CNN Prima News Pavel Tykač

Pavel Tykač

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Tykač“

Tykač: Vypnout ruský plyn? Proti nepokojům by byl listopad 1989 jen drobným představením

10. května 2022 23:22

Co všechno by znamenalo okamžité odpojení Evropské unie od ruského plynu? Tím se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS zabýval miliardář a investor s dlouhodobými zkušenostmi v sektoru energetiky Pavel Tykač. Podle kontroverzního byznysmena by konec ruského plynu mohl v Česku vyvolat i občanské nepokoje. Tykač nabídl v posledních dnech české vládě nákup levnější elektřiny, kterou vyrábí jeho elektrárna.

Sledujte exkluzivní 360° s miliardářem Tykačem: Jak by měl stát vyřešit energetickou krizi?

10. května 2022 20:01

Majitel energetické skupiny Sev.en Pavel Tykač už nabídl vládě, že jí prodá levnější proud ze svých uhelných elektráren. Proč by této nabídky měla využít a jak se do budoucnosti zbavit jakékoli závislosti? I na to odpoví v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kontroverzní podnikatel, kterého Forbes zařadil loni v žebříčku nejbohatších Čechů na 9. místo.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Inflace je nejvyšší za 30 let a dál poroste. Čeho se obávat?

10. května 2022 18:43

Česko zasáhla obrovská vlna zdražování, jedna z největších ze všech zemí Evropské unie. Mouka je o polovinu dražší než loni, mléko o třetinu a energie o desítky procent. Ceny se během dubna zvedly průměrně oproti loňsku o 14,2 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Je to nejvyšší růst za posledních skoro 30 let. Nejen toto téma přinesou Hlavní zprávy na Primě a CNN Prima NEWS, které začínají v 18:55.

Česká firma expanduje v USA. Skupuje doly na koksovatelné uhlí

21. července 2020 20:16

Česká skupina Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače nakupovala doly a elektrárny v Americe i v Austrálii. Nyní plánuje v USA investovat do dalších aktiv a v budoucnu se chce stát největším hráčem v oblasti koksovatelného uhlí na americkém trhu, prozradil v pořadu Interview na televizi CNN Prima NEWS výkonný ředitel skupiny Alan Svoboda.