reklama
CNN Prima News papež

papež

Výpis příspěvků ke štítku „papež“

Video je podvrh. Kamara a spol. papeže neuráželi, brání se Rangers tvrdé kritice

18. května 2021 15:52

Má to být jedinečný čas společné týmové radosti – fotbalisté Glasgow Rangers si o víkendu převzali 55. ligovou trofej v klubové historii. Jenže na sociálních sítích koluje video pořízené během oslav v kabině a kritika přichází ze všech možných stran. Hráči „jezdců“ včetně českým fanouškům dobře známého Glena Kamary na něm během známé písničky Sweet Caroline skandují nelichotivý pokřik na adresu papeže. Klub k nahrávce vydal prohlášení, v němž odmítá, že by byla autentická.

Je*at papeže, měl křepčit Kamara se spoluhráči. Fanoušci Rangers ho označili za rasistu

17. května 2021 16:33

A zase Glen Kamara. Na sociálních sítích koluje video, na kterém slaví hráči Rangers titul ve skotské fotbalové lize. Hlouček zpívá známý ostrovní hit Sweet Caroline, kterému ale změnil text a zakomponoval do něho urážku papeže. Mezi zúčastněnými je vidět i finský fotbalista Glen Kamara, který obvinil stopera Slavie Ondřeje Kúdelu z rasismu. Případem se už zabývá policie.

Zemřel světoznámý teolog Hans Küng, který odmítal papežskou neomylnost

7. dubna 2021 08:36

Ve věku 93 let zemřel v úterý významný švýcarský teolog Hans Küng. Patřil k hlavním osobnostem reformního katolictví. V minulosti se dostal několikrát do konfliktu s Vatikánem, například kvůli odmítání dogmatu papežské neomylnosti, napsala agentura Reuters. Küng byl výrazným kritikem papeže Benedikta XVI., nástup papeže Františka naopak přivítal. Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ho označil za brilantního myslitele.

Vakcíny jsou v pandemii klíčové. Každý má právo na léčbu, zdůraznil papež během mše

4. dubna 2021 13:41

Papež František v neděli sloužil velikonoční mši uvnitř svatopetrské baziliky. Kvůli pandemii covidu už ale druhý rok za sebou v omezeném režimu. Obvykle hlava katolické církve připomíná zmrtvýchvstání Ježíše Krista za přítomnosti desítek tisíc věřících na Svatopetrském náměstí. To letos, stejně jako loni, zeje prázdnotou.

Třetí den v Iráku: Papež František dorazil do Mosulu, pomodlil se za oběti války

7. března 2021 09:33

Papež František v neděli ráno zavítal do Mosulu, kde na místním náměstí zahájil třetí den své historické návštěvy Iráku modlitbou za oběti války. Město v letech 2014 až 2017 okupovala teroristická organizace Islámský stát (IS). Už brzy ráno papež přicestoval do Irbílu, správního střediska částečně autonomního iráckého Kurdistánu, kde ho přivítal prezident Ničirvan Barzání a další místní představitelé. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

S COVID-19 zemřel osobní lékař papeže. Nechte se naočkovat jako já, vyzval František

11. ledna 2021 11:51

V osmasedmdesáti letech o víkendu zemřel na komplikace spojené s COVID-19 osobní lékař papeže Františka Fabrizio Soccorsi. Papež František oznámil, že se nechá očkovat a vyzval k tomu i všechny ostatní, informoval web Daily Mail. „Je to etická volba, protože hazardujete se svým zdravím, se svým životem, ale také hazardujete s životy ostatních,“ uvedl Svatý otec.

Boží hod je pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Papež pronese tradiční poselství

25. prosince 2020 05:15

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Věřící si v tento den připomínají narození Ježíše Krista. V kostelích se stavějí betlémy, tradiční jsou i vánoční hry, připravované většinou jako pásmo scén z příběhu o Ježíšově narození a koled. Boží hod vánoční patří spolu s Božím hodem velikonočním neboli Zmrtvýchvstáním Páně k největším svátkům liturgického roku.

reklama