CNN Prima News pepřový sprej

pepřový sprej

Výpis příspěvků ke štítku „pepřový sprej“

Pepřák použitý na děti? Sparťani kritizují zásah v Mladé Boleslavi. Rakušan slíbil prověření

Aktualizováno

Zásah policie proti slavícím fanouškům, k němuž došlo těsně po sobotním vítězném fotbalovém zápase Sparty, pobouřil řadu příznivců letenského celku. Přítomní fanoušci vběhli na trávník stadionu v Mladé Boleslavi, aby oslavili zisk mistrovského titulu. To sice nebylo povolené, ovšem podle mnohých fanoušků těžkooděnci překročili své pravomoci, když údajně došlo k „použití pepřového spreje na děti“. K tématu se na síti X vyjádřil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), který slíbil důsledné prošetření. K incidentu se pro CNN Prima NEWS vyjádřil i pražský klub.

Střelba airsoftovou zbraní i pepřový sprej. Potyčku mladíků spustila jízda na koloběžce

K nebývale vyhrocenému sporu došlo ve čtvrtek večer v centru Trnavy. Mladík vytáhl airsoftovou pistoli a začal pálit na skupinu dalších mladých mužů. O incidentu informovala tamní policie na Facebooku. Podle stanice JOJ měla za hádkou stát střelcova rychlá jízda na koloběžce. Ta prý popudila ostatní účastníky konfliktu, kteří 17letému chlapci začali nadávat. Když po nich začal pálit, s použitím pepřového spreje ho zneškodnili a vyčkali do příjezdu policistů.

Drama na Vysočině: Muži chtěli unést dceru podnikatele, mířili na ni zbraní. Pak přišel zvrat

Dvojice mužů z Vysočiny se podle policistů pokusila se zbraní v ruce unést dceru jihomoravského podnikatele. Žena jim utekla. Motivem činu byl nejspíš obchodní spor a mnohamilionový dluh. Pravděpodobné pachatele policie dopadla. Za pokus o vydírání hrozí oběma mužům trest pět až 12 let ve vězení, oznámil novinářům policejní mluvčí Pavel Šváb.

Surové napadení kvůli roušce v Praze: Muž chytil řidičku autobusu za vlasy a táhl ji ven

Otřesné napadení řidičky autobusu řeší pražští policisté. Došlo k němu na lince 224 v polovině června, nyní policie žádá veřejnost o pomoc. Vše začalo, když řidička upozornila jednoho z cestujících, aby si nasadil respirátor. Muž ji ale místo toho chytil za vlasy a snažil se ji vytáhnout z kabiny řidiče. V tom mu zabránili dva pasažéři, které teď policie hledá.

Z auta stříkali po lidech pepřový sprej. Neútočili jsme kvůli respirátorům, tvrdí

Incident z Turnova, kdy posádka vínového Subaru po kolemjdoucích stříkala dráždivou tekutinu, pravděpodobně pepřový sprej, má pokračování. Policisté již znají jména všech lidí z auta. Jde o dva muže a dvě ženy. Všem hrozí pokuta. Jejich jednání dávali svědci do souvislosti s tím, že postříkaní lidé neměli roušku či respirátor. To ovšem posádka auta popírá. K zasažení vybraných lidí používali dětskou vodní pistoli.

Policisté použili pepřový sprej proti malé dívce. Můžeš si za to sama, zlato, řekli jí

Díky novým záběrům jsou k dispozici další podrobnosti v případu devítileté dívky, proti níž policisté použili pepřový sprej. „Můžeš si za to sama, zlato,“ odpověděl jeden z policistů, když si na jejich postup stěžovala. K incidentu došlo minulý týden v americkém městě Rochester poté, co rodiče dítěte přivolali policii kvůli tomu, že měli „rodinné problémy“.