CNN Prima News papež

papež

Výpis příspěvků ke štítku „papež“

Ať mír zavládne v Izraeli a Palestině. Papež v tradičním poselství kritizoval zbrojní průmysl

Papež František v pondělí ve svém tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) vyjádřil bolest nad oběťmi útoku palestinského radikálního hnutí Hamás na Izrael ze 7. října a vyzval k ukončení izraelské vojenské operace a k řešení humanitární krize v Pásmu Gazy. Apeloval i na propuštění zbývajících rukojmí zadržovaných Hamásem. V poselství žádal papež také ukončení konfliktu na Ukrajině a na dalších místech světa.

Skandál ve Vatikánu. Vlivný kardinál a blízký spolupracovník papeže dostal u soudu tvrdý trest

Kardinál Angelo Becciu je vinen v případu zpronevěry při správě majetku katolické církve, rozhodl v sobotu soud ve Vatikánu, který mu udělil trest pět a půl roku vězení. Informovala o tom agentura Reuters. Pětasedmdesátiletý Becciu je nejvýše postaveným církevním hodnostářem, který kdy stanul před vatikánským trestním soudem. Kardinálovi právníci uvedli, že jejich klient se proti verdiktu odvolá.

Novým prezidentem Argentiny bude libertarián Milei. Vaz mu nezlomily ani urážky papeže

Aktualizováno

Příštím argentinským prezidentem bude podle listu El Clarín krajně pravicový ekonom Javier Milei. Jeho soupeř, ministr hospodářství Sergio Massa, už mu blahopřál, a ještě před zveřejněním oficiálních výsledků tak uznal svou porážku ve druhém kole hlasování v této 46milionové latinskoamerické zemi. Vítězství ekonoma Mileie bude podle agentur představovat zásadní politickou změnu v zemi, která se potýká s vysokou inflací a stoupající chudobou.

Prodej dětí i vulgární urážky papeže. „Argentinský Trump“ může dojet na své výroky, říká Pilip

Argentinské prezidentské volby může ovládnout Javier Milei, kterému se přezdívá argentinský Donald Trump, ale stále nemá vyhráno. Porazit ho může jeho vlastní nebývalá excentričnost, která některé z voličů odrazuje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl exministr financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip. Ten se zároveň pozastavil nad některými z nápadů argentinského politika. Například nad možností prodávat děti či vlastní orgány.

Papež pod palbou kritiky: Jeho slova o velkém Rusku vyvolala bouři. Vatikán mírní napětí

Výroky papeže Františka, který před mladými katolíky v Petrohradě hovořil o velké ruské říši, neměly podpořit imperialistické myšlení. V úterý to uvedl Vatikán poté, co páteční slova hlavy katolické církve vyvolala kritiku především ukrajinských uživatelů sociálních sítí. „Jste dědicové velkého Ruska,“ řekl papež. Za své vyjádření sklidil chválu Kremlu, píše agentura Reuters.

Církevní žaloba? Ztrácí důležitost, i kdyby pro Taťánu svědčil sám papež, říká Brzobohatý

Celá církevní žaloba kvůli rozvodu zdánlivě působí jako seriózní dokument, ve finále to ale je cár papíru, který obsahuje jednu lež za druhou. Tak herec a hudebník Ondřej Brzobohatý zhodnotil žalobu, jejíž znění údajně předložila novinářům modelka Taťána Kuchařová. Podle něj na této skutečnosti nic nezmění ani renomovaní experti, kteří byli v kauze jeho exmanželkou údajně zneužiti.

Bože, osviť Rusy, prosil papež při velikonočním poselství. Přeje si i mír ve Svaté zemi

Papež František v neděli při tradičním velikonočním poselství Urbi et orbi (Městu a světu) vyjádřil znepokojení nad konflikty v Izraeli a Palestině. Zároveň prosil Boha, aby ukázal Ukrajině cestu k míru a osvítil ruský národ. Ve zhruba desetiminutovém proslovu se František zmínil i o řadě dalších mezinárodních krizí, například o občanské válce v Sýrii, o zemětřesení, které v únoru zasáhlo Turecko a Sýrii či o bezpečnostní a humanitární situaci v Latinské Americe, v Asii a v Africe.