Tomio Okamura

Nejnovější příspěvky k tématu

Rozhovor

Peksa: Moc v ODS drží špatní lidé. Mají podobné cíle jako SPD, jen Okamura v jiném balení

Nemyslím si, že je ODS čiré zlo, jsem ale přesvědčen, že v té straně drží moc špatní lidé. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti), který koaličního partnera často kritizuje kvůli některým konzervativnějším postojům. ODS podle Peksy v určitých ohledech prosazuje velmi podobné ideové cíle jako SPD. Europoslanec se rovněž rozpovídal o současné situaci v Itálii, kde od roku 2022 vládne premiérka Giorgia Meloniová.

Klidně si to rozdám s Pitomiem na střelnici, napsala Černochová v reakci na Okamurův rýpanec

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vyzvala lídra SPD Tomia Okamuru k souboji ve střelbě. Ve svém příspěvku na sociální síti pro Okamuru navíc použila označení „Pitomio“, proti kterému se šéf SPD dříve marně bránil i soudně. Reagovala tím na jeho výrok z Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS, kdy prohlásil, že politička nemá kompetence k nákupu stíhaček, přičemž zmínil, že sám má zbrojní průkaz déle než ona.

A dost, to je úplný vrchol, vmetl Okamura Pekarové ve Sněmovně. Rozčílilo ho, jak řídí schůzi

Úterní schůze Poslanecké sněmovny se neobešla bez hádek mezi jednotlivými zákonodárci. Šéf SPD Tomio Okamura se ostře pustil do předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09). Nelíbila se mu její poznámka po jeho upozornění, že v sále se právě nenachází ani jeden člen vlády. „To snad nemyslíte vážně. Mám řídit schůzi za vás?“ rozohnil se opoziční politik. Pekarová jej požádala o shovívavost a vyzvala k ukončení podobných střetů.

SPD se musí spojit s ANO a vyměnit vládu, řekl Okamura. Zmínil hodnotové průsečíky obou hnutí

Předseda ANO Andrej Babiš (ANO) by měl podle šéfa SPD Tomia Okamury přestat politikařit a spojit se s jím vedeným hnutím ve snaze vyměnit vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Okamura to prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zároveň konstatoval, že obě opoziční hnutí mají v rámci snahy zajistit lepší život lidem v Česku mnoho společného. Konkrétně zmínil například postup při rušení superhrubé mzdy. Vedle toho opětovně vyzval předsedu vlády Fialu, aby se s ním střetl v politické debatě na televizních obrazovkách.

ANALÝZA: Kdo složí příští vládu? Bez ANO to asi nepůjde. Přidat se může ODS či SPD

Příští sněmovní volby by se měly uskutečnit zhruba za dva roky. Zatímco důvěra ve vládní koalici klesá na rekordní minima, preferenční náskok ANO roste. I proto se ve veřejném prostoru stále častěji mluví o koaličním potenciálu nejsilnějšího opozičního hnutí. Budoucím partnerem ANO by mohla být ODS či SPD. V případě, že se vrátí do Sněmovny, by se šance mohli znovu chopit i sociální demokraté.

Okamura: Zvyšování penzí je nedostatečné. Vláda chce již potřetí okrást důchodce

Vláda chce již potřetí okrást všechny důchodce, je absolutně bezzásadová. V úterý to na půdě Sněmovny řekl šéf SPD Tomio Okamura. Navýšení penzí od ledna o 360 korun, jak předtím avizoval ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL), je podle opozičního hnutí nedostatečné. Okamura rovněž zmínil, že by vláda měla více šetřit, pokud jde o některé výdaje. Přímo zmínil vojenskou podporu Ukrajiny či financování „politických neziskových organizací“.

KOMENTÁŘ: Babiš nebo Okamura? Proti Ficovi čajíček. Ruský medvěd požírá Slováky zaživa

Važme si naší parlamentní opozice, proti té slovenské je to v dobrém slova smyslu slabounký čajíček. Směr-SD Roberta Fica na rozdíl od některých českých politiků či aktivistů již ani neskrývá svou proruskou orientaci, naopak se k ní hrdě hlásí. Slovenská opoziční strana se svou rétorikou dostala na úroveň Ladislava Vrabela, Jindřicha Rajchla či Trikolory. Na rozdíl od nich je ale Směr favoritem příštích voleb.

Rakušan: Duely s Okamurou jsou jak jeho dům, krouží ve stupiditě. Na výzvu reagoval i Fiala

Debaty s Tomiem Okamurou připomínají architekturu jeho domu. Krouží neustále dokola ve stupiditě opakování lží a nenávisti, okomentoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) výzvu ze strany předsedy hnutí SPD k pravidelným diskuzním duelům. Oba se před nedávnem střetli v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Šéf opozičního celku vyzval také premiéra Petra Fialu (ODS), o kterém uvedl, že „se ho bojí“. „Okamura vede jen politické monology bez ohledu na partnera a kontext,“ vyjádřil se Fialův úřad prostřednictvím mluvčího Václava Smolky.

Hádka v Partii: Jste na straně útočníka, křičel Okamura. Vy trojský kůň Ruska, opáčil Rakušan

Jste na straně útočníka z Plzně a úplně mimo, obvinil šéf hnutí SPD Tomio Okamura ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ten na oplátku opozičnímu politikovi připomněl, že kvůli jeho rétorice „důchodci pokládají klády na koleje“. Poukázal tím na kauzu „prvního českého teroristy“ a sympatizanta SPD Jaromíra Baldy. Během vysílání Partie Terezie Tománkové na sebe pak křičeli přímo ve studiu. „Jste trojský kůň Ruska a šíříte jeho narativy,“ vmetl Rakušan Okamurovi.

Expert ostře k Okamurovi: Míří na ty nejnižší lidské pudy. Uplatňuje principy xenofobie

Vede SPD k politickému extremismu, uplatňuje učebnicové principy xenofobie a míří na nejnižší lidské pudy. Tak zhodnotil vystupování předsedy hnutí SPD Tomia Okamury politolog a vysokoškolský pedagog Ladislav Cabada z Metropolitní univerzity Praha. Napětí kvůli znásilněné dívce z Plzně a ostrá výměna slov na sociálních sítích podle něj ukazuje, nakolik se vyhrotila forma politické komunikace. Ta může mít navíc dohru v samotné společnosti – silné protiukrajinské výroky imponují radikálně smýšlejícím jedincům, řekl expert redakci CNN Prima NEWS.

V pytli na Putina skončila česká holka, napadl Okamura šéfa STAN. Rakušan mu úder vrátil

Pomyslné druhé kolo přestřelky na sociální síti Twitter zahájil předseda SPD Tomio Okamura. Ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN) v souvislosti se znásilněním a pokusem o vraždu 15leté dívky v Plzni připomněl vlajku, kterou 28. října minulého roku vyvěsil na ministerstvu. Na ní byl vyobrazen ruský prezident Vladimir Putin v pytli na mrtvoly. S odkazem na Ukrajince, kterým údajně daroval „pytel na Putina, ale nakonec v něm skončila česká holka, se má (Rakušan) okamžitě pakovat,“ konstatoval předseda SPD. Ministr si nenechal urážku líbit a jednání Okamury označil za „rozjíždění novodobé hilsneriády“.

Tomio Okamura je český podnikatel a politik japonského původu. Od roku 2012 byl senátorem, od roku 2013 je poslancem. V roce 2013 založil politické hnutí Úsvit přímé demokracie, od roku 2015 je předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Je místopředsedou Poslanecké sněmovny PČR. S exmanželkou Mie má syna Ruye.