CNN Prima News Pavel Tykač

Pavel Tykač

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Tykač“

Derby Sparty se Slavií? Zajímavý souboj miliardářů, míní Vízek. Zmínil i výkony rozhodčích

Po středečním pohárovém derby mezi Spartou a Slavií se fanoušci v neděli dočkají ligové odvety. „Sešívaní“ mají svému rivalovi co vracet, jelikož ve čtvrtfinálovém zápase padli 3:2 v prodloužení. Nedělní zápas ale sehrají na Letné. Legendární fotbalista Ladislav Vízek ve vysílání CNN Prima NEWS připomněl, že utkání Slavie a Sparty jsou nyní zajímavá i tím, že jde o souboj mezi majiteli klubů, miliardáři Danielem Křetínským a Pavlem Tykačem. Výkony rozhodčích v poslední době jsou ale podle něj „trochu ostuda“.

Žebříčku nejbohatších Čechů vládne Kellnerová. O další příčky se vede boj, Babiš je nyní pátý

Magazín Forbes sestavil žebříček nejmajetnějších lidí Česka. Stejně jako loni mu vévodí Renáta Kellnerová, která ovládá skupinu PPF v hodnotě 378 miliard korun. Na druhé příčce už ale oproti loňsku nastala změna, když na něj ze čtvrtého místa poskočil miliardář Daniel Křetínský, vlastník EPH. Mezi desítkou nejbohatších Čechů jsou i dva nováčci. Jmění stovky nejbohatších Čechů přitom dosahuje astronomické částky 2 467 miliard.

Rozšíření windfall tax nedává smysl ani logiku, shodují se ekonomové. Firmy se placení vyhnou

Možné rozšíření windfall tax nedává ekonomicky smysl a ukazuje na to, kdo smysl daně nepochopil. Myslí si to ekonomové oslovení redakcí CNN Prima NEWS. Reagují na možný záměr zahrnout do daně z nadměrných zisků i zbrojní průmysl. Analytici upozorňují, že windfall tax by měla naopak skončit, protože její výběr je spojen s existencí cenových stropů na energie.

Svět letos spálí rekordní množství uhlí. Povolenky dávají Bruselu obrovskou moc, říká Tykač

Emisní povolenky se na ceně elektřiny podílí ze tří čtvrtin. Pokud stojí velkoobchodní cena elektřiny 120 eur, tak z 90 eur je tvořená povolenkami. Více jak z poloviny poté zamíří do rozpočtu Evropské unie. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl podnikatel a majitel energetické společnosti Sev.en Pavel Tykač. Uvedl také, že příjmu se Evropská unie nikdy nevzdá a boj proti povolenkám je proto marný.

Peněženky mocných v boji o Hrad. Sponzoři jsou nervózní, odhalují zákulisí voleb experti

Sponzoři Petra Pavla jsou extrémně motivovaní. Dlouho byli přesvědčení, ale začínají být nervózní. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla analytička Lenka Zlámalová. Podle ní někteří sponzoři chtějí, aby se Pavel stal prezidentem víc, než to chce on sám. Podle politického komentátora Thomase Kulidakise si lidé začínají uvědomovat, že nejde o kandidáta, ale o to, kdo stojí za ním.

Tykač: Vypnout ruský plyn? Proti nepokojům by byl listopad 1989 jen drobným představením

Co všechno by znamenalo okamžité odpojení Evropské unie od ruského plynu? Tím se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS zabýval miliardář a investor s dlouhodobými zkušenostmi v sektoru energetiky Pavel Tykač. Podle kontroverzního byznysmena by konec ruského plynu mohl v Česku vyvolat i občanské nepokoje. Tykač nabídl v posledních dnech české vládě nákup levnější elektřiny, kterou vyrábí jeho elektrárna.

Sledujte exkluzivní 360° s miliardářem Tykačem: Jak by měl stát vyřešit energetickou krizi?

Majitel energetické skupiny Sev.en Pavel Tykač už nabídl vládě, že jí prodá levnější proud ze svých uhelných elektráren. Proč by této nabídky měla využít a jak se do budoucnosti zbavit jakékoli závislosti? I na to odpoví v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kontroverzní podnikatel, kterého Forbes zařadil loni v žebříčku nejbohatších Čechů na 9. místo.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Inflace je nejvyšší za 30 let a dál poroste. Čeho se obávat?

Česko zasáhla obrovská vlna zdražování, jedna z největších ze všech zemí Evropské unie. Mouka je o polovinu dražší než loni, mléko o třetinu a energie o desítky procent. Ceny se během dubna zvedly průměrně oproti loňsku o 14,2 procenta. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Je to nejvyšší růst za posledních skoro 30 let. Nejen toto téma přinesou Hlavní zprávy na Primě a CNN Prima NEWS, které začínají v 18:55.

Česká firma expanduje v USA. Skupuje doly na koksovatelné uhlí

Česká skupina Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače nakupovala doly a elektrárny v Americe i v Austrálii. Nyní plánuje v USA investovat do dalších aktiv a v budoucnu se chce stát největším hráčem v oblasti koksovatelného uhlí na americkém trhu, prozradil v pořadu Interview na televizi CNN Prima NEWS výkonný ředitel skupiny Alan Svoboda.