reklama
CNN Prima News pašování

pašování

Výpis příspěvků ke štítku „pašování“

Žena pašovala v kufru téměř čtyři kila kokainu. Použila dvojité dno zavazadla

Celníci na pražském letišti zadrželi šestatřicetiletou Češku s téměř čtyřmi kilogramy kokainu v kufru. Jestli byl určen pro tuzemský trh, nebo měl pokračovat dál do zahraničí, se vyšetřuje, uvedla ve středu na webu celníků mluvčí Šárka Miškovská. Ženu, která přicestovala do Prahy z Limy přes Amsterdam, si převzali kriminalisté z Národní protidrogové centrály. Podezřelá je z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Americká policie překazila plány pašeráků. Při razii objevila 90 přistěhovalců

Houstonský policejní sbor slaví velký úspěch. V pátek bezpečnostní složky učinily v jihozápadní části města významný objev. V malém dvoupatrovém domě policisté nalezli 90 migrantů. Přivolaní záchranáři okamžitě provedli u všech nalezenců test na antigen koronaviru. USA trápí od začátku roku obrovský příliv migrantů, na němž se aktivně podílí mexické kartely. Každý z kartelů si navíc „kroužkuje“ své uprchlíky odlišnými barevnými náramky.

Hrál za Kolumbii, pak z ní pašoval drogy. Další fotbalista šel sedět kvůli kokainu

Hned 34 odehraných zápasů za reprezentaci není úplně špatnou vizitkou, 11 let vězení životopis už ale dost kazí. Bývalý fotbalista Jhon Viáfara dostal u texaského soudu tvrdý trest za to, že se podílel na importu kokainu do Spojených států amerických. Odkud? Ze své rodné Kolumbie, která je drogovým byznysem proslulá. Nejde o prvního hráče, jenž se připletl k narkotrafikanství.

V chladírenském kontejneru zemřelo 39 migrantů z Vietnamu. Soud rozdal vysoké tresty

Aktualizováno

Tresty vězení od 13 do 27 let uložil v pátek londýnský soud čtveřici mužů, které už dříve shledal vinnými z pašování a smrti 39 migrantů z Vietnamu v roce 2019. Informovaly o tom agentury DPA a AFP. Nejvyšší trest dostal 43letý Rumun, který podle obžaloby cestu migrantů v chladírenském kontejneru do Británie zorganizoval: Gheorghe Nica si má ve vězení odpykat 27 let. Druhý nejvyšší trest uložil soud britskému přepravci Ronanu Hughesovi, který má za mřížemi strávit 20 let.

Další maďarský skandál. Politik pašoval plný kufr nekolkovaných cigaret

Maďarským politikům se poslední dobou vůbec nevyhýbají průšvihy a aféry. V loňském roce se přišlo na aféru starosty Győru či dětské porno v držení velvyslance v Peru, letos pak svět obletěla zpráva o účasti europoslance Fideszu Józsefa Szájera na gay párty, přestože v minulosti tvrdě vystupoval proti LGBT komunitám a navíc akcí porušil pravidla proti shromažďování. Nyní je zde další skandál. Ukrajinští pohraničníci zadrželi maďarského politika, který v kufru auta pašoval náklad nekolkovaných cigaret.

45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť

Policisté několika evropských zemí, Brazílie a Spojených arabských emirátů (SAE) provedli rozsáhlou razii proti organizované zločinecké síti pašující kokain z Jižní Ameriky do Evropy. Zatkli celkem 45 lidí, z toho 38 v Brazílii, další v Belgii, Španělsku a Dubaji. Informovala o tom evropská policejní agentura Europol. Podle ní šlo o dosud největší razii proti organizované síti pašující kokain z Brazílie do Evropy.

Menzelová otevřeně: Rodila jsem na ostrově a syna do Česka pašovala. Jiří o všem věděl

Olga Menzelová způsobila poprask, když vyšlo najevo, že tajila své těhotenství i téměř rok a půl starého syna. Albert se narodil ještě za života jejího manžela, režiséra Jiřího Menzela, který zemřel v září. Dítě přišlo na svět na středomořském ostrově v domku na samotě a do Česka ho Menzelová musela doslova propašovat. Manžel prý o všem věděl.

reklama