CNN Prima News Ondřej Novotný

Ondřej Novotný

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Novotný“

Kincl se vrací do boje po zranění. Promotér prozradil, zda může dojít na trilogii s Vémolou

V Ostravě odstartoval turnaj Oktagon 54. Dojde na něm k prvním zápasům v rámci evropské pyramidy Tipsport Gamechanger, navíc se po zranění v obličeji do boje vrací i šampion střední divize Patrik Kincl, jehož soupeřem bude polský tvrďák Piotr Wawrzyniak. Promotér Ondřej Novotný pro CNN Prima NEWS okomentoval nejen sobotní galavečer, ale i to, zda může dojít na třetí souboj Kincla s Karlosem Vémolou.

Chceme, aby si diváci mysleli, že jde o český Super Bowl, říká Novotný o turnaji v Edenu

Další milník na obzoru. Oktagonu se daří posouvat úroveň českého MMA už sedmý rok. Běžně vyprodává největší tuzemské sportovní haly, během pandemie zorganizoval turnaj Underground a dal dohromady unikátní zápasovou pyramidu Tipsport Gamechanger. V červnu dojde na další přelomovou akci. Smíšená bojová umění poprvé zaplní fotbalový stadion Eden. „Je to samozřejmě nejdražší turnaj všech dob,“ říká promotér Ondřej Novotný v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Tričko na podporu Palestiny? Šílenství, říká Novotný. Reagoval i na fotku s Nohavicou

Padesát velkých turnajů za sedm let existence. Organizace Oktagon tak měla při jubilejním turnaji co oslavovat a v Ostravar aréně nabídla podařenou esenci toho, co tuto značku dostalo tak daleko. Skvělá show, napínavé zápasy a silný mix emocí. Vždy se ale najde i něco, co plánovaný průběh akce naruší. Tentokrát například zahraniční zápasníci podporující Palestinu. „Do p*dele, to se zbláznil?! Tohle se nemůže dít,“ komentoval pro Fight Cast promotér Ondřej Novotný situaci, kdy donutil zápasníka, aby zakryl triko s palestinskou vlajkou.

Vémola o zrušené trilogii s Kinclem: Je to škoda pro sport. Attilo, pojď do O2 areny

A je rozhodnuto. Trilogie Patrik Kincl vs. Karlos Vémola se nekoná. Šampion střední divize bude 29. prosince čelit slovenskému vyzyvateli Vlastislavu Čepovi. Organizace Oktagon zatím neoznámila důvody, proč nakonec nedojde na třetí bitvu dvou velkých rivalů. Pro CNN Prima NEWS však situaci okomentoval sám Terminátor. „Chtěl jsem udělat na konci roku něco velkého a nic většího než Kincl vs. Vémola tam prostě nebylo,“ říká osmatřicetiletý bojovník.

Kincl reagoval na Vémolovu výzvu: Chci pustit šelmu z vodítka. Terminátor tipuje trilogii

Na konci turnaje Oktagon 47 překvapil MMA zápasník Karlos Vémola všechny fanoušky bojových sportů. Nejenže zvítězil knockoutem po sedmi vteřinách, navíc vyzval na třetí zápas Patrika Kincla. Toho nabídka na trilogii šampiona zjevně zaskočila, a tak si dal čas na rozmyšlenou. V posledním příspěvku na sociálních sítích přiblížil, kudy vedou jeho úvahy. „Jediné, co mě aktuálně zajímá, je, jestli udělá váhu,“ říká o letitém rivalovi šampion střední divize. „Je to momentálně největší zápas, který v tuhle chvíli můžeme udělat,“ myslí si dál Vémola.

Tvrdá rána do slabin ho nezastavila. Gruzínec po výhře ukázal, jak dopadl jeho suspenzor

Halou to jen zahučelo. Promotér a v té chvíli komentátor Ondřej Novotný se dokonce obával, že jde o moment, který může předčasně ukončit vyrovnaný souboj. Řeč je o situaci, k níž došlo na turnaji Oktagon 47 v zápase Amirana Gogoladzeho a Lukasze Siwiece. Tvrdý kop druhého jmenovaného totiž zasáhl rozkrok protivníka, a jak později vyšlo najevo, skončilo to dokonce prasklým suspenzorem. Ani tento fakt Gruzínce nezastavil a připsal si nakonec vítězství na body.

Promotér Novotný: Je to padesát na padesát. Karlos omezil kauzy, Langera nejde nenávidět

Už za několik hodin se rozhodne o vítězi duelu Karlos Vémola vs. Pavol Langer na turnaji Oktagon 47 v Bratislavě. Jedná se o střet dvou světů, který ovládl vzájemný respekt. A to je změna oproti mnoha předešlým zápasům českého Terminátora. „Viděli jsme, že se Karlos stáhl do sebe. Míň příspěvků, pořádný trénink, žádná kauza,“ komentuje situaci promotér Ondřej Novotný pro CNN Prima NEWS.

Že Langer není nejostřejší tužka v penálu? Chyba v překladu, říká Vémola a chce šokovat

Velká česko-slovenská MMA bitva se blíží. Karlos Vémola porovná síly s tvrďákem Pavolem Langerem. K souboji dojde už v sobotu pod střechou bratislavského stadionu Ondreje Nepely na turnaji Oktagon 47. Terminátor si nepřipouští nic jiného než výhru, a tak už vyhlíží další výzvu na konci roku. „Kdybych zvládl i zápas v prosinci, stihl bych jich letos pět, což, si myslím, na důchodce není špatný, ne?“ ptá se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS osmatřicetiletý bojovník.

Zakladatel Oktagonu Neruda: Důležité bude uspět v Anglii, zajímavý trh je i ve Francii

Před sedmi lety představil Ondřeji Novotnému nápad na založení československé MMA organizace. Domluvili se a změnilo jim to život. Pavol Neruda si navíc s českým obchodním partnerem a kamarádem pořád skvěle rozumí, a tak plánují v byznysu další a větší kroky. Při pohledu na tuzemský trh je ale slovenskému šéfovi Oktagonu celkem smutno. „Jsou tu organizace, které se snaží zaujmout debilitou, sprostým a podle mě opravdu primitivním obsahem,“ říká Neruda v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

UFC by mi hodně rozbořilo rodinný život, říká Kincl. O největší lize ale znovu uvažuje

Poté, co ze střední divize Oktagonu vyprovodil Karlose Vémolu, se měl popasovat s Robertem Bryczkem. Na to ale nedojde. Polský soupeř Patrika Kincla totiž získal přímou vstupenku do UFC. Úspěch rivala probudil i v českém šampionovi myšlenky na nástup v nejslavnější světové MMA organizaci. „Třeba začnu taky lobbovat u UFC. Uvidím,“ říká Kincl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.