CNN Prima News osobní vlak

osobní vlak

Výpis příspěvků ke štítku „osobní vlak“

Děsivá nehoda vlaku u Haagu: Souprava začala hořet. Jeden člověk zemřel, desítky jsou zraněny

Aktualizováno

Při nehodě vlaku v Nizozemsku zemřel v úterý jeden člověk a dalších asi 30 utrpělo zranění, řada z nich je vážná. Souprava narazila do malého jeřábu na trati ve městě Voorschoten nedaleko Haagu. V úseku, kde se trať opravuje, vjel vlak ze zatím neznámých příčin na uzavřenou kolej, zaznělo na tiskové konferenci úřadů k neštěstí. Na místo nehody dorazil nizozemský král Willem-Alexander, napsal web veřejnoprávní stanice NOS.

Tragédie ve Zlíně. Žena sledovala mobil a nerozhlédla se, nepřežila srážku s vlakem

Dvaadvacetiletá žena nepřežila v místní části Zlína v Malenovicích střet s osobním vlakem. Tragédie se stala v pátek večer, žena přecházela trať v místě přechodu pro pěší. Strojvedoucí se snažil střetu zabránit, ale žena nereagovala, podle policie trať přecházel s mobilem v ruce. Okolnosti nehody kriminalisté i nadále vyšetřují, informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

K tragédii chybělo jen pár vteřin. U Zábřehu jely proti sobě Pendolino a osobní vlak

Aktualizováno

Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku jely proti sobě ve čtvrtek na jedné koleji souprava Pendolino a osobní vlak. Strojvedoucí střetu zabránili, vlaky zastavily na vzdálenosti 57,5 metru od sebe. Vlaky se ocitly na jedné koleji zřejmě vinou traťového dispečera, vyplývá to z předběžných výsledků vyšetřování Drážní inspekce. Šetření ještě není ale ukončeno, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati výrazně zasáhl do dopravy na koridoru, stále je omezen.

Záhadná smrt průvodčího na Břeclavsku: Vypadl z vlaku. Případem se zabývá policie

Břeclavští kriminalisté vyšetřují tragickou událost, ke které došlo na trase mezi Břeclaví a Bořím lesem. Ve středu dopoledne tam z osobního vlaku vypadl šestapadesátiletý průvodčí. Zda šlo jen o nešťastnou náhodu, vyšetřují policisté. Dveře se totiž v této soupravě zavírají centrálně a proti otevření jsou zablokované ještě před odjezdem vlaku ze stanice a během celé jízdy.

Na Prostějovsku se srazily vlaky. Na místě byli zranění, provoz je přerušen

Aktualizováno

V Němčicích nad Hanou na Prostějovsku se v sobotu odpoledne srazila lokomotiva s osobním vlakem. Provoz na trati mezi Nezamyslicemi a Kojetínem je přerušen, dva vozy osobního vlaku vykolejily. Dva lidé byli zraněni, řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zranění podle ní utrpěl jeden cestující v osobním vlaku a strojvedoucí v samotné lokomotivě. Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikiskové šlo v obou případech o lehká zranění. Hasiči z vlaku evakuovali pět cestujících a personál vlaku.