okno

Výpis příspěvků ke štítku „okno“

Děsivý incident na škole ve Velké Bystřici: Žák vypadl z okna. Na místě zasahoval vrtulník

Z okna budovy základní školy ve Velké Bystřici na Olomoucku vypadl žák. Neštěstí se stalo v pátek před polednem, školák utrpěl podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikiskové středně těžké až těžké poranění. Záchranáři jej letecky transportovali do nemocnice. Okolnostmi případu se zabývá policie, informoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Našel se mobil, který vypadl z letadla. Expert nastínil příčiny nehody, pomůže i učitelův objev

Během pátečního incidentu, kdy letadlu společnosti Alaska Airlines krátce po startu odpadlo okno a malá část trupu, vypadl jednomu z pasažérů iPhone. Ačkoliv zařízení spadlo z výšky 16 tisíc stop (téměř 5 kilometrů), na zemi ho našli v perfektním stavu. Podařilo se také najít odpadnutý díl – na své zahradě ho objevil učitel z Portlandu. Vyšetřovatelům to pomůže určit příčinu incidentu. Bývalý pilot pro CNN Prima NEWS prozradil, co mohlo drama ve vzduchu způsobit.

Horor na palubě: Plnému letadlu ve vzduchu odpadlo okno, cestující situaci natočili

Chvíle hrůzy prožilo 171 pasažérů a šest členů posádky letu společnosti Alaska Airlines v pátek 5. ledna večer. Kvůli náhlému problému s přetlakem stroji po vzletu odpadlo okno a část panelu na trupu letadla, informoval web CNN. Ve vzduchu se pohybovalo zhruba dvacet minut, poté nouzově přistálo zpět v americkém Portlandu. Hasiči následně ošetřili několik cestujících s drobnými poraněními, vážná zranění hlášena nebyla. Dramatickou situaci někteří pasažéři natočili.

Muž oloupil a zranil seniorku, pak utekl od soudu. V Olomouci mu raději spoutali ruce i nohy

Olomoucký soud ve středu uložil jednadvacetiletému Martinu Koňaříkovi za loupežné přepadení seniorky ve Valašském Meziříčí a útěk od vsetínského soudu 6,5 roku vězení. Odsouzen byl za tři trestné činy. Koňařík jednaosmdesátiletou ženu přepadl loni v dubnu, při napadení jí zlomil pažní kost, seniorka má dodnes trvalé následky. Při projednávání vazby u vsetínského soudu se poté pokusil o útěk, policisté jej zadrželi až v řece Bečvě. Obžaloba původně žádala 7,5 roku vězení. Muž se k činu přiznal, policii se po útoku sám přihlásil. S rozhodnutím soudu ve středu souhlasil, žalobkyně si ponechala lhůtu na odvolání.

Francie v šoku. Agresor znásilnil 75letou ženu v jejím domě, invalidní manžel nemohl zasáhnout

Francie je šokovaná dalším otřesným případem znásilnění, které se stalo na Nový rok v obci Ozoir-la-Ferrière východně od Paříže, píše web televize BFM TV. Do domu 75leté ženy vnikl muž „afrického vzezření“, který seniorku znásilnil. V domě byl i manžel oběti, ten své ženě nemohl pomoci, protože je upoután na lůžko, píše list Le Figaro.

Bouře kvůli výsledkům voleb. Dav rozbíjel okna na radnici v Bělehradě, opozice drží hladovku

Stovky lidí se v neděli snažily vniknout do sídla radnice v Bělehradě během protestu proti výsledku komunálních voleb, které byly podle opozice zmanipulované. Proti demonstrantům použila policie slzný plyn, píše agentura AP. Prezident Aleksandar Vučić, jehož Srbská pokroková strana (SNS) celostátní hlasování vyhrála, pochybení odmítá.

Studenti v Pardubicích se učí v plesnivé škole. Hygiena navíc zjistila i další problém

Pardubická obchodní akademie se několik let potýká s problémy. Ve staré školní budově převzaté nedávno od města je chlad, vlhko a plíseň. Studenti tam musí být navlečení do bund nebo svetrů i ve třídách. K tomu se teď ale přidala další patálie. Z kohoutků teče závadná voda. V ní totiž hygienici zjistili jedovaté olovo, a proto ji označili za nevhodnou k pití.

Ceny bytů dolů nepůjdou a okna na výhodný nákup se pomalu uzavírají

Současná situace nehraje do karet developerům ani zájemcům o bydlení. Developeři dokončují stávající projekty a s novými nepospíchají. Klienti čekají na snížení úrokových sazeb nebo na pokles cen nemovitostí, aby si pořídili své vysněné bydlení. A trh se neposouvá a spíše zamrzl a stagnuje. Do popředí se dostávají nové trendy a chování zájemců o nové byty či domy, které reagují na aktuální situaci.