reklama
CNN Prima News Viet Tran
Viet Tran

Viet Tran

redaktor CNN Prima NEWS

Viet pracoval pět let jako redaktor na webu Echo24.cz. Několik let řídil magazínové sekce herních projektů SkillZone.cz a Battleforce.cz, poté spoluzaložil občasník Cooldown.cz. Média vystudoval na Karlově Univerzitě, diplomovou práci zpracovával v Japonsku.

Nejnovější příspěvky autora

Přes 40 let v džungli, pak osm let o konzervách a alkoholu. Zemřel vietnamský Tarzan
Zahraničí

Přes 40 let v džungli, pak osm let o konzervách a alkoholu. Zemřel vietnamský Tarzan

Příběh „opravdového Tarzana“ má smutný konec. Ve věku 52 zemřel Ho Van Lang, který desítky let přežíval se svým otcem ve vietnamské džungli. Jako příčinu úmrtí uvedli lékaři rakovinu jater. Jeho přítel – španělský cestovatel a dokumentarista Alvaro Cerezo – tvrdí, že Langa semlel životní styl civilizovaného světa. Během osmi let života mimo divočinu mu totiž zachutnala nezdravá strava i alkohol, tělo tak drastickou změnu zřejmě nedokázalo ustát.

Další příspěvky autora

Pákistán pomáhá Tálibánu v útoku na Pandžšír, tvrdili v Indii. Zmátlo je video z české hry

Několik indických médií přišlo se znepokojivou zprávou, že pákistánské letectvo zaútočilo na afghánské údolí Pandžšír, poslední baštu protitálibánských sil. Tamější média se odvolávala na důkaz v podobě videa, z něhož se ale posléze vyklubaly záběry z české počítačové střílečky Arma 3. Podle Pavla Křížky ze studia Bohemia Interactive, které za hrou stojí, nejde zdaleka o první případ.

Žádná injekce do ramene. Japonci vyvíjejí covidovou vakcínu ve formě nosního spreje

Vakcína, kterou ocení i odpůrci jehel. Tak popisují výzkumníci z Japonska svůj aktuálně vyvíjený lék proti koronaviru. Konkrétně jde o „nosní vakcínu“, která se aplikuje malým nazálním sprejem do těla. To by mohlo oslovit především lidi, kteří se ke klasickému očkování příliš nemají. První testy na zvířatech naznačují dobré výsledky, uvedl profesor Tecuja Nozaka pro japonskou redakci webu Yahoo.

Pracoval do roztrhání těla. Zdravotník měl 259 hodin přesčas, na WC se předávkoval léky

Coby zdravotní bratr dal své práci všechno, ve Velké Británii byl během pandemie v první linii. Nakonec se už ale pětatřicetiletý Philip Pengson za svou manželkou a dětmi nevrátí – kvůli mimořádnému pracovnímu nasazení začal spoléhat na léky proti bolesti, kterými se předávkoval. Že za úmrtím stojí silná anestetika, nyní potvrdila i soudní pitva, informoval britský deník Metro.

Pirát Michálek: Nezdaníme vám domeček, o který se celý život staráte. Všechno jsou to lži

Za klesajícími preferencemi je špinavá kampaň, uvedl pirátský poslanec Jakub Michálek. Uznal, že se Piráti a STAN ohradili proti lžím pozdě. Není pravda, že by měli v plánu zdanit domeček, o který se lidé starají celý život, řekl v nedělním pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Do vlády s hnutím ANO poslanecké kluby Pirátů a STAN podle něj nepůjdou, i kdyby byl premiér Andrej Babiš mimo kabinet.

Babišova vláda zvyšovala platy zdravotníků. Kubek děkuje, jiní experti věští problém

V předvolební debatě na CNN Prima NEWS se premiér Andrej Babiš (za ANO) kasal, jak během své vlády zvedl platy státních zaměstnanců, zejména pak zdravotních sester a lékařů. Mluvil pravdu a někteří odborníci z řad zdravotníků mu za to děkují. Najdou se ale i experti, kteří poukazují na rozevírající se nůžky mezi soukromým a veřejným sektorem.

Exšéf Mosadu v Praze: Hrozí nová migrační vlna. Terorismus nespí, musíme být připraveni

V Praze byla zahájena činnost Centra pro výzkum terorismu. V jeho čele bude stát bezpečnostní expert izraelského původu David Bohbot, na aktivitách nového institutu se bude podílet také Dani Jatom, bývalý šéf izraelské elitní rozvědky Mosad. Ten novinářům řekl, že je potřeba se připravit na teroristické hrozby, které se České republice dosud vyhýbaly, stejně jako na novou migrační vlnu.

reklama