reklama
CNN Prima News papež

papež

Výpis příspěvků ke štítku „papež“

Video je podvrh. Kamara a spol. papeže neuráželi, brání se Rangers tvrdé kritice

Má to být jedinečný čas společné týmové radosti – fotbalisté Glasgow Rangers si o víkendu převzali 55. ligovou trofej v klubové historii. Jenže na sociálních sítích koluje video pořízené během oslav v kabině a kritika přichází ze všech možných stran. Hráči „jezdců“ včetně českým fanouškům dobře známého Glena Kamary na něm během známé písničky Sweet Caroline skandují nelichotivý pokřik na adresu papeže. Klub k nahrávce vydal prohlášení, v němž odmítá, že by byla autentická.

Je*at papeže, měl křepčit Kamara se spoluhráči. Fanoušci Rangers ho označili za rasistu

A zase Glen Kamara. Na sociálních sítích koluje video, na kterém slaví hráči Rangers titul ve skotské fotbalové lize. Hlouček zpívá známý ostrovní hit Sweet Caroline, kterému ale změnil text a zakomponoval do něho urážku papeže. Mezi zúčastněnými je vidět i finský fotbalista Glen Kamara, který obvinil stopera Slavie Ondřeje Kúdelu z rasismu. Případem se už zabývá policie.

Zemřel světoznámý teolog Hans Küng, který odmítal papežskou neomylnost

Ve věku 93 let zemřel v úterý významný švýcarský teolog Hans Küng. Patřil k hlavním osobnostem reformního katolictví. V minulosti se dostal několikrát do konfliktu s Vatikánem, například kvůli odmítání dogmatu papežské neomylnosti, napsala agentura Reuters. Küng byl výrazným kritikem papeže Benedikta XVI., nástup papeže Františka naopak přivítal. Německý prezident Frank-Walter Steinmeier ho označil za brilantního myslitele.

Třetí den v Iráku: Papež František dorazil do Mosulu, pomodlil se za oběti války

Papež František v neděli ráno zavítal do Mosulu, kde na místním náměstí zahájil třetí den své historické návštěvy Iráku modlitbou za oběti války. Město v letech 2014 až 2017 okupovala teroristická organizace Islámský stát (IS). Už brzy ráno papež přicestoval do Irbílu, správního střediska částečně autonomního iráckého Kurdistánu, kde ho přivítal prezident Ničirvan Barzání a další místní představitelé. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

S COVID-19 zemřel osobní lékař papeže. Nechte se naočkovat jako já, vyzval František

V osmasedmdesáti letech o víkendu zemřel na komplikace spojené s COVID-19 osobní lékař papeže Františka Fabrizio Soccorsi. Papež František oznámil, že se nechá očkovat a vyzval k tomu i všechny ostatní, informoval web Daily Mail. „Je to etická volba, protože hazardujete se svým zdravím, se svým životem, ale také hazardujete s životy ostatních,“ uvedl Svatý otec.

Boží hod je pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Papež pronese tradiční poselství

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Věřící si v tento den připomínají narození Ježíše Krista. V kostelích se stavějí betlémy, tradiční jsou i vánoční hry, připravované většinou jako pásmo scén z příběhu o Ježíšově narození a koled. Boží hod vánoční patří spolu s Božím hodem velikonočním neboli Zmrtvýchvstáním Páně k největším svátkům liturgického roku.

Papež František zpochybnil právo na soukromé vlastnictví

Koronavirová pandemie podle papeže Františka ukázala, že politika volného trhu nedokáže řešit nejpalčivější potřeby lidstva. Křesťanská tradice nikdy neuznávala právo na soukromé vlastnictví jako absolutní a nedotknutelné a papež pohrdá ekonomickou teorií obhajující snižování daní velkým a bohatým firmám a jednotlivcům, informoval web CNN.

reklama