Svět financí s Trinity Bank

Nejnovější příspěvky k tématu

Investovat do umění bez emoce nejde, shodli se experti. Jaká je šance najít poklad z půdy?

V otázce investic do umění jsou lidé často schopni překročit racionální rámec, jelikož se do díla zamilovali. Uvedla to v pořadu Svět financí s Trinity Bank ředitelka investičního fondu Pro arte Alexandra Bízková. Podle ekonoma Lukáše Kovandy není možné očekávat v této oblasti zhodnocení peněz, pokud k ní člověk nepřistupuje s emočním zainteresováním. Odborníci dále hovořili o tom, zda je ještě stále možné najít poklad na půdě či na co se zaměřit v současném umění.

Stát není od toho, aby nás zachraňoval, tvrdí experti. Poradili, jak se zajistit na důchod

Je bláhové si myslet, že nás stát v důchodu zachrání a nemusíme si sami šetřit, řekl přední odborník na důchodovou reformu Vladimír Bezděk v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS. Podle ekonoma Lukáše Kovandy stát zajistí životní minimum, na zbytek už musí budoucí důchodci myslet sami. Odborníci poradili, jak si důstojné stáří zajistit.

Kovanda: Eurozóna je neudržitelná, může se sesypat. Minčič zmínil podmínku pro vstup

Existuje obava, že se dostaneme do bodu, který vede k neudržitelnosti celé konstrukce eurozóny. Uvedl to v pořadu Svět financí s Trinity Bank její hlavní ekonom Lukáš Kovanda. Důvodem je podle něj nedodržování kritérií ze strany členských států. Ladislav Minčič z Hospodářské komory ve vysílání CNN Prima NEWS zmínil jako zásadní podmínku pro vstup do eurozóny propojenost s evropskými trhy. Proti přijetí společné evropské měny jsou podle něj i podnikatelé, přestože by z jejího zavedení v Česku těžili.

Do čeho investovat v roce 2024? Velmi atraktivní jsou státní dluhopisy, shodli se experti

Státní dluhopisy jsou stále atraktivní investicí, shodli se v pořadu Svět financí s Trinity bank na CNN Prima NEWS ředitelka investic pro Evropu u největší švýcarské pojišťovny Zurich Insurance Group Kamila Horáčková a ekonom Lukáš Kovanda. Vhodné je podle nich investovat také do akcií. Zároveň ale upozornili, že zde hrozí větší riziko. Podle Kovandy by tak do akcií měli investovat spíše mladší lidé.

Kovanda: Lidi volí místo restaurace párty v garáži. Apokalypsa se nekoná, míní Pohlreich

Češi sice v restauracích oproti loňskému roku utrácí více, čtvrtina domácností ale na jejich návštěvu nemá, uvedl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Řada lidí proto podle něj pořádá oslavy po garážích nebo slaví obecně méně než dříve. Naopak podle šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha situace zas tak dramatická není. Uznal však, že může mít ze své „bubliny“ zkreslený pohled.

Singer: Stát je v paralýze, nevěřím ve zlepšení. Kovanda varoval před dalšími stávkami

Dvouciferného schodku státního rozpočtu se jen tak nedočkáme, řekl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer. Podle něj je stát v paralýze a ke změně není vůle. Případné kroky by totiž bolely. S tím souhlasí i ekonom Lukáš Kovanda. Ten zároveň podotkl, že když si přidání vybojovali zdravotníci, mohou to zkoušet i další.

Vyplatí se investovat do bitcoinu? Experti popsali aktuální situaci na trhu

Pokud budou lidé pravidelně dokupovat bitcoiny a poctivě je ukládat na hardwarovou peněženku, tak si myslím, že nic moc neriskují, řekl v pořadu Svět financí s Trinity bank na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. S CEO společnosti Trezor Matějem Žákem se shodl, že investice do této virtuální měny je vhodná. Podle něj kryptoměny používá zhruba 450 milionů uživatelů a brzy se stanou běžnou součástí našich životů.

Nejhůře se vede Česku a Německu, říká Kovanda. Označil i dlouhodobé evropské hříšníky

Současná evropská ekonomika se podle ekonoma Lukáše Kovandy nenachází v příliš dobré kondici a meziročně roste o 0,1 procenta. „Nejhůře je na tom v tuto chvíli jádro EU, jako jsou Německo či Česká republika, což souvisí s jejich závislostí na průmyslové výrobě a ruských energiích,“ upozornil v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS. Zároveň ale dodal, že co se týče zadlužování Evropy, stále ji nejvíce dolů táhne „jižní křídlo“.

Nemá smysl, aby měl stát ČEZ pod kontrolou. Stačí, když odkoupí Dukovany II, říká expert

Zestátnění firmy ČEZ je zcela zásadní otázka, řekl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Vláda se k ní však podle něj vyjadřuje pokaždé jinak. Premiér Petr Fiala (ODS) naposledy prohlásil, že vláda žádné nevýhodné kroky nechystá. Přesto vývoj akcií této společnosti ukazuje, že je trh v nejistotě. Podle bývalého generálního ředitele skupiny Jaroslava Míla nemá smysl, aby měl stát ČEZ pod kontrolou. Bohatě by prý stačilo, kdyby odkoupil Dukovany II.

Pražská burza je chatrná. Cestou investic mohou být i nemovitosti v Albánii, říká Kovanda

V rámci investic panuje na pražské burze podle ekonoma Lukáše Kovandy chatrná nabídka. Vedle protiinflačních dluhopisů je jedinou možností porozhlédnout se v zahraničí, uvedl v pořadu Svět financí s Trinity bank na CNN Prima NEWS. Vlastnit několik nemovitostí v jedné oblasti se podle ekonoma nevyplatí, investoři by se měli proto zaměřit i na další realitní trhy, například v Albánii. Hostem pořadu byla také investorka Andrea Ferancová Bartoňová, která vyzvala ženy, aby se více zaměřily na zhodnocování svých peněž.