CNN Prima News Paříž

Paříž

Výpis příspěvků ke štítku „Paříž“

Nová epidemie ve Francii? Postihuje hlavně mládež a jmenuje se „gaučing“, píší média

24. listopadu 2022 05:51

Vrcholný francouzský spisovatel 19. století Honoré de Balzac rád líčil Paříž jako magnet pro společenské šplhouny, kteří se neštítí ničeho, aby naplnili své ambice. Kdyby se do ní Balzac vrátil dnes, možná by s překvapením zjistil, jak se situace změnila. Pokud mladí Francouzi usilují o to někam vyšplhat, je to do jejich vlastní postele. Vyplývá to ze studie o „epidemii zahálky“, která zachvátila celou Francii a obzvláště její hlavní město, napsal list The Times.

Netradiční aukce v Paříži: Ministerstvo draží platinu, drahokamy, luxusní kabelky i vodku

2. listopadu 2022 18:26

Francouzské ministerstvo financí chystá dražbu pašovaného zboží, které zabavili celníci. V nezvyklé aukci, která se uskuteční v pátek 4. listopadu, si bude možné zakoupit 350 předmětů v celkové hodnotě jeden milion eur (24,5 milionu korun). Jsou mezi nimi například platinové cihly zabavené na cestě do Británie, značkové kabelky, cenné historické mince, nebroušené diamanty či 2 016 lahví vodky, napsal britský deník The Guardian.

Mexiko chce po 68 letech zopakovat pořádání olympijských her. Podalo kandidaturu na rok 2036

27. října 2022 08:55

Mexiko jako první země oficiálně podalo kandidaturu na pořadatelství olympijských her v roce 2036. Ve středu to ve společném prohlášení oznámili mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard a předsedkyně národního olympijského výboru María José Alcaláová. Mexiko už letní olympiádu hostilo v roce 1968, kdy se hrdinkou her stala čtyřnásobná vítězka ve sportovní gymnastice Věra Čáslavská.

Vražda 12leté dívky v rukách politiků. Rodina prosí o klid, opozice případ využívá

22. října 2022 09:51

Z brutální vraždy dvanáctileté dívenky se ve Francii stalo politické téma. Lola ještě ani nebyla pohřbena a opozice už vyčítá vládě laxní přístup k imigraci. Žena, která je obviněna z usmrcení školačky, je totiž Alžířanka a na francouzském území už neměla co dělat. Rodina oběti ale prosí politiky i média, aspoň do pohřbu Loly, o klid.

Tělo 12leté dívky našli v kufru, čtvrtí obchází strach. Podezřelá nabízela sousedům peníze

17. října 2022 22:23

Pařížskou čtvrť, kde byla zavražděna dvanáctiletá dívka, obchází strach. Děti se bojí samy chodit ven, rodiče je doprovází nejen do školy. Lola v pátek domů nedošla, její tělo našli ve dvoře domu. Ve vazbě zůstávají dva lidé. Prokuratura zahájila vyšetřování vraždy v souvislosti se znásilněním a trestnými činy mučení a barbarství. Hlavní podezřelá se k činu přiznala, jenže pak vše odvolala.