CNN Prima News obžaloba

obžaloba

Výpis příspěvků ke štítku „obžaloba“

Vzrušuje ho utrpení. Před soudem stojí muž, který v Plzni znásilnil a chtěl zavraždit dívku

U Krajského soudu v Plzni zazněly ve čtvrtek závěrečné řeči v případu znásilnění, pohlavního zneužití a pokusu o vraždu. Brutálního činu se měl minulý rok v Plzni dopustit teprve devatenáctiletý mladík. Podle obžaloby svou oběť spoutal lepicí páskou, znásilnil, bodl několikrát do krku a nakonec zabalil do pytle a shodil ze srázu. Zatímco státní zástupce požaduje 18letý trest za mřížemi, obhájce navrhuje mírnější verdikt.

Na mrtvoly mám štěstí, hájil se podezřelý z vraždy vrtačkou u Pardubic. Inspiroval ho Castro

Muž, který společně se svou přítelkyní čelí obvinění z brutální vraždy provedené vrtačkou v Libišanech na Pardubicku, vypovídal ve čtvrtek před soudem. Původně se přiznal, ale nyní tvrdí, že v době spáchání činu byl na nákupu. Již bývalí partneři tak své výpovědi otočili proti sobě a shazují vinu jeden na druhého. Obžalovaný se snažil líčení co nejdéle zdržet a pronesl, že bude „klidně mluvit hodiny jako Fidel Castro“.

Cimického kauza opět před soudem. Kvůli výslechu svědků senát vykázal veřejnost

Soud vyloučil ze čtvrtečního jednání s psychiatrem Janem Cimickým veřejnost kvůli výslechu zbylých svědků. V jejich výpovědích by totiž mohly zaznít citlivé informace. Sám obviněný se nedostavil. Po deváté hodině vyslechl soudce Petr Novák také dva bývalé pracovníky bohnické nemocnice. Lékař a spisovatel čelí obvinění ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. Poslední líčení u Obvodního soudu pro Prahu 8 se konalo 16. ledna, kdy senát vyslechl několik svědků. Cimický se na lavici obžalovaných naposledy objevil 4. ledna, během své řeči vinu důrazně odmítl.

Kauza Cimický: Jeho odchod z Bohnic souvisel s obtěžováním, tvrdí bývalý ředitel léčebny

Odchod lékaře Jana Cimického z Psychiatrické nemocnice Bohnice souvisel s obtěžováním pacientek, řekl v úterý u Obvodního soudu pro Prahu 8 bývalý ředitel léčebny Zdeněk Bašný. Zmínil dva podněty, ve kterých se lidé dotazovali na to, zda jsou Cimického praktiky v pořádku. Pětasedmdesátiletý lékař a spisovatel Cimický se z úterního jednání omluvil, před dvěma týdny při zahájení hlavního líčení obžalobu popřel. Uvedl, že jeho chování bylo vedeno vždy s cílem léčit pacienta. Soud v úterý vyslechl také další svědky a znalce, hlavní líčení bude pokračovat v únoru.

Nečekaný vývoj v kauze Cimický: Navzdory jeho kolapsu začne soud už v příštích dnech

Navzdory předchozím očekáváním nakonec nedojde k odročení soudu s psychiatrem Janem Cimickým, který čelí žalobě kvůli několika znásilněním a vydírání. Pro CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 8 Jana Humeni. Hlavní líčení by mělo začít příští týden v úterý. Cimického převezla 21. října sanitka do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Později s advokátem podal kvůli hospitalizaci žádost o odročení soudu.