Tomio Okamura

Nejnovější příspěvky k tématu

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD
Partie

Hádka jako v družině. Jste trapný, vmetl Jurečka Okamurovi. Ne, to jste vy, opáčil šéf SPD

Ostrá slova kvůli Rusku, skákání do řeči i slovní útoky. Diváci povolební Partie Terezie Tománkové v lánském zámku byli svědky několika hádek mezi vládními politiky a šéfem opozičního hnutí SPD Tomiem Okamurou. Zatímco ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL) osočil ze lži, šéfa Senátu Miloše Vystrčila kritizoval za údajné překrucování slov. Koaliční politici mu ostrá slova vrátili – Okamura si vyslechl, že se chová trapně a že chce vyjednávat s nepřátelským Ruskem ohledně plynu.

Růžička opět senátorem hned v 1. kole. Okamurův hlas mu možná pomohl, vyčnívá ve výsledcích
Senátní volby

Růžička opět senátorem hned v 1. kole. Okamurův hlas mu možná pomohl, vyčnívá ve výsledcích

Senátorem ve volebním obvodu Praha 6 bude Jiří Růžička (TOP 09). Hned v prvním kole získal 50,28 procenta voličů. Celkem pro něj hlasovalo 18 301 lidí, jedním z nich byl i šéf SPD Tomio Okamura. Ten volil Růžičku ryze demonstrativně jako nesouhlas se současnou vládou pětikoalice, lístek se pokusil znehodnotit natrhnutím a přeškrtnutím. To ovšem k zneplatnění nestačilo a právě jeho hlas poněkud vyčnívá z volebních výsledků.

Expert vysvětlil Okamurovu blamáž: Co kdyby lístek počmáralo dítě nebo poničil pes?

24. září 2022 22:58

Předseda SPD Tomio Okamura chtěl v pátek vyjádřit nesouhlas s Fialovou vládou. Jeho hnutí na Praze 6, kde volí, však do senátních voleb nepostavilo svého kandidáta. Okamura se tak rozhodl znehodnotit lístek pro Jiřího Růžičku (za TOP 09), který mandát obhajuje. Pokud ale lístek pouze natrhl a přeškrtl, jak sám po odvolení prohlásil, odevzdal hlas nejspíš právoplatně. Vyplývá to z vyjádření mluvčího Českého statistického úřadu (ČSÚ) Jana Cieslara.

Nečekané, děkujeme za podporu, vzkazuje vláda ironicky. Okamura omylem podpořil TOP 09

23. září 2022 23:57

Zástupci koalice Spolu i část veřejnosti se baví incidentem šéfa SPD Tomia Okamury ve volební místnosti. Opoziční politik volil na Praze 6, kde jeho hnutí kandidáta do Senátu nepostavilo. Rozhodl se tedy demonstrativně znehodnotit lístek obhajujícího senátora Jiřího Růžičky (za TOP 09). Pokud ale lístek pouze natrhl a přeškrtl, jak sám po odvolení prohlásil, odevzdal hlas nejspíš právoplatně.

Okamura opět cupuje vládu. Fiala je pomalý, nerozhodný a mimořádně sobecký, řekl šéf SPD

16. září 2022 09:49

Předseda SPD Tomio Okamura znovu ostře zkritizoval vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Pětikoalici označil za arogantní a asociální. Obzvlášť se pak pustil do předsedy vlády. „Fiala je nevýkonný a pomalý člověk, mimořádně nerozhodný a sobecký,“ prohlásil Okamura. Šéf SPD není spokojen ani se současným fungováním Sněmovny.

Nechtěli jsme ho za prezidenta, urazil se a zradil. Okamura cupuje Blaška za odchod z SPD

15. září 2022 17:01

Urazil se a zradil, psychicky to nezvládl. Těmito slovy se pustil šéf SPD Tomio Okamura do europoslance Hynka Blaška, který ve čtvrtek oznámil odchod z hnutí. Podle Okamury SPD Blaška nechtělo za prezidenta, proto se europoslanec vzdal členství. Také mu vyčetl, že i přes odchod z hnutí chce nadále zůstat europoslancem. Blaško ještě předtím kritizoval Okamuru za nedemokratické jednání vůči členům SPD.

Pekarová o podpásovce s dětmi: Okamura nemá zábrany ani vychování. Jde o intimní věc

31. srpna 2022 05:18

Nemá zábrany ani slušné vychování. Tak reagovala pro CNN Prima NEWS šéfka Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na slova předsedy opozičního hnutí SPD Tomia Okamury, jenž jí minulý týden ve Sněmovně během svého vystoupení vmetl, že nemá osobní zkušenost s dětmi. Podle předsedkyně dolní komory jde ale o osobní a intimní věc.

Vlastizrádná vláda leze do zadku Německu, kritizuje Okamura Fialův kabinet kvůli energiím

30. srpna 2022 20:05

Tlak opozice na kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) se v souvislosti s energetickou krizí nadále stupňuje. Podle poslance Tomia Okamury se vláda chová vlastizrádně, jelikož prý nemyslí na české občany. Šéf SPD to řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Pětikoalice podobnou kritiku dlouhodobě odmítá. Problém hodlá řešit i v kooperaci se zbytkem Evropské unie.

KOMENTÁŘ: Okamurovo zmrzlé miminko a nechutné bodnutí do ledvin v přímém přenosu

27. srpna 2022 17:13

Podle předsedy opozičního hnutí SPD Tomia Okamury není možné miminku obléknout dva, tři svetry. Prý to má odzkoušeno na svém 27letém synovi. Okamura mladší tak může být rád, že péči svého otce ve zdraví přežil. Kdo se skutečně o kojence někdy staral, ví, že v zimě by jej do kočáru bez několika vrstev oblečení umisťovat neměl.

Okamura Pekarové: Nemáte zkušenost s dětmi. Obnažil jste svou duševní pustinu, vmetla mu

27. srpna 2022 14:54

Tři svetry na miminko nepatří. Podle všeho si to myslí předseda hnutí SPD Tomio Okamura, který se během páteční schůze Poslanecké sněmovny pustil do její předsedkyně Markéty Pekarové Adamové (TOP 09). Během svého vystoupení jí vmetl, že nemá osobní zkušenost s dětmi. „Proto asi můžete říkat takové nesmysly,“ řekl Okamura. Šéfka dolní komory však nepříjemnou narážku ustála s klidem. „Jako obvykle lhal,“ poznamenala.

Okamura vítá hlasování o nedůvěře vládě. Kdo che psa bít, hůl si najde, zní z pětikoalice

26. srpna 2022 11:27

SPD vítá záměr druhého opozičního hnutí ANO vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Na tiskové konferenci to řekl šéf SPD Tomio Okamura. Ten by si přál, aby k mimořádné schůzi Sněmovny došlo ještě před podzimními komunálními volbami. Podle některých členů pětikoalice opozice tímto krokem dělá Česku ostudu během evropského předsednictví.

Hlavní zprávy

Za hranicemi Prahy je jiný svět, nezapomínejme na něj, říká Hůle k případu zoufalé důchodkyně
360°

Za hranicemi Prahy je jiný svět, nezapomínejme na něj, říká Hůle k případu zoufalé důchodkyně

Čím více rostou ceny energií, tím častěji se lidé dostávají do existenčních problémů. CNN Prima NEWS informovala například o příběhu paní Evy, která má důchod 12 900 korun a zálohy na energie 19 tisíc. Podle Daniela Hůleho z neziskové organizace Člověk v tísni jde ale jen jeden příběh z mnoha. On sám vidí jako jeden z hlavních problémů velké rozdíly, které panují napříč republikou. Státnímu aparátu a organizacím sídlícím v Praze se tak prý může zdát, že situace není zas až tak kritická.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
06:29

Arestovyč: Krym je do léta náš

05:45

AP: Ukrajinští chirurgové pracují kvůli poškozené energetické síti s baterkami

05:25

Rusko zasáhlo raketami továrnu v ukrajinském Dnipru, uvedly úřady

05:00

Ministři zahraničí NATO budou jednat o další podpoře Ukrajiny

Tomio Okamura

Tomio Okamura je český podnikatel a politik japonského původu. Od roku 2012 byl senátorem, od roku 2013 je poslancem. Roku 2013 založil politické hnutí Úsvit přímé demokracie, od roku 2015 je předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Od roku 2017 je místopředsedou Poslanecké sněmovny PČR. S exmanželkou Mie má syna Ruye.