CNN Prima News panenka

panenka

Výpis příspěvků ke štítku „panenka“

Chtěl na Putina přivolat smrt, ale poničil posvátný strom. Japonec skončil v rukou policie

16. června 2022 00:02

Japonská policie zatkla 72letého muže, který se pokoušel přivolat smrt na ruského prezidenta Vladimira Putina tím, že na posvátný strom v šintoistické svatyni přibil slaměnou panenku – japonskou obdobu voodoo – s Putinovým obličejem. Figurka měla na prsou nápis přející ruskému vůdci smrt, napsala agentura Kjódó s odvoláním na policii.

Putin čelí vzácné kletbě. Panenky s jeho podobiznou končí přibité na posvátných stromech

11. června 2022 08:04

Proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a celé jeho zemi se kvůli invazi na Ukrajinu zvedla vlna hněvu, opovržení a tvrdých sankcí. Zvláště neobvyklému trestu však autoritářský vůdce čelí v Japonsku. Neznámá osoba v zemi vycházejícího slunce vyrábí tamní verzi panenek voodoo s Putinovým portrétem, které následně přibíjí na posvátné stromy. Jakkoliv Japonci válku na Ukrajině neschvalují, „vandalovo“ jednání je podle nich přehnané. Do akce už se proto zapojila policie.

Fenomén panenka. Dloubák opět ožil, samotného „vynálezce“ ve slávě drtí název kopu

28. dubna 2022 08:08

Slovo „panenka“ v úterý vyskakovalo na sociálních sítích ze všech stran. Za tento rozruch nemohla stejnojmenná česká fotbalová ikona, ale Karim Benzema. Útočník Realu Madrid ve vypjaté chvíli prvního semifinále Ligy mistrů proti Manchesteru City chladnokrevně vytasil při penaltě legendární zakončení, které slávou drtí i jeho vynálezce.

Vánoční dárky za první republiky. Co byli plaváčci, autolady nebo rohačky s volantem?

24. prosince 2021 06:08

V dnešní době velmi často slyšíme, že duchovní stránka Vánoc je vytlačována konzumem. Tento fenomén ale trvá už od dob první republiky, byť tehdy bylo množství komerce spojené se svátky o poznání menší. Jakou hračku si děti přály pod vánočním stromečkem najít a co se změnilo v době druhé světové války a v 60. letech?

Před 105 lety se narodila autorka panenky Barbie. Co jste o ikonické hračce nevěděli?

4. listopadu 2021 06:57

Ruth Handlerová, která se narodila přesně před 105 lety, vytvořila jednu z nejúspěšnějších hračkářských společností na světě – Mattel. Její panenka Barbie je stále jednou z nejoblíbenějších a nejikoničtějších hraček. Za příběhem a popularitou Barbie stojí mnoho práce a úsilí. Po kom panenka dostala své jméno? Proč se Handlerová zabývala také prsní protetikou?

Vyrobte si s námi roztomilou panenku z drátu a organzy

9. srpna 2021 16:00

Tvoření je příjemným relaxem i zpestřením všedních dnů. Pojďte si s námi a Šárkou Rooyou vyrobit roztomilou panenku z drátu a organzy. Hlavičku a vlasy můžete měnit podle vlastních nápadů a možností, a tak si můžete vyrobit několik různých panenek. Potěší vaši dcerku, kamarádku anebo i vás samotné. Krásně se hodí i jako zajímavá dekorace do interiéru.

Vyrobte si plstěnou vílí panenku podle našeho návodu

25. července 2021 10:00

Pokud vás nebo vaše děti trápí ošklivé sny, rozhodně si musíte vyrobit tuto krásnou plstěnou vílu. Postup výroby je snadný a bude vás bavit. Vílu si můžete vyrobit v různých barvách a stylech a může to být i hezký dárek k narozeninám pro kamarádku či kolegyni. A děti budou nadšené také. Víla jim může dělat celou noc příjemného průvodce a ochránce. Klidné spaní a hezké sny jsou zaručené!