reklama

Tomio Okamura

Nejnovější příspěvky k tématu

Hayato Okamura: Tomia mám rád, ale SPD je nebezpečná strana, kterou je třeba eliminovat

22. října 2021 19:53

Nově zvolený poslanec Hayato Okamura (KDU-ČSL) podpořil plán koalic Spolu a PirSTAN, které chtějí znemožnit hnutí SPD, aby mělo svého člena ve vedení Sněmovny. Přestože má jejího předsedu a svého bratra Tomia lidsky rád, SPD považuje za nebezpečnou a destruktivní stranu, kterou je třeba eliminovat. Hayato Okamura to uvedl v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Okamura: Aktivovat článek 66? Z 12 řádků to nepůjde. Zeman dostal nejvíce hlasů v historii

19. října 2021 15:00

Chceme více informací, řekl předseda SPD Tomio Okamura před schůzkou, na které šéfové sněmovních stran jednali s vedením Senátu o postupu při předání prezidentských pravomocí. Okamura zdůraznil, že k aktivaci ústavního článku 66 není zatím důvod. Lídři koalic Spolu a Pirátů se STAN se ale shodli na tom, že by měli zbavit Miloše Zemana prezidentských pravomocí.

Okamura: Kdyby mě Zeman pozval do nemocnice, šel bych s tím, že jde o oficiální návštěvu

16. října 2021 18:56

Kdyby se se mnou chtěl prezident Miloš Zeman sejít, šel bych s tím, že jde o oficiální pozvání a že je vše projednané i s lékaři, řekl šéf hnutí SPD Tomio Okamura v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tím na zprávy, že o návštěvě ze strany sněmovního předsedy Radka Vondráčka vedení Ústřední vojenské nemocnice nevědělo. Okamura by dle svých slov očekával, že podobné události bude mít Kancelář prezidenta republiky řádně domluvené.

Okamura manipuluje v předvolebních novinách fakty. Lže o euru i kvalitních potravinách

5. října 2021 09:47

Šéf SPD Tomio Okamura posílá lidem předvolební noviny, ve kterých tvrdě manipuluje fakty. Tvrdí například, že jedině SPD a Trikolóra nechtějí přijmout euro. Pravdou je, že zachování české koruny prosazují i další strany. Šéf SPD také píše, že jediné jeho hnutí chce kvalitní české potraviny za přiměřené ceny. Podobný slib přitom mají v programu téměř všechny strany. Okamura redakci CNN Prima NEWS řekl, že jeho tabulka je správná. Podle něj nerozhodují sliby na papíře, ale reálné činy.

Nadřízení Bartoše z Eurostatu a Babiš jako staromarxista. Politici perlili v superdebatě

4. října 2021 05:11

Nedělní superdebata na CNN Prima NEWS s názvem Česko hledá premiéra přinesla ostrý střet mezi čtyřmi lídry nejsilnějších politických subjektů. Lídr koalice Spolu Petr Fiala označil premiéra Andreje Babiše (ANO) za staromarxistu. Naopak předseda hnutí SPD Tomio Okamura se lídrovi koalice Pirátů a Starostů Ivanu Bartošovi musel omlouvat.

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor
360°

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama

Tomio Okamura

Tomio Okamura je český podnikatel a politik japonského původu. Od roku 2012 byl senátorem, od roku 2013 je poslancem. Roku 2013 založil politické hnutí Úsvit přímé demokracie, od roku 2015 je předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Od roku 2017 je místopředsedou Poslanecké sněmovny PČR. S exmanželkou Mie má syna Ruye.