CNN Prima News panenka

panenka

Výpis příspěvků ke štítku „panenka“

Soukromá sbírka panenek ve Smržovce láká na unikáty z celého světa

Stovky panenek z celého světa zdobí sbírku Svatavy Jakoubkové ze Smržovky. Obdivovat je můžete v malém muzeu přímo v centru města, obětovala pro ně dokonce část svého přízemního bytu. Jsou tu vzácné kousky z první republiky, panenky chodicí, mluvicí, ale i takové, které za socialismu nechyběly v žádném holčičím pokojíčku. Svoji nejmilejší si podle majitelky muzea prý najde téměř každá návštěvnice.

Soutěžte o 6 tajemných panenek Shadow High Color Shine

Pomalu, ale jistě se nám blíží Den dětí. Abyste mohli obdarovat své ratolesti, připravil si pro vás Showtime spolu s MGA Entertainment soutěž. Šest z vás může vyhrát tajemnou panenku Shadow High Color Shine, jež má jedinečný styl, dva outfity a mnoho módních doplňků. Pokud byste chtěli panenku vyhrát právě vy, stačí odpovědět na soutěžní otázku níže. Hodně štěstí!

Hana Čížková o adopci dcery: Chtěla jsem panenku s copánky. Přání se mi nesplnilo

Filmová herečka Hana Čížková, která se proslavila rolí Sáry Kohnové v Kameňáku, si před dvaceti lety prošla turbulentním životním obdobím. Nečekaně jí zemřel manžel a ona sama si tehdy vzala do pěstounské péče devítiletou Janu Rybníčkovou z dětského domova. Do pořadu Povídej na CNN Prima NEWS teď přišly společně. Zavzpomínaly na své seznámení a popsaly, jak si k sobě našly cestu.

Putin čelí vzácné kletbě. Panenky s jeho podobiznou končí přibité na posvátných stromech

Proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi a celé jeho zemi se kvůli invazi na Ukrajinu zvedla vlna hněvu, opovržení a tvrdých sankcí. Zvláště neobvyklému trestu však autoritářský vůdce čelí v Japonsku. Neznámá osoba v zemi vycházejícího slunce vyrábí tamní verzi panenek voodoo s Putinovým portrétem, které následně přibíjí na posvátné stromy. Jakkoliv Japonci válku na Ukrajině neschvalují, „vandalovo“ jednání je podle nich přehnané. Do akce už se proto zapojila policie.