reklama
CNN Prima News obžaloba

obžaloba

Výpis příspěvků ke štítku „obžaloba“

Neexistující pseudokoncentrák? Na exposlance Roznera byla kvůli výroku podána obžaloba

7. ledna 2022 21:59

Státní zastupitelství obžalovalo bývalého poslance SPD Miloslava Roznera kvůli jeho výrokům o někdejším romském koncentračním táboře v Letech u Písku. Rozner ho před lety označil za „neexistující pseudokoncentrák“. Podání žaloby umožnilo to, že Rozner v loňských říjnových volbách neobhájil místo ve Sněmovně a přišel tak o poslaneckou imunitu.

Tragická rally v Lopeníku: Zemřely čtyři mladé dívky, soud ani po devíti letech nerozhodl

9. listopadu 2021 07:45

Po téměř půlroční pauze v pondělí u Okresního soudu v Uherském Hradišti pokračovalo hlavní líčení v kauze Lopeník. Jde o tragickou nehodu, která se odehrála před devíti lety, kdy závodní auto během Rally Uherský Brod usmrtilo čtyři diváky. Obžalováni jsou čtyři členové organizačního výboru a také traťový komisař, který podle obžaloby nevykázal diváky od trati.

Odročení kvůli kriketovému turnaji i stávce soudců. Jak probíhala kauza Terezy v Pákistánu?

1. listopadu 2021 17:27

Případ Terezy H. z Uherského Hradiště, která byla v roce 2018 zadržena na letišti v Pákistánu za pašování drog, oblétl svět. I přesto, že několik let strávila ve vazbě a vězení, byla mladá Češka v pondělí zproštěna obžaloby. Soud tak vyhověl jejímu odvolání. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu celé kauzy. Provázely ji i bizarní momenty.

Nejhorší sexuální predátor. Zpěvák R. Kelly zneužíval a vydíral nezletilé, rozhodl soud

27. září 2021 23:47

Jeho píseň „I Believe I Can Fly“ se stala celosvětovým hitem, zpěvák R. Kelly s ní však před publikem zřejmě ještě dlouho nevystoupí. Federální soud v New Yorku totiž po šestidenním procesu rozhodl, že je vinen ve všech bodech obžaloby v případu vydírání a sexuálního zneužívání. A to jak mladých žen, tak nezletilých dívek. Advokátka tří obětí Gloria Allredová ho označila za nejhoršího sexuálního predátora, s jakým se kdy setkala.

Bude Babiš obžalován v kauze Čapí hnízdo? Státní zástupce už obdržel doplněný spis

20. září 2021 21:09

Pražští kriminalisté předali doplněný vyšetřovací spis v dotační kauze Čapí hnízdo, ve které figuruje i premiér Andreje Babiš (ANO), Městskému státnímu zastupitelství v Praze. Součástí spisu je návrh na podání obžaloby. Doplnění žádal dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch, který nyní rozhodne, zda podá obžalobu, či nikoliv.

Prokop z Berdychova gangu se přiznal ke čtyřem loupežím. Odmítl ale jejich organizaci

27. července 2021 12:39

Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se v úterý u soudu přiznal k účasti na čtyřech loupežích, které mu klade za vinu obžaloba. Odmítl ale tvrzení, že přepadení vymyslel a organizoval, jak dříve v jeho nepřítomnosti uvedli spolupachatelé včetně Davida Berdycha. Zdůraznil také, že při loupežích nikdy nepoužil fyzické násilí. Prokop se před trestním řízením řadu let skrýval, policie ho loni dopadla v USA.

Politolog Kubáček: Na kauze Čapí hnízdo je nové jen to, jak dlouho se táhne

31. května 2021 23:32

Kauza Čapí hnízdo je stále se opakující otázka, kterou už všichni probrali ze všech stran. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Pokud opozice či Andrej Babiš sám nepřijdou s něčím novým, půjde jen o další „z plejády kauz související s horkou sněmovní kampaní“. Kubáček tak reagoval na pondělní návrh policie obžalovat v kauze Čapí hnízdo premiéra Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou.

Už připravuje rezignaci? Politici reagují na návrh obžalovat Babiše kvůli Čapímu hnízdu

31. května 2021 14:28
Aktualizováno

Sociálními sítěmi hýbe čerstvá zpráva, že policie v pondělí navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. „Už připravuje rezignaci?“ ptá se například na svém Twitteru europoslanec Tomáš Zdechovský. Opoziční poslanci se shodují, že by měl premiér odstoupit.

Policie chce obžalovat Babiše kvůli Čapímu hnízdu. Účelová pseudokauza, reaguje premiér

31. května 2021 13:07
Aktualizováno

Policie v pondělí navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Návrhem se nyní bude zabývat dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch. Ten může podat obžalobu, ale i zastavit trestní stíhání nebo věc vyřídit jinak. Premiér zopakoval, že má dotační kauzu Čapí hnízdo za účelovou a uměle vykonstruovanou.

Podnikatel Zadeh se doznal k daňovým únikům. S žalobcem uzavírá dohodu

10. května 2021 13:36

Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh se ve své daňové kauze plně doznal. S žalobcem uzavírá stejně jako další obvinění dohodu o vině a trestu, ty bude muset schválit soud. Informoval o tom dozorující státní zástupce Aleš Sosík. Obžaloba viní Zadeha z daňových úniků dvě a půl miliardy korun při dovozu pohonných hmot. Kauzou se několik let zabývá Krajský soud v Brně. Zadeh vinu dosud popíral, i kvůli tomu se soud vleče roky.

reklama