reklama

Pavel Staněk v KB Interview o jeho podnikání a kulinářské škole

Věří, že umění krásy a kulinářského potěšení dělá život bohatší. Hostem KB Interview je Pavel Staněk a jeho kuchyně.

reklama

Dováží k nám světové nože, pánve, hrnce nebo třeba porcelán. Začínal ale jako sportovec a věnoval se judu. „Neimponovalo mi, že jsem musel v pět ráno vstávat a jet na Folimanku na trénink. Pak mi to začalo jít a sbíral jsem medaile. Ale i tak. Postupem vás život nějak navede a podnikání u mě převážilo,“ vzpomíná Pavel Staněk.

„Po škole jsme měli povinnou praxi. Já jsem dostal možnost být v jedné z nejlepších společností na nádobí v Americe. Hrozně se mi to líbilo. Každý to doma potřebujeme, každý potřebuje sklenici nebo hrnek. Pak přišel nápad založit si živnostenský list a začal jsem distribuovat,“ říká Staněk.

„Potten & Pannen z holandského názvu v překladu znamená hrnce a pánve,“ říká Pavel a dodává, že začínali tak, že jezdili s kolegou po festivalech a snažili se domluvit s těmi nejlepšími firmami, aby jim svěřily své nádobí. „Dovolím si říct, že náš pozitivní přístup způsobil to, že nám tu šanci dali. A do teď s některými spolupracujeme.“

Nejlepší prodejna

Před šesti lety celý tým vymyslel nový koncept prodejny, který je začal odlišovat od ostatních. Řekli si, že nechtějí věci pouze prodávat, ale chtějí klientům ukázat, jak věci i správně používat. Proto založili další značku Gourmet Academy, kde probíhají přímo v prodejně kurzy vaření.

„Přijdete a není to pouze nudný obchod domácích potřeb, ale je to voňavý, příjemný, máte tam krásné věci a určitě neodejdete s prázdnou. A ještě si odnesete zážitek právě z kurzu vaření.“

Za celý koncept získali před čtyřmi lety první místo ve světové prodejně GIA. Jedná se o světové Oscara pro prodejny domácích potřeb. „Moc se tím nechlubíme, ale jsme na to moc hrdí.“

V reportáže se do této prodejny podíváme a ukážeme, kde probíhají kurzy vaření. Celý díl uvidíte v KB Interview Martina Moravce ve 21:25.

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama