reklama
CNN Prima News obžaloba

obžaloba

Výpis příspěvků ke štítku „obžaloba“

Prokop z Berdychova gangu se přiznal ke čtyřem loupežím. Odmítl ale jejich organizaci

Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se v úterý u soudu přiznal k účasti na čtyřech loupežích, které mu klade za vinu obžaloba. Odmítl ale tvrzení, že přepadení vymyslel a organizoval, jak dříve v jeho nepřítomnosti uvedli spolupachatelé včetně Davida Berdycha. Zdůraznil také, že při loupežích nikdy nepoužil fyzické násilí. Prokop se před trestním řízením řadu let skrýval, policie ho loni dopadla v USA.

Politolog Kubáček: Na kauze Čapí hnízdo je nové jen to, jak dlouho se táhne

Kauza Čapí hnízdo je stále se opakující otázka, kterou už všichni probrali ze všech stran. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Pokud opozice či Andrej Babiš sám nepřijdou s něčím novým, půjde jen o další „z plejády kauz související s horkou sněmovní kampaní“. Kubáček tak reagoval na pondělní návrh policie obžalovat v kauze Čapí hnízdo premiéra Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou.

Už připravuje rezignaci? Politici reagují na návrh obžalovat Babiše kvůli Čapímu hnízdu

Aktualizováno

Sociálními sítěmi hýbe čerstvá zpráva, že policie v pondělí navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. „Už připravuje rezignaci?“ ptá se například na svém Twitteru europoslanec Tomáš Zdechovský. Opoziční poslanci se shodují, že by měl premiér odstoupit.

Policie chce obžalovat Babiše kvůli Čapímu hnízdu. Účelová pseudokauza, reaguje premiér

Aktualizováno

Policie v pondělí navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Návrhem se nyní bude zabývat dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch. Ten může podat obžalobu, ale i zastavit trestní stíhání nebo věc vyřídit jinak. Premiér zopakoval, že má dotační kauzu Čapí hnízdo za účelovou a uměle vykonstruovanou.

Podnikatel Zadeh se doznal k daňovým únikům. S žalobcem uzavírá dohodu

Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh se ve své daňové kauze plně doznal. S žalobcem uzavírá stejně jako další obvinění dohodu o vině a trestu, ty bude muset schválit soud. Informoval o tom dozorující státní zástupce Aleš Sosík. Obžaloba viní Zadeha z daňových úniků dvě a půl miliardy korun při dovozu pohonných hmot. Kauzou se několik let zabývá Krajský soud v Brně. Zadeh vinu dosud popíral, i kvůli tomu se soud vleče roky.

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Policista klečel Floydovi na krku zřejmě déle. Ostře sledovaný proces pokračuje

U soudu v americkém městě Minneapolis v pondělí začne druhý týden prezentace důkazů a svědeckých výpovědí v procesu s hlavním obžalovaným v kauze loňského úmrtí George Floyda. Bývalý policista Derek Chauvin, který neozbrojeného Afroameričana při zatýkání na devět minut přitlačil k zemi, je obviněn mimo jiné z neúmyslné vraždy. Minulý týden přinesl řadu emotivních vystoupení svědků i zveřejnění nových videí z osudného zásahu z konce loňského května.

reklama