reklama
CNN Prima News Petr Hlaváček

Petr Hlaváček

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Hlaváček“

Praha brzy vyčerpá kapacitu pro stavbu bytů. Musí pomoct stát, shodují se developeři

1. října 2021 13:05

V Praze může být podle platného územního plánu už za pár let spotřebován potenciál pro stavbu bytů. Varuje před tím předseda Sdružení pro architekturu a rozvoj Tomáš Ctibor. Developer Petr Urbánek pak hlásí, že hlavní město a střední Čechy brzy pojmou až pět milionů obyvatel, protože jejich počet zde roste enormním tempem.

Sen o Vltavské filharmonii se přibližuje. První koncert bychom si mohli užít o roce 2032

30. září 2021 20:58

Praha doufá v moderní koncertní sál. Vltavská filharmonie, jak zní název vytoužené stavby, by ve městě mohla být postavena během pár let. Náměstek pražského primátora Petr Hlaváček (TOP 09) představil na Summitu architektury a rozvoje ambiciózní plán, který počítá se zahájením provozu v roce 2032. Sám podle svých slov doufá, že ho na premiéru přivezou jeho děti.

Nový stavební zákon zruší všechny uzávěry. Stát ignoruje problémy měst, varuje Praha

16. července 2021 10:43

Nový stavební zákon zruší den po zveřejnění ve Sbírce zákonů všechny stavební uzávěry, řekl náměstek pražského primátora Petr Hlaváček (TOP 09). Majitelé pozemků podle něj budou moci bez ohledu na město zažádat o uzemní rozhodnutí pro stavby, pokud jejich záměr neodporuje územnímu plánu. To může ohrozit budoucí rozvoj takzvaných brownfieldů nebo velké dopravní stavby.

Odstřelme společně Hřiba, nebo žádná Pekarová, tlačí pražská ODS na TOP 09

10. ledna 2021 22:05

ODS a TOP 09 v Praze narážejí na komplikace směrem ke společné koalici pro říjnové parlamentní volby. Občanští demokraté jsou totiž v metropoli v opozici a nelíbí se jim, že by celostátní kandidátku měla vést předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, jejíž strana je ve vedení hlavního města společně s Piráty. Vyzvali proto TOP 09, aby buď společně odstranili pirátského primátora Zdeňka Hřiba, nebo aby jim přenechala post lídra kandidátky do Sněmovny.

Proměna vltavských břehů: Má vzniknout celé městečko, koncertní síň i památník

21. srpna 2020 06:01

Byty, kanceláře, koncertní síň, památník věnovaný českým židům, parky i školy. Současné vedení Prahy na březích Vltavy do roku 2040 plánuje vybudovat zázemí pro desítky tisíc občanů za desítky miliard korun. A to vše s přispěním soukromých investorů, při změně územního plánu i výstavbě zcela nové dopravní infrastruktury.

reklama