Opilý muž z Nového Města na Moravě pálil do policejních aut. Chtěl se nechat zatknout

Střelby na školách v Evropě

Namol opilý muž střílel u služebny do policejních aut

Opilý devětatřicetiletý muž střílel na policejní auta zaparkovaná u služebny v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Chtěl se nechat zatknout a vyřešit tak své problémy v podnikání. Nikoho nezranil. Policie ho obvinila z přečinů poškození cizí věci a výtržnictví a nyní ho stíhá na svobodě. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Muž přišel k obvodnímu oddělení v neděli okolo půl páté odpoledne. Z legálně držené zbraně začal střílet na zaparkovaná auta. Poškodil také fasádu sousedního domu a plot. Když několikrát vystřelil, odhodil zbraň a dal ruce nad hlavu, stojí ve zprávě.

ČTĚTE TAKÉ: Slabomyslného syna zavírala do přepravky pro psy. Poradila mi to kamarádka, řekla Rakušanka

Po zadržení nadýchal 2,84 promile, a proto musel nejprve vystřízlivět na jihlavské protialkoholní záchytné stanici.

Muž má zbrojní průkaz, zbraně, které vlastní, policii dobrovolně vydal. „Motivem činu měly být podle jeho vyjádření osobní problémy související s podnikáním. Ty chtěl muž vyřešit tím, že ho policisté zatknou a pošlou do vězení. Neměl prý v úmyslu nikomu ublížit a svého činu litoval,“ uvedla mluvčí.

„Výrazný vliv na jeho chování měla zcela určitě také poměrně vysoká hladina alkoholu. Dostat se do vězení nyní skutečně může, protože v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Čírtková.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Střelec zavraždil v Německu čtyři lidi. Podezřelý je voják bundeswehru, mezi oběťmi je dítě

Tagy: