CNN Prima News pedofilie

pedofilie

Výpis příspěvků ke štítku „pedofilie“

Predátoři zneužívají děti přes Twitch. Jde o vážný problém, řekl šéf streamovací platformy

Streamovací platforma Twitch vyráží do boje proti sexuálním predátorům. Ti využívají platformu ke sledování a obtěžování dětí a teenagerů. Agentura Bloomberg ve své analýze uvedla, že predátoři našli nový způsob, jak zneužívat děti. „Tento problém bereme velmi vážně. Stejně jako u všech ostatních on-line služeb budeme s tímto problémem i nadále usilovně bojovat,“ uvedl šéf Twitche Dan Clancy.

Otřesné případy zneužívání dětí, oběťmi byli i kojenci. Kteří pedofilové patří k nejhorším?

Vlastní potomci, jiní příbuzní či naprosto cizí děti. Všichni jmenovaní mají jedno společné: stali se oběťmi nejhorších pedofilů v historii kriminalistiky. Tito sexuální delikventi nejsou tématem jen v zahraničí, své o nich vědí i lidé v České republice. Řeč je například o Janu Richterovi z Liberce, který sexuálně zneužil sedm dětí, o něž se měl v rámci spolku starat. Kteří pedofilové – ať už za hranicemi, nebo v tuzemsku – se do historie zapsali jako ti nejhorší?

Rodiče nevědomky ukazují pedofilům fotky dětí. Sdílejí vše od jejich narození, říká expertka

Moderátorka Terezie Tománková se svými hosty v novém videopodcastu GENERACE DEPRESE pohovořila o nebezpečí internetového prostředí, kde rodiče často sdílejí snímky svých dětí, aniž by tušili, jaké to může mít následky. Pedofilům tak poodhalují naprosto vše od jejich narození až po současnost. Největší problém v Česku představuje portál Rajče.cz.

Vláda volá po registru sexuálních delikventů. Expert však varuje před možnými riziky

Vláda volá po registru sexuálních delikventů, který má zabránit tomu, aby pachatelé, odsouzení za znásilnění nebo zneužívání dětí, dál trávili čas s nejmenšími třeba na táborech nebo v zájmových kroužcích. Sexuolog Jiří Švarc ve vysílání CNN Prima NEWS varoval před možnými riziky registru a uvedl, že tento způsob by mohl být „dost drastický“.

Pedofilové Meluzín a Piškot zneužili 39 dětí. Vše začalo nevinnou fotkou chlapců ve slipech

Stačila jedna nevinná fotka dvou malých chlapců ve slipech, kterou na internet dala jejich matka. Postupně se děti dostaly až do spárů nechvalně známých skautských vedoucích Meluzína a Piškota, kteří je sexuálně zneužili. A zničili jim život. Celkem tahle dvojice znásilnila 39 dětí. Moderátorka Terezie Tománková se svými hosty v novém videopodcastu GENERACE DEPRESE radí rodičům, jak udělat internetový svět pro jejich děti co nejbezpečnější a vyhnout se právě takovým lidem, jakými byli právě Meluzín a Piškot. Na co si dávat pozor? A jaké sítě jsou nejrizikovější?

Žena z Plzeňska musí půjčovat dceru otci, o němž tvrdí, že je pedofil. Nakázal jí to soud

Ve velmi těžké situaci se ocitla matka šestileté dcery z Plzeňska. Odmítá ji půjčovat jejímu otci, i když má tuto povinnost nařízenou opatrovnickým soudem. Dívenka je totiž v podobném věku jako její nevlastní sestra v době, kdy ji měl muž zneužívat. Za to byl i odsouzený, ale rozsudek není kvůli jeho odvolání pravomocný. Zoufalé matce hrozily za neuposlechnutí soudu i pokuty.

Sledujte ZÁZNAM Hlavní zprávy: Děsivý případ znásilnění dítěte. Má Česko mezery v zákonech?

Po děsivém případu z Liberecka, kdy na začátku dubna policisté obvinili muže ze znásilnění dítěte, se objevují další hlasy, které poukazují na mezery v zákoně. Muž totiž pořádal dětské tábory nebo nabízel hlídání dětí. A to přesto, že ze znásilnění dítěte byl obviněn už před tím, než začal podnikat. I o tom budou Hlavní zprávy od 18:55.

Dítěti ublíží jen zlomek pedofilů, nemoc to není, říká sexuolog. Co radí rodičům?

Pedofil nemůže za to, že ho přitahují děti, ale musí se celý život kontrolovat. Pokud nespolupracuje, nedokážeme mu pomoci, říká sexuolog Vladislav Chvála z Liberce. Jen zlomek pedofilů podle něj ale skutečně ublíží dítěti. Aktuálně řeší policisté kauzu právě v Liberci, kde pedofil dvakrát odsouzený za znásilnění dítěte zaútočil i potřetí. Ke své oběti se přitom dostal prostřednictvím spolku na pořádání táborů, kroužků a hlídání dětí, který sám založil.