OBRAZEM: Darth Vader, Střihoruký Edward i tlupa Zaklínačů. Kdo dorazil na Comic-Con?

Stejně jako loni byl i tentokrát uspořádán s mírným zpožděním, ale přesto přilákal davy lidí. Řeč je o pražském Comic-Conu, svátku všech fanoušků sci-fi či fantasy. V prostorách pražského O2 universa se nedávno očkovalo, nyní se zde potkávali rytíři Jedi, superhrdinové, ale i predátoři či jiná krvelačná monstra. Podívejte se, jak vypadala letošní akce očima našich reportérů.

Procházíme budovou O2 universa v pražských Vysočanech a potkáváme jednu neuvěřitelnou postavu za druhou. Během víkendu od 22. do 24. dubna se zde konal třetí ročník slavného festivalu Comic-Con. Ten vždy přiláká fanoušky fantasy příběhů či vesmírných ság, kteří mnohdy dorazí v kostýmech ze svých oblíbených filmů, seriálů, knih nebo komiksů.

Potkáváme Darth Vadera, snad nejikoničtější postavu ze světa Star Wars. Ty jsou mezi letošními návštěvníky obzvlášť oblíbené. Plno lidí se zde převléklo za rytíře Jedi, ale sledujeme také mnoho Mandalorianů, tedy proslulých obrněných válečníků, které proslavil zejména seriál The Mandalorian.

V posledních letech získal velkou oblibu Zaklínač. Po sérii knížek polského autora Andrzeje Sapkowského si fanoušci zamilovali i videohry z tohoto světa. Když se seriálové role Zaklínače Geralta ujal slavný britský herec Henry Cavill, již tak silný kult získal ještě větší drajv. Nepřekvapí tak, že za populárního Geralta jde hned několik návštěvníků.

Narážíme na převleky ze všech možných fantasy a sci-fi světů. Vetřelce i predátory, elfy z Pána prstenů, superhrdiny z týmu Avengers i DC Comics.

Indiana Jones i Červený trpaslík

Jedna z dívek je oblečená do armádního mundúru a vypadá takřka stejně jako Samantha Carterová z populárního sci-fi seriálu Hvězdná brána. „I lidé mi říkají, že jsem jí podobná,“ usmívá se.

V záplavě kostýmů narážíme i na postavy mimo žánr fantasy či sci-fi. Někteří lidé se rozhodli využít cosplay na postavy z věhlasných dobrodružných či dramatických filmů. V prostorách O2 universa tak člověk potkává i několik Indianů Jonesů nebo Střihorukého Edwarda, kterého k mírnému překvapení ztvárňuje dívka. Nutno podotknout, že naprosto bravurně. Jiní z fanoušků se pro změnu oblékají za postavy z populárního britského sitcomu Červený trpaslík.

Hřib odstartoval festival jako Iron Man

Organizátoři označují letošní konání za úspěch. „Návštěvnost třetího Comic-Conu Prague 2022 dosáhla přes 18 tisíc fanoušků sci-fi, fantasy a hororu, což odpovídá loňské úrovni a my to považujeme za velký úspěch,“ informovala CNN Prima NEWS tisková mluvčí festivalu Iva Pavlousková.

Fanoušci byli podle všeho natěšení nejen na fantastické kostýmy, ale rovněž zahraniční filmové a seriálové hvězdy, které do Prahy dorazily. „Největší zájem vzbudily besedy s hollywoodskými herci, kteří prozradili řadu zajímavostí ze zákulisí natáčení kultovních snímků a ochotně odpovídali na otázky návštěvníků,“ doplnila Pavlousková.

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) Comic-Con navštívil a účastnil se zahajovacího ceremoniálu. Na něj přišel v obleku Iron Mana, snad nejznámější postavy superhrdinů Avengers z universa Marvelu. Společně se zahraničními hvězdami během pátečního ceremoniálu přestřihl symbolickou pásku, čímž zahájil festival.

Rozhovory s filmovým Highlanderem či králem Rohanu

Pravděpodobně největší hvězdou byl francouzský herec Christopher Lambert, kterého proslavil zejména film Highlander a jeho pokračování. V této roli si mimo jiné zahrál po boku legendárního Seana Conneryho. Kromě toho Lambert rovněž ztvárnil Tarzana a zahrál si také ústřední postavu ve filmu Mortal Kombat, který vznikl na motivy slavné hry.

Do Prahy zavítal Bernard Hill, kterého si fanoušci budou nejvíce pamatovat jako rohanského krále Theodena z trilogie Pána prstenů nebo jako kapitána Edwarda Smithe v proslulém snímku Titanic režiséra Jamese Camerona. Mezi pozvanými byl také mistr záporných rolí Julian Glover, který se proslavil rolemi sofistikovaných intrikánů například ve filmech Indiana Jones a poslední křížová výprava, bondovce Je pro tvé oči a jedním z jeho posledních působišť byl oblíbený seriál Hra o trůny.

CNN Prima NEWS tyto zmiňované herce vyzpovídala. Rozhovory si můžete přečíst na našem webu, kde naleznete i videa.