reklama
CNN Prima News odpadky

odpadky

Výpis příspěvků ke štítku „odpadky“

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

27. září 2021 19:02

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.

Odpadky domů a jména v registru. Thajsko hodlá bojovat proti nepořádným turistům

20. září 2020 10:30

Jestliže po sobě na návštěvě thajského Národního parku Kchao Jaj nedaleko Bangkoku necháte na místě odpadky, můžete se s nimi opět shledat. Správa parku se totiž rozhodla všechny nalezené odpadky posílat zpátky turistům, aby jim tak připomněla, že v přírodě by po sobě měli uklízet, napsal server BBC News. Jména a osobní údaje znečišťovatelů se navíc ocitnou v registru policie.

Kam na výlet? Okna do přírody vám poodhalí tajemství naší krajiny

29. května 2020 07:30

Už víte, kam vyrazíte v létě s rodinou či přáteli? Pokud ne, iniciativa „Pojďte s námi do přírody“ vám nabídne řadu tipů na oblasti v Česku i události, které vám pomohou nahlédnout pod ruce matce Přírodě. Putování za bobrem, syslím rájem nebo mezi kosatci je jen zlomkem toho, co všechno můžete v následujících měsících vidět a zažít.

Není zvěř jako zvěř: KRNAP vytáhl do boje s nepůvodními druhy

30. května 2019 00:00

Z nejčastěji se vyskytujících druhů v Krkonoších lze jmenovat zejména petlahvoně odhozence, vlhčence ubrouskového, sáčkovce šustilku nebo obalíka sušenkovitého. Lidmi zavlečené druhy z přírody nemizí, ba naopak se rozmnožují co do počtu i druhů. V příštích týdnech se vypraví v rámci kampaně do Krkonoš expedice mladých zoologů, jejímž cílem bude vytvoření taxonomie všech odpadkoušů, které se v krkonošské přírodě objevují.

Milí rodičové, neodhazujte odpadky! Aneb dobré příklady táhnou a špatné zabíjí

28. března 2019 00:00

Cesta mezi stromy lemovaná nedopalky, obaly od cigaret, papírky, sem tam vykukuje v trávě plechovka nebo PET lahev. Pár metrů dál už jsou na hromadě pneumatiky, polystyren, zrezivělé pláty plechu a spousta střepů. V tom všem se mísí kvantum nedopalků. Obrázek z rozvojové země? Ale vůbec ne. Jedná se o malý park na okraji Prahy. Necelých třicet metrů od něj je šest kontejnerů na směsný odpad a tři na odpad recyklovaný.

reklama