CNN Prima News Viet Tran
Viet Tran

Viet Tran

redaktor CNN Prima NEWS

Viet Tran pracoval pět let jako redaktor na webu Echo24.cz. Několik let řídil magazínové sekce herních projektů SkillZone.cz a Battleforce.cz, poté spoluzaložil občasník Cooldown.cz. Média vystudoval na Univerzitě Karlově, diplomovou práci zpracovával v Japonsku, kterému se profesně věnuje do současnosti.

Nejnovější příspěvky autora

Frustrace voličů, Hladík i „čistka“ na Hradě. Osm úkolů, které musí prezident Pavel vyřešit
Petr Pavel

Frustrace voličů, Hladík i „čistka“ na Hradě. Osm úkolů, které musí prezident Pavel vyřešit

Nejen radost a euforie, ale také přípravy na sérii obtížných úkolů. Nově zvolený prezident Petr Pavel dostal společně s pětiletým mandátem také rozdělenou společnost uprostřed nebývalé krize. Na domácí půdě musí utlumit napětí, na mezinárodní poli zase z pozice hlavy státu čelí třaskavé politické situaci ve stínu války na Ukrajině, jejíž konec je stále v nedohlednu. Na co by se měl prezident Pavel v nejbližších několika měsících či letech zaměřit a jaké překážky ho čekají?

Slavnostní slib, první Pavlův projev a podpis. Jak bude vypadat inaugurace nového prezidenta?
Petr Pavel

Slavnostní slib, první Pavlův projev a podpis. Jak bude vypadat inaugurace nového prezidenta?

 • Aktualizováno
 • Na začátku března usedne Petr Pavel na Pražský hrad. Nově zvolený prezident republiky bude muset projít celou řadou oficialit. Aby se stal hlavou státu se všemi náležitostmi, musí absolvovat inauguraci, tedy slavnostní ceremoniál, který se tradičně koná ve Vladislavském sále. Zda se proces dočká nějakých nezvyklostí, nechtěl Pavel ještě sdělit, tradičním úkonům se nicméně nevyhne. Kdy přesně k inauguraci dojde, co je její součástí a jak zní prezidentský slib, který Pavel přednese? Přinášíme vám přehled zajímavostí.

  Další příspěvky autora

  Pobíhající pošuci, čerti, dredy i vloupání k Jezulátku. Jaké hlášky padly v nedělní Partii?

  Povolební Partii Terezie Tománkové poznamenaly výsledky prezidentského hlasování i křivdy ze starých předvolebních kampaní. Zástupci pětikoalice i opozice se navzájem obviňovali z rozdělování společnosti, došlo také na přešlapy neúspěšného kandidáta Andreje Babiše (ANO). V nedělní relaci diskutovali šéf Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, ministr kultury Martin Baxa (ODS), místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček a poslanec hnutí SPD Radovan Vích. Podívejte se na nejlepší hlášky z Partie.

  Místo ní vlály červené trenýrky, nyní se standarta vrátí na Pražský hrad. Pavel nastínil jak

  Částečně rozstříhaná prezidentská standarta se vrátí zpět na Pražský hrad. Domluvím se s firmou na její obnově, slíbila nově zvolená hlava státu Petr Pavel v Partii Terezie Tománkové. Jde o vlajku, kterou skupina Ztohoven vyměnila v roce 2015 za červené trenýrky. Čerstvě zvolený prezident ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že podmínkou pro její vrácení byla porážka Andreje Babiše (ANO) ve finálním kole voleb.

  Pavel: Mobilizace se mnou nepřichází. Blízko hranic zuří válka, NATO ale dává garanci bezpečí

  Se mnou rozhodně nepřichází mobilizace nebo změna kurzu ve vtahování země do války, zdůraznil v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS nově zvolený prezident Petr Pavel. Bránil se tak dezinformacím, které o něm před volbami kolovaly. Připomněl, že válka zuří na Ukrajině, tedy blízko českých hranic, ale NATO podle něj garantuje bezpečí.

  Hádka v Partii: Voliči ANO jako hnůj a odpad, strašení důchodců a lítající pošuk

  Místopředseda TOP 09 v Kralupech řekl, že voliči ANO jsou lůza, odpad a lidský hnůj, vyčetl zástupcům vlády místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. „Vy strašíte důchodce,“ vrátil mu to ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). Politici se v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS hádali o tom, jak vypadala prezidentská kampaň.

  Ministři se pustili do Babiše kvůli sázkám: Nechci být sprostý. Je to za hranicí všeho

  Výzva k sázkám, kterou na sítě před druhým kolem prezidentských voleb vyvěsil šéf opozičního hnutí a neúspěšný kandidát na Hrad Andrej Babiš (ANO), rozčílila ministra kultury Martina Baxu (ODS). Bylo to za hranicí všeho, zdůraznil v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Babiš lákal lidi, že když si na něj vsadí tisíc korun, mohou vyhrát dvanáctkrát více. Nakonec ale ve volbách prohrál a ti, kteří si vsadili, o peníze přišli.