CNN Prima News obžaloba

obžaloba

Výpis příspěvků ke štítku „obžaloba“

Babiš u soudu vybuchl, dostal napomenutí. Jednání je odročeno na začátek ledna

19. prosince 2022 08:49

Městský soud v Praze v pondělí pokračoval v projednávání kauzy Čapí hnízdo, v níž čelí obžalobě šéf hnutí ANO Andrej Babiš a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Expremiér u soudu zpochybnil výpověď jedné znalkyně. Soudce jej napomenul. Rovněž odročil jednání až na začátek ledna. U soudu tedy tento týden další výpovědi ani závěrečné řeči nezazní. Záznam on-line přenosu naleznete níž.

Soud zprostil lékaře Bartáka obžaloby z plánování vražd a vydírání. Chyběly důkazy

2. prosince 2022 11:22

Krajský soud v Liberci v pátek zprostil obžaloby lékaře Jaroslava Bartáka. Nepodařilo se prokázat, že by ve vězení skutečně plánoval tří vraždy a vydírání. Zproštění navrhl i státní zástupce Jan Černý. Barták vinu od počátku odmítal. Hájil se tím, že o svých plánech mluvil ve vězeňských debatách, které nemyslel vážně.

PŘEHLEDNĚ: Klec, skákání do řeči i emotivní syn. Jak vypadal první týden Babišova soudu?

16. září 2022 23:03

Na půdě pražského městského soudu se odehrálo první soudní líčení v kauze Čapí hnízdo. Reálných posunů v případu nebylo příliš mnoho, o bizardní momenty ale nebyla nouze. Týden odstartovala přistavená pojízdná cela spolku Milion chvilek, pokračovalo to skákáním do řeči ze strany expremiéra Andreje Babiše (ANO) a skončilo výpovědí jeho syna Babiše ml., který uvedl, že otec „znásilnil jeho základní lidská práva“. Přinášíme vám přehledný souhrn událostí ze soudní síně i mimo ni.

Nic jsem neukradl, hájil se Babiš u soudu. Blažek se pustil do protestu Milionu chvilek

12. září 2022 08:00

V Praze u městského soudu začalo v pondělí projednávání případu, ve kterém je mezi obviněnými i expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ten se měl dopustit dotačního podvodu při stavbě areálu Čapí hnízdo. Farmu se svými spolupracovníky měl dočasně vyčlenit z holdingu Agrofert, aby získala dotaci, na kterou by jinak neměla nárok. Společně s Babišem je obviněna také jeho poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová).

Půjde Berbr přece jen do vězení? Policie ho navrhuje obžalovat za ovlivňování výsledků

9. června 2022 10:42

Policie navrhla obžalovat 21 lidí a jednu právnickou osobu v kauze ovlivňování výsledků fotbalových utkání. Jednomu z hlavních podezřelých hrozí až 12 let vězení. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. V případu, který se týká také vyvádění peněz z Plzeňského krajského fotbalového svazu, čelí obvinění i bývalý místopředseda Fotbalové asociace (FAČR) Roman Berbr.

Slovenský exprezident Kiska čelí obžalobě za daňový podvod. Souvisí s jeho kandidaturou

13. dubna 2022 09:24
Aktualizováno

Slovenská prokuratura podala obžalobu na exprezidenta Andreje Kisku v daňové kauze jeho rodinné firmy KTAG, jejímž jednatelem byl Kiska před zvolením hlavou státu. Spolu s bývalým prezidentem čelí obžalobě také další jednatel firmy Eduard Kučkovský, vyplývá ze středečního oznámení prokuratury. Obhajoba ohlásila právní kroky proti obžalobě a vyjádřila přesvědčení, že spravedlnost zvítězí.

Čechmánek až na čtyři roky do vězení, řekl žalobce. Hokejová ikona se dozví rozsudek brzy

11. dubna 2022 10:01

Několikanásobný mistr světa i šampion extraligy Roman Čechmánek může jít na čtyři roky do vězení. Takový je návrh žalobce za to, že bývalý hokejový brankář si měl mezi lety 2011 až 2014 půjčovat peníze a objednávat práce, i když věděl, že závazky nebude schopen splatit. Rozsudek by měl zlínský krajský soud vynést příští týden 19. dubna , obhajoba žádá zproštění obžaloby.