CNN Prima News péče o nemocné

péče o nemocné

Výpis příspěvků ke štítku „péče o nemocné“

O prázdninách roste zájem rodin o odlehčovací služby pro nemocné seniory. Jak fungují?

Trpí ztrátou úsudku a mnohdy ani netuší, kdo je jejich rodina. Přesto se o příbuzné s Alzheimerovou chorobou starají desetitisíce lidí. Péče o milované však bývá mnohdy náročná, a tak i oni čas od času potřebují pauzu. V takových případech mohou využít takzvanou odlehčovací službu. O tu je zvlášť v letních měsících, kdy lidé odjíždí na dovolenou, velký zájem.

Podstoupila náročnou operaci nádoru kosti. Díky moderní medicíně může zase chodit

Eva Klímová (60) podstoupila náročnou a nákladnou operaci nádoru kosti, který měřil už dvacet centimetrů. Lékařům se podařilo zachovat jí všechny cévy i nervy a pacientka tak po půlročních potížích začíná opět chodit. Díky moderní a vysoce specializované medicíně se tak může vrátit do běžného života. Dříve ale takovou úspěšnost operatéři neměli.

ROZHOVOR: : Autisté jsou výjimeční, ale ve společnosti se často setkávají s nepochopením

Každoročně si 2. dubna připomínáme Mezinárodní den porozumění autismu. Cílem je poukázat na to, že autisté žijí mezi námi a společnost by se měla naučit toleranci a pochopení této nemoci. Autismus na první pohled nepoznáte, teprve až chování dotyčného napoví, že není vše v pořádku. Veřejnost mnohdy nechápe, proč se dítě vzteká až k nepříčetnosti, přitom na vině nemusí být „rozmazlenost“. Autismus je nemoc a jen v České republice žije až 50 tisíc lidí s touto diagnózou. Mezi ně patří i rodina Sokolových, kteří vychovávají 12letého Radovana. Na otázky nám odpověděl tatínek Jan Sokol, který také založil nadační fond na pomoc autistům.