CNN Prima News osobní vlak

osobní vlak

Výpis příspěvků ke štítku „osobní vlak“

Děsivá nehoda vlaku u Haagu: Souprava začala hořet. Jeden člověk zemřel, desítky jsou zraněny

4. dubna 2023 05:31
Aktualizováno

Při nehodě vlaku v Nizozemsku zemřel v úterý jeden člověk a dalších asi 30 utrpělo zranění, řada z nich je vážná. Souprava narazila do malého jeřábu na trati ve městě Voorschoten nedaleko Haagu. V úseku, kde se trať opravuje, vjel vlak ze zatím neznámých příčin na uzavřenou kolej, zaznělo na tiskové konferenci úřadů k neštěstí. Na místo nehody dorazil nizozemský král Willem-Alexander, napsal web veřejnoprávní stanice NOS.

Tragédie ve Zlíně. Žena sledovala mobil a nerozhlédla se, nepřežila srážku s vlakem

25. února 2023 13:00

Dvaadvacetiletá žena nepřežila v místní části Zlína v Malenovicích střet s osobním vlakem. Tragédie se stala v pátek večer, žena přecházela trať v místě přechodu pro pěší. Strojvedoucí se snažil střetu zabránit, ale žena nereagovala, podle policie trať přecházel s mobilem v ruce. Okolnosti nehody kriminalisté i nadále vyšetřují, informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

K tragédii chybělo jen pár vteřin. U Zábřehu jely proti sobě Pendolino a osobní vlak

15. září 2022 10:22
Aktualizováno

Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku jely proti sobě ve čtvrtek na jedné koleji souprava Pendolino a osobní vlak. Strojvedoucí střetu zabránili, vlaky zastavily na vzdálenosti 57,5 metru od sebe. Vlaky se ocitly na jedné koleji zřejmě vinou traťového dispečera, vyplývá to z předběžných výsledků vyšetřování Drážní inspekce. Šetření ještě není ale ukončeno, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati výrazně zasáhl do dopravy na koridoru, stále je omezen.

Tragická nehoda ve Zlíně: Osobní vlak smetl na přejezdu auto. Řidič vozidla srážku nepřežil

25. července 2022 00:35

Na železničním přejezdu ve Zlíně se dnes odpoledne střetl osobní vlak s osobním autem. Řidič vozidla podle dostupných informací zemřel, řekla policejní mluvčí Milena Šabatová. Vlak po nárazu vykolejil, provoz na trati je přerušen, sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Způsobená škoda na majetku je podle odhadu inspekce 2,8 milionu korun.

Záhadná smrt průvodčího na Břeclavsku: Vypadl z vlaku. Případem se zabývá policie

23. září 2021 15:36

Břeclavští kriminalisté vyšetřují tragickou událost, ke které došlo na trase mezi Břeclaví a Bořím lesem. Ve středu dopoledne tam z osobního vlaku vypadl šestapadesátiletý průvodčí. Zda šlo jen o nešťastnou náhodu, vyšetřují policisté. Dveře se totiž v této soupravě zavírají centrálně a proti otevření jsou zablokované ještě před odjezdem vlaku ze stanice a během celé jízdy.

Na místě tragické nehody opět jezdí vlaky. Trať u Domažlic byla uzavřena 58 hodin

6. srpna 2021 19:29

Na železniční trať mezi Domažlicemi a Blížejovem se v pátek v podvečer znovu vrátily vlaky. Správa železnic dokončila opravu svršku trati po tragické středeční nehodě, při které zahynuli tři lidé a desítky se zranily. Na trať vyjely nejprve vlaky regionální dopravy, mezinárodní expresy se tam vrátí od soboty, řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Na Prostějovsku se srazily vlaky. Na místě byli zranění, provoz je přerušen

31. července 2021 15:38
Aktualizováno

V Němčicích nad Hanou na Prostějovsku se v sobotu odpoledne srazila lokomotiva s osobním vlakem. Provoz na trati mezi Nezamyslicemi a Kojetínem je přerušen, dva vozy osobního vlaku vykolejily. Dva lidé byli zraněni, řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zranění podle ní utrpěl jeden cestující v osobním vlaku a strojvedoucí v samotné lokomotivě. Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikiskové šlo v obou případech o lehká zranění. Hasiči z vlaku evakuovali pět cestujících a personál vlaku.

Po skoro roce mají kriminalisté jasno: Za srážku vlaků u Perninku může strojvedoucí

23. června 2021 09:32

Karlovarští kriminalisté obvinili strojvedoucího, který podle nich zavinil loňskou srážku dvou osobních vlaků u Perninku na Karlovarsku. Zemřeli při ní dva lidé, dalších 24 se zranilo, z toho devět těžce. Obviněnému strojvůdci hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti desetiletý trest. Policejní vyšetřování trvalo přes11 měsíců.