CNN Prima News Paříž

Paříž

Výpis příspěvků ke štítku „Paříž“

Jednosměrná jízdenka stojí 200 tisíc korun. Nahlédněte do luxusního Orient Expressu

Vlakem z Paříže do italského Portofina? Žádný problém. Movitější mohou letos v červnu k přepravě využít luxusní Venice Simplon-Orient-Express společnosti Belmond, který trasu zdolá za dva dny. Tento luxusní dopravní prostředek se může pyšnit dechberoucím interiérem i dobovým zevnějškem. O dech však zřejmě přijdou i ti, kteří se podívají na cenu. Za jednosměrnou jízdenku požaduje společnost částky začínající na 200 tisících korunách.

Zákeřný útok na nádraží v Paříži: Agresor s psychickými problémy zranil nožem tři lidi

Na pařížském nádraží Gare de Lyon v sobotu ráno útočil muž na kolemjdoucí nožem a kladivem a tři lidi při tom zranil. Jeden z napadených je zraněn vážně. S odkazem na pařížskou policii o tom informovala agentura AFP. Podezřelého policisté krátce po činu zadrželi. Motiv jeho skutku zatím není znám. První výsledky vyšetřování nenasvědčují, že by šlo o teroristický čin. Podezřelý zřejmě trpí psychickými problémy. Podle agentury AP čin přidělává starosti pařížským bezpečnostním složkám před začátkem olympijských her, které město uspořádá za šest měsíců.

Vatu nejíme a drogy nebereme. Prostředí podle české modelky prošlo brutální proměnou

Drastické diety, pojídání vaty nebo užívání kokainu jsou mezi modelkami na módních akcích už minulostí. O poměrech v atraktivním prostředí se pro CNN Prima NEWS rozpovídala devatenáctiletá Češka Rézi Šimonová. Ta se v Paříži představila v posledních dnech na přehlídce značky Maison Margiela, na kterou mimo jiných přišla Kim Kardashianová. Co všechno se změnilo a jak to mají modelky s jídlem v této době?

Operace Hlemýžď ochromila Francii. Politici již zemědělcům ustoupili, ti dál protestují

Traktory zatím Paříž nezablokují. Francouzská vláda zemědělcům ustoupila. Splnila jeden z hlavních požadavků naštvaných farmářů, tedy že nezvýší daň na takzvanou zemědělskou naftu. Premiér Gabriel Attal také slíbil zjednodušení administrativy. Pro některé farmáře je to dostačující a blokádu ukončili. Největší zemědělské odbory jsou ale odhodlané protestovat dál.

Zesnula žena ze světoznámého snímku Polibek před radnicí. Ukazoval lásku a vášeň v Paříži

Ve věku 93 let zemřela Françoise Bornetová, která v mládí pózovala na snímku francouzského fotografa Roberta Doisneaua Polibek před radnicí. I když její jméno bylo prakticky neznámé, objetí Bornetové s jejím tehdejším přítelem v centru Paříže na jaře roku 1950 se stalo jednou z nejslavnějších fotografií francouzské metropole, napsal list The Guardian.

Francie v šoku. Agresor znásilnil 75letou ženu v jejím domě, invalidní manžel nemohl zasáhnout

Francie je šokovaná dalším otřesným případem znásilnění, které se stalo na Nový rok v obci Ozoir-la-Ferrière východně od Paříže, píše web televize BFM TV. Do domu 75leté ženy vnikl muž „afrického vzezření“, který seniorku znásilnil. V domě byl i manžel oběti, ten své ženě nemohl pomoci, protože je upoután na lůžko, píše list Le Figaro.

Cestovatelský rok 2024 padesátkrát jinak: „Průvodce“ láká na levné destinace i exotiku

Uvažujete, kam v příštím roce vyrazíte na zahraniční dovolenou? Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet odhalilo padesát nejoblíbenějších destinací roku 2024. Seznam s názvem Best in Travel navíc autoři rozpracovali do pěti kategorií: nejlepší země, města, regiony, destinace pro udržitelné cestování a místa s nejlepší cenou. Na své si přijdou jak milovníci exotiky, tak ti, kteří preferují dosud turisticky opomenutá místa.

Děsivá vražda u Paříže: V bytě našli mrtvou matku a čtyři děti. Policie zadržela otce

Čtyři mrtvé děti a jejich mrtvou matku našla v pondělí večer francouzská policie v bytě ve městě Meaux, které leží východně od Paříže. Úřady případ vyšetřují jako vraždu. Policie v úterý ráno zadržela 33letého otce dětí, napsala agentura AFP s odvoláním na policejní zdroj. Podle prokurátora už muž na svou ženu nožem zaútočil v roce 2019, kvůli duševním problémům však nebyl potrestán.