tomu, aby překonali problém s nošením roušek.

Američan je také rád alespoň za to, že koronavirem prý nenakazil moc lidí. Výjimkou může být pouze jeho manželka, ale možné také je, že koronavirus naopak dostal právě od ní. Žena na tom byla lépe, než její manžel, protože nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, zvládala léčit doma.

I Stacey už je nyní zpátky doma. Na svůj pobyt v nemocnici ale zřejmě jen tak nezapomene. „Jsem doma v bezpečí a zotavuji se. Bylo to utrpení,“ napsal na Twitteru.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Sněmovna

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) selhává, systém očkování nefunguje, zlobí se opozice. Na úterní jednání Sněmovny chce zařadit mimořádný bod, ve kterém má kabinet vysvětlit, jak bude probíhat distribuce vakcín a kdy budou naočkovány rizikové skupiny. Vládní hnutí ANO s tím souhlasí, debata má ale trvat maximálně tři hodiny.

Komentář: Loprais a spol. by zasloužili sexistické prasátečko. Kamenování ale ne
ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás
Ani do konce února nenaočkujeme všechny rizikové. Nemáme čím, říká hejtmanka Pecková
Další články
reklama
reklama