CNN Prima News Petr Hlaváček

Petr Hlaváček

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Hlaváček“

Prahu prakticky řídí hnutí ANO, tvrdí náměstek za STAN Hlaváček. Chce rychle jednat

22. listopadu 2022 17:18

Praze de facto skrze kontrolní výbor zastupitelstva vládne hnutí ANO, myslí si náměstek pro územní rozvoj a lídr STAN Petr Hlaváček. Zároveň se obává, aby tato situace kvůli paralyzovaným jednáním netrvala až do prezidentských voleb. Vyzývá proto k urychlené dohodě na nové koalici na vládním půdorysu, tedy Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), STAN a Pirátů.

Novotný: Míříme v Praze do náručí ANO, a je to správně. Obviněný Hlubuček by připojil i STAN

8. listopadu 2022 21:05

Kvůli dosavadnímu krachu jednání ohledně pražské koalice na půdorysu vládních stran je potřeba, aby se na řízení hlavního města domluvila koalice Spolu se STAN a s hnutím ANO. Svým kolegům to radí řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Podobně hovoří také obviněný exnáměstek za STAN Petr Hlubuček, který připomíná občasnou spolupráci s hnutím ANO v uplynulém volebním období.

Prahu by mohla dočasně vést menšinová rada Spolu s tolerancí ANO, připustil Pospíšil

3. listopadu 2022 23:59

Pražští zastupitelé přerušili ustavující zasedání do 24. listopadu a zdá se, že k žádným posunům ve vyjednávání budoucí vládní koalice nedošlo. Hlavní město tak stále řídí rada z minulých voleb. Podle Jiřího Pospíšila (TOP 09) zůstává prioritou Spolu spolupráce na vládním půdorysu s Piráty a STAN. V případě, že by se ale dohodu dojednat nepodařilo, nevylučuje využití nabídky hnutí ANO, které je ochotné dočasně podporovat menšinovou vládu koalice TOP 09, KDU-ČSL a ODS.

Praha stále bez nového vedení. Zastupitelé na tři týdny přerušili ustavující schůzi

3. listopadu 2022 20:46

Pražští zastupitelé přerušili čtvrteční ustavující zasedání do 24. listopadu. Hlavní město tak ani více než měsíc po komunálních volbách nemá nové vedení. Volba primátora, jeho náměstků a radních byla přeložena až na pokračující zasedání. Povolební vyjednávání začala ihned po volbách, dosud se však strany na nové koalici nedomluvily. Vítězné Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) opakuje, že chce radu na vládním půdorysu s Piráty a STAN. Hnutí ANO nabídlo Spolu toleranci menšinové rady, v 65členném zastupitelstvu mají těsnou většinu 33 hlasů. Spolu nabídku nepřijalo.

Tvář kauzy Dozimetr promluvila. Očistím své jméno, řekl Hlubuček a zkritizoval bývalé kolegy

1. listopadu 2022 08:22

Bývalý pražský náměstek Petr Hlubuček obviněný v kauze Dozimetr prolomil po několika měsících mediální mlčení. Někdejší politik STAN v rozhovoru pro Rádio Z hovořil o tom, že chce očistit své jméno a uvažuje o návratu do politiky. Zkritizoval naopak lídra pražského STAN Petra Hlaváčka, že korupční kauzy využil pro své vlastní politické ambice.

Svěřte nám funkci primátora, navrhuje kompromis hnutí STAN. Chce tak vyřešit pat v Praze

31. října 2022 13:03

Pět týdnů od komunálních voleb stále není jasno, kdo příští čtyři roky povede Prahu. Do řešení patové situace se aktuálně vložilo hnutí STAN, které nabízí dvě varianty, jak by mohla být příští rada složena. Ve hře je podle lídra hnutí v hlavním městě Petra Hlaváčka také kompromisní varianta, kdy by právě on zastával funkci primátora. Současný náměstek pro územní rozvoj tak chce zabránit opoziční smlouvě mezi Spolu a hnutím ANO.

Méně aut, více cyklistů a kruhový objezd Těšnova. Magistrálu čeká velká změna

20. října 2022 13:27

Pražskou magistrálu čekají v příštích letech revoluční změny, které mají vést ke zklidnění automobilové dopravy. Tepnu podle návrhů doplní cyklopruhy a větší prostor dostanou i chodci. Vzniknout by měl také kruhový objezd kolem Těšnova, a to na úkor současné estakády. Projekt představili architekti v rámci urbanistického workshopu Florenc + Těšnov 21, který pořádal Institut plánování a rozvoje (IPR). Jelikož návrhy počítají s redukcí dopravy o polovinu, čeká se kolem nich bouřlivá diskuse.

Anketa: Kdo vás nejvíce přesvědčil v třetí předvolební superdebatě?

21. září 2022 20:58

Jen pár dní před komunálními volbami se na CNN Prima NEWS uskutečnila třetí předvolební superdebata s kandidáty na primátora, tedy s Bohuslavem Svobodou (Spolu pro Prahu – ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Janem Čižinským (Praha sobě), Patrikem Nacherem (ANO), Zdeňkem Hřibem (Piráti), Petrem Hlaváčkem (STAN), Milanem Urbanem (SPD, Trikolora, Hnutí PES) a Annou Šabatovou (Solidarita – koalice ČSSD, Zelených, Budoucnosti a Idealistů). V anketě, kdo diváky přesvědčil nejvíce, zvítězil Patrik Nacher.

Sledujte Bitvu o Prahu: Superdebaty se zúčastní Svoboda, Hřib, Čižinský i Nacher

20. září 2022 08:43

Kdo bude zodpovědný za budoucnost hlavního města? Sledujte Bitvu o Prahu – velkou předvolební superdebatu – s kandidáty na primátora, tedy s Bohuslavem Svobodou (Spolu pro Prahu – ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Janem Čižinským (Praha sobě), Patrikem Nacherem (ANO), Zdeňkem Hřibem (Piráti), Petrem Hlaváčkem (STAN), Milanem Urbanem (SPD, Trikolora, Hnutí PES) a Annou Šabatovou (Solidarita – koalice ČSSD, Zelených, Budoucnosti a Idealistů). Začínáme ve středu ve 21:00 na CNN Prima NEWS.

Boj o primátora Prahy: Hřib chce více pravomocí, Šabatová město bez bezdomovců

17. září 2022 23:08

Jak by mohla vypadat budoucí Praha? Na tyto otázky odpovídali na pražském summitu stavebního rozvoje pod hlavičkou Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR) kandidáti na pražského primátora. Dosluhující šéf metropole Zdeněk Hřib (Piráti) volá po tom, aby města měla více pravomocí. Bývalá ombudsmanka Anna Šabatová (Solidarita) hovořila o Praze bez bezdomovců.

Polčák v prvním rozhovoru od kauzy Dozimetr: Do STAN se chci vrátit, volají mi o rady

14. září 2022 05:19

Do STAN se chci vrátit, říká europoslanec Stanislav Polčák pro CNN Prima NEWS v prvním rozhovoru od doby, kdy kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem pozastavil členství v hnutí. Jeho členové mu prý přesto volají o rady. Jak Polčák mluví o třaskavé kauze Dozimetr a uvědomuje si své chyby v případu odškodnění pro Vrbětice?

Proč Starostové zahájili kampaň v čistírně odpadů? Brabec se pohádal s Urbanovou

7. září 2022 08:43

Starostové zahájili horkou fázi kampaně před komunálními a senátními volbami ve Staré čistírně odpadních vod ve čtvrti Bubeneč na Praze 6. Podle 1. náměstka pražského primátora a také lídra hnutí v Praze Petra Hlaváčka (za STAN) šlo o záměr. Na místě by prý v budoucnu mohl vzniknout projekt, který by zajistil energii pro jednu třetinu Prahy. Exministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) si na sociálních sítích neodpustil ironickou poznámku.