Oslo

Výpis příspěvků ke štítku „Oslo“

Masakr přišel jako blesk z čistého nebe. Breivik nenáviděl levici i muslimské migranty

22. července 2022 13:56

Masakr na norském ostrově Utöya přišel jako blesk z čistého nebe. Masový vrah a pravicový extremista Anders Breivik choval silnou nenávist vůči Sociálně demokratické straně a levici obecně, zároveň se netajil silnou antipatií vůči migrantům. Pro CNN Prima NEWS to už dříve řekl česko-norský novinář Yngvar Brenna. Od tragédie na ostrově Utöya uplynulo 11 let.

Tragická střelba v norském gay baru: Dva lidé zemřeli, policie případ šetří jako terorismus

25. června 2022 05:18
Aktualizováno

Dva lidé zemřeli a asi 10 dalších osob utrpělo zranění při střelbě v nočním klubu v Oslu. Tamní stanice NRK a další místní média podle Reuters informovaly, že útok se odehrál v baru London Pub, který je oblíbený mezi příslušníky komunity LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Podezřelého ze střelby policie zadržela, případ je vyšetřován jako teroristický čin.

Terorista Breivik chce na svobodu. Hajloval před soudem jednajícím o jeho propuštění

18. ledna 2022 05:58
Aktualizováno

Norský soud se v úterý dopoledne začal zabývat žádostí o podmíněné propuštění teroristy Anderse Behringa Breivika, který při atentátech v roce 2011 zabil 77 lidí. Pravicový extremista, který si odpykává jednadvacetiletý trest vězení, tvrdí, že po deseti letech strávených za mřížemi už nepředstavuje nebezpečí pro společnost. Breivik se hned při příchodu před soud uvedl nacistickým pozdravem, informovala agentura Reuters.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

3. prosince 2021 23:48

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Natáčeli o dělnících, kteří zemřeli kvůli fotbalovému MS. Novináři skončili ve vazbě

24. listopadu 2021 22:15

Podle britského webu The Guardian v Kataru zemřelo od chvíle, kdy dostal pořadatelství mistrovství světa, 6 500 zahraničních dělníků. Podmínky pro levné pracovní síly převážně z asijských zemí jsou zvlášť s blížícím se „výkopem“ šampionátu žhavým tématem. Proto se dvojice norských novinářů vydala do státu v Perském zálivu natočit reportáž o tom, jaké jsou okolnosti příprav fotbalového svátku. Práci nedokončili, protože byli zatčeni.