reklama

Pavel Staněk v KB Interview o jeho podnikání a kulinářské škole

Věří, že umění krásy a kulinářského potěšení dělá život bohatší. Hostem KB Interview je Pavel Staněk a jeho kuchyně.

reklama

Dováží k nám světové nože, pánve, hrnce nebo třeba porcelán. Začínal ale jako sportovec a věnoval se judu. „Neimponovalo mi, že jsem musel v pět ráno vstávat a jet na Folimanku na trénink. Pak mi to začalo jít a sbíral jsem medaile. Ale i tak. Postupem vás život nějak navede a podnikání u mě převážilo,“ vzpomíná Pavel Staněk.

„Po škole jsme měli povinnou praxi. Já jsem dostal možnost být v jedné z nejlepších společností na nádobí v Americe. Hrozně se mi to líbilo. Každý to doma potřebujeme, každý potřebuje sklenici nebo hrnek. Pak přišel nápad založit si živnostenský list a začal jsem distribuovat,“ říká Staněk.

„Potten & Pannen z holandského názvu v překladu znamená hrnce a pánve,“ říká Pavel a dodává, že začínali tak, že jezdili s kolegou po festivalech a snažili se domluvit s těmi nejlepšími firmami, aby jim svěřily své nádobí. „Dovolím si říct, že náš pozitivní přístup způsobil to, že nám tu šanci dali. A do teď s některými spolupracujeme.“

Nejlepší prodejna

Před šesti lety celý tým vymyslel nový koncept prodejny, který je začal odlišovat od ostatních. Řekli si, že nechtějí věci pouze prodávat, ale chtějí klientům ukázat, jak věci i správně používat. Proto založili další značku Gourmet Academy, kde probíhají přímo v prodejně kurzy vaření.

„Přijdete a není to pouze nudný obchod domácích potřeb, ale je to voňavý, příjemný, máte tam krásné věci a určitě neodejdete s prázdnou. A ještě si odnesete zážitek právě z kurzu vaření.“

Za celý koncept získali před čtyřmi lety první místo ve světové prodejně GIA. Jedná se o světové Oscara pro prodejny domácích potřeb. „Moc se tím nechlubíme, ale jsme na to moc hrdí.“

V reportáže se do této prodejny podíváme a ukážeme, kde probíhají kurzy vaření. Celý díl uvidíte v KB Interview Martina Moravce ve 21:25.

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

Tagy: kuchyně KB Interview Martin Moravec Pavel Staněk PottenPannen

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Pokud třítýdenní lockdown dostatečně nezlepší koronavirovou situaci v Česku, jsou ve hře přísná opatření na Velikonoce. Pro CNN Prima NEWS to v neděli uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj by mohly být restrikce, které platí od pondělí, ještě tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření českých hranic, před páteční tiskovou konferencí, na které nová nařízení oznamoval, prý jeho kabinet ne vše správně domyslel.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Na poslední chvíli velká změna. Ledecká vynechá mistrovství světa ve snowboardingu
Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Registr očkování se nově otevírá lidem nad sedmdesát let. Prioritu má vyšší věk
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama