CNN Prima News Tomáš Kačmár
Tomáš Kačmár

Tomáš Kačmár

redaktor CNN Prima NEWS

Tomáš vystudoval Mediální studia na Metropolitní univerzitě. Téměř čtyři roky působil v redakci Echo24.cz a následně nastoupil na pozici redaktora na CNN Prima NEWS.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Věda a technologie

Mocná zbraň, která může změnit vývoj států. Deepfake je nejnebezpečnější věc, děsí se Trump

Ovlivňování voleb, nadávky oponentům a třeba také návody na „geniální metodu“ jak zbohatnout. Vystupují v nich politici či celebrity. V drtivé většině jsou to deepfake, tedy falešně vytvořená videa, která mohou působit velmi věrohodně. Obětí se stal už třeba ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), ale i američtí exprezidenti Barack Obama s Donaldem Trumpem a současná hlava USA Joe Biden. A lídr slovenské opozice Michal Šimečka (PS) tvrdí, že na něj namířený deepfake mohl výrazně ovlivnit poslední slovenské parlamentní volby.

Další příspěvky autora

Můžou nás povolat, ale studium v Česku si užíváme, říkají mladí ukrajinští piloti

Studium letectví v České republice aktuálně absolvují dvě desítky mladých Ukrajinců a Ukrajinek. Ti si podle svých slov pobyt v ČR užívají a jsou vděční za příležitost, kterou by vzhledem k válce ve své domovině nedostali. Zároveň je ale trápí myšlenky na rodnou zemi, která už téměř dva roky čelí ruské invazi. Teoreticky by se do obrany Ukrajiny tito mladí piloti mohli zapojit, pokud by jim přišel povolávací rozkaz k armádnímu letectvu. Dvojice mladých pilotů nyní promluvila pro CNN Prima NEWS.

Kaliňákovi píchnu vidličku do čela, hrozil Gašpar. Fico ho nyní jmenuje šéfem tajné služby

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica vybrala nového šéfa civilní tajné služby SIS. Má se jím stát náměstek ministra spravedlnosti Pavol Gašpar. Jeho jmenování je terčem kritiky z řad opozice. Ta míní, že Gašpar není pro tuto funkci dostatečně kvalifikován. Kritikům také vadí, že Gašparův otec, bývalý policejní prezident Tibor Gašpar, je poslancem za Ficův Směr-SD. Gašpar mladší navíc proslul mimořádně vulgárními a výhružnými výroky na adresu některých osob slovenského veřejného života.

Policejní brutalita v Rusku. Záběry ukazují tvrdé zákroky proti příznivcům Navalného

Ruská policie zadržela při pietách za Alexeje Navalného přes sto lidí, některé již propustila, informovala tamní média. „Za smrt opozičníka je zodpovědný ruský prezident Vladimir Putin a jde o další důkaz jeho brutality,“ prohlásil americký prezident Joe Biden. Před ruským velvyslanectvím v Praze se v pátek večer sešlo asi 200 lidí k uctění památky Navalného.

Ficova mistrná partie. Slovenský premiér našel způsob, jak přelstít Čaputovou i Ústavní soud

Slovenskem hýbe protlačení novely trestního zákona z dílny premiéra Roberta Fica. Změna v legislativě značným způsobem uvolňuje podmínky v případech korupce či hospodářské kriminality, ale také snižuje promlčecí lhůtu u znásilnění. Opozice i značná část veřejnosti to kritizuje a nesouhlas dává najevo také prezidentka Zuzana Čaputová. Fico však podle všeho našel způsob, jak zákon i přes případné veto hlavy státu a nesouhlas Ústavního soudu protlačit. Šéfredaktor webu Aktuality.sk Peter Bárdy CNN Prima NEWS popsal, že slovenskému premiérovi stačí pouhý jediný den platnosti.

Pellegrini: Pusťte hráče z ruské KHL na šampionát. Slováci a Češi rádi pranýřují nevinné

Slovenští hokejisté, kteří působí v ruské KHL navzdory invazi na Ukrajinu, by měli hrát na blížícím se mistrovství světa. S tímto prohlášením přišel předseda slovenské Národní rady a kandidát na prezidenta Peter Pellegrini. Apeluje tím na slovenský hokejový svaz, aby na šampionát vzal i hráče hrající v ruské lize. Pellegriniho slova vyprovokovala k reakci opoziční politiky i zástupce ze světa sportu.

Vzácná díla za miliardu v ohrožení? Zabijte Assangeho a zničím i Picassa, hrozí ruský umělec

Ruský exilový umělec Andrej Molodkin hrozí zničením hned několika výtvarných děl slavných autorů. Má jít například o obrazy Pabla Picassa, Andyho Warhola či Rembrandta. Molodkin tvrdí, že díla, která drží v sejfu, mají mít hodnotu 45 milionů dolarů (více než miliardu korun). K činu se neodhodlá pouze v případě, že bude pravidelně dostávat potvrzení, že známý internetový aktivista a zakladatel WikiLeaks Julian Assange, který sedí v britském vězení a čelí vydání do USA, je stále naživu.