CNN Prima News odpadky

odpadky

Výpis příspěvků ke štítku „odpadky“

Hrdinové z popelářské čety: Zdrcené ženě našli snubní prsten, v odpadcích se nořili hodiny

Rčení najít jehlu v kupce sena dostalo pro pracovníky popelářské služby v americkém Greenville úplně nový význam. Při třídění odpadu ztratila Melanie Harperová svůj snubní prsten z bílého zlata s diamanty. Šance, že by se k ní milovaná cennost vrátila, byla mizivá, přesto poslala do recyklačního centra e-mail s nadějí, že si někdo prstenu na lince všimne. Popeláři s vedoucími pracovníky veřejně prospěšných prací se však rozhodli zasáhnout po svém a do pátrání se doslova ponořili. A úspěšně.

Římské Koloseum v obležení krys. Ve městě jich je sedm milionů, mohou za to turisté

Vedení Říma se rozhodlo zakročit proti přemnoženým krysám, které se vyskytují zejména v okolí hojně navštěvovaného Kolosea, oblíbeného mezi turisty. Italská metropole o víkendu začala velkým úklidem nahromaděných odpadků, teď bude klást nástrahy k odchytu a hubení hlodavců. Těch žije v Římě na sedm milionů, uvedla podle serveru BBC Sabrina Alfonsiová, která má na starosti recyklaci odpadu.

Fotbaloví fanoušci demolovali Prahu. Bordel, močili po centru, zuří lidé na sítích

Hlavní město zaplavily desítky tisíc fotbalových fanoušků, kteří za sebou zanechali spoušť. V metropoli řádili ve středu, kdy fotbalový Eden hostil finále konferenční ligy mezi britským West Hamem a italskou Fiorentinou. Kromě fotbalu byly ale k vidění také střety s policií či Staroměstské náměstí zaplavené odpadky, což rozhořčilo nejen Pražany. Zvláště na sociálních sítích se pak lidé ptají, zda takové chování ke sportu patří.

Protesty ve Francii OBRAZEM: Země se topí v odpadcích, vláda odmítá tlaku ulice ustoupit

Král Karel III. Paříž nenavštíví, jeho první zahraniční cesta byla odsunuta kvůli protestům proti důchodové reformě, které stále zmítají Francií. Britského panovníka o to požádal prezident Emmanuel Macron. Karel III. měl do Francie přijet na čtyřdenní návštěvu v neděli. Na úterý je ovšem plánovaná další generální stávka proti reformě. Vláda tlaku ulice nechce ustoupit.

Bizarní kamufláž: Okupanti zamaskovali houfnici odpadky. Ukrajinci stroj přesto zničili

Součástí války na Ukrajině jsou často i velmi bizarní situace. Po sociálních sítích se nyní šíří video, které ukazuje snahu ruských vojáků zamaskovat samohybnou houfnici 2S1 Gvozdika za každou cenu. Okupanti dělostřelecký kus těžké techniky doslova obalili křovinami, hlínou a haldou odpadků. Neobvyklá kamufláž jim ale nakonec byla k ničemu. Samohybnou houfnici zneškodnilo ukrajinské dělostřelectvo – zřejmě ve spolupráci s bezpilotním letounem.