reklama
CNN Prima News Paříž

Paříž

Výpis příspěvků ke štítku „Paříž“

Proč pařížský Messi zatím nepřipomíná toho barcelonského? Je mu zima, tvrdí Suárez

6. prosince 2021 06:47

Lionel Messi si před týdnem přebral už sedmý Zlatý míč, tedy nejprestižnější individuální fotbalové ocenění. Korunovace argentinské hvězdy se nelíbila úplně každému. Sice letos dovedla svoji reprezentaci k vytouženému titulu z jihoamerického šampionátu Copa América, ale po letním přestupu z Barcelony do Paris Saint-Germain je jen stínem toho Messiho, který roky táhl Katalánce. Bývalý Messiho spoluhráč Luis Suárez naznačil, proč tomu tak může být.

Gentleman Messi se na Zlatém míči zastal své manželky. Vyhazovali ji z fotografování

30. listopadu 2021 19:09

Pondělní večer byl pro Argentince Lionela Messiho opravdu unikátní. Hráč Paris Saint-Germain přebral na galavečeru v Paříží posedmé Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Slavnostnímu předávání trofejí ale předcházel incident při fotografování. Jeden z pořadatelů chtěl, aby se Messi jednou vyfotil jen se svými třemi syny, tedy bez manželky Antonelly Roccuzzo. Argentinec však chtěl svou rodinu pohromadě, na sociálních sítích pak za to sklidil chválu.

Paralympionik Petráček: Svatbu chci bez restrikcí. V Paříži medaile, pak Disneyland

25. října 2021 06:11

Díky stříbrné medaili z paralympiády v Tokiu ze znovu po pěti letech zapsal do povědomí Čechů. Plavec Arnošt Petráček, kterému od narození chybí pažní kosti, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradil, jak těžké bylo dvouměsíční odloučení od přítelkyně, proč měl před paralympiádou strach z nákazy koronavirem, jaké peprné otázky mu pokládají děti v debatách a proč musí jet na další paralympiádu.

Stříleli nás jako zvířata, vzpomínali přeživší na teroristický útok v klubu Bataclan

6. října 2021 22:52

Lidé, kteří přežili teroristický útok 13. listopadu 2015 v pařížském hudebním klubu Bataclan, ve středu před soudem s obviněnými z atentátů popsali, jak se vydávali za mrtvé nebo se schovávali ve skříních, aby unikli střelcům, kteří pálili do davu. Někteří svědci vypověděli, že cítili, jak na nich ulpělo maso poté, co se sebevražední atentátníci na místě odpálili.

Vnuk Alfonse Muchy: Dnešní Británie mi něčím přijde jak Československo za komunistů

2. října 2021 11:23

Vleklý spor o Slovanskou epopej se zřejmě blíží ke zdárné pointě – za pět let by snad měla najít důstojný domov v Praze, jak si to kdysi přál její tvůrce Alfons Mucha. Zasloužil se o to i vnuk legendárního malíře John Mucha, který v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví příběh, do něhož patří jak dědečkovo monumentální dílo, tak Gauguin bez kalhot, válečné hrdinství otce Jiřího, princ Charles, Jimi Hendrix, komunistické lágry, StB. Ale i Británie, která se podle Muchových slov mění v zemi podobnou totalitnímu Československu.

Doživotí pro Šakala ve Francii potvrzeno. Venezuelský terorista za rozsudek poděkoval

23. září 2021 23:59

Soud ve Francii potvrdil doživotí pro venezuelského teroristu Ilicha Ramíreze Sáncheze známého pod přezdívkami Šakal nebo Carlos. Ten usiloval o zmírnění trestu, který dostal za útok na pařížský obchod z roku 1974. Carlos je od roku 1994 vězněn ve Francii, kde si odpykává dva předchozí doživotní tresty, proti nimž se v minulosti neúspěšně odvolával.

Gaëlle přežila útok v Bataclanu: Půlka tváře byla pryč, jíst jsem mohla po 40 operacích

12. září 2021 14:44

Mám štěstí, že zde stále můžu být. Mohla jsem být mrtvá, nebo se potýkat s následky do konce života, řekla v emotivním rozhovoru pro web France24 dnes 39letá Gaëlle. Přežila totiž atentát v pařížské koncertní síni Bataclan v listopadu 2015. Utrpěla ale tak těžká zranění, že až po 40 operacích mohla znovu jíst, mluvit a smát se. Teď je připravena podívat se jedinému přeživšímu útočníkovi do tváře.

reklama