CNN Prima News Petr Nedvěd

Petr Nedvěd

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Nedvěd“

K medaili nás dotáhl Pastrňákův úsměv, řekl Jalonen. Na oslavy už je prý příliš starý

30. května 2022 15:11

Finsko je evidentně pro českou reprezentaci zemí zaslíbenou. Získala v ní před 10 lety na dlouhou dobu poslední medaili z hokejového šampionátu, teď se na Severu opět zadařilo. Navíc s finským koučem na palubě. „I přes všechny hrboly, které jsme na cestě za medailí potkali, jsem se snažil, abychom zůstávali pozitivně nastavení,“ řekl na tiskové konferenci po příletu do Prahy trenér národního týmu Kari Jalonen.

Simon se skutečně porval se spoluhráčem. Rodina potvrdila důvod útočníkova odletu z MS

18. května 2022 17:22

Vedle ostudné porážky české reprezentace na mistrovství světa s Rakouskem (1:2 po nájezdech) se intenzivně mluvilo o konfliktu v národním týmu. Konkrétně o tom, že Dominik Simon v úterý ráno odletěl z Finska kvůli potyčce se spoluhráčem. Rodina útočníka Anaheimu Ducks nyní webu iDnes.cz potvrdila, že za jeho koncem na šampionátu opravdu mohl svár s reprezentačním kolegou.

Útočník Simon záhadně opustil český tým na MS. Citlivá věc, řekl Nedvěd

17. května 2022 14:49

Český národ jásá, nejlepší český hokejista posledních let David Pastrňák už ve středu přiletí do Finska, aby posílil reprezentaci na mistrovství světa. Naopak ze země tisíce jezer nečekaně po pouhých dvou zápasech odletěl útočník Dominik Simon. Dle vyjádření generálního manažera národního týmu Petra Nedvěda jde o velmi choulostivou záležitost.

České hokejisty posílí brankář Dostál z Anaheimu. Šestice hráčů naopak z kádru vypadla

8. května 2022 20:12
Aktualizováno

Sedmou posilou z NHL v nominaci českých hokejistů na světový šampionát, který začne v pátek ve Finsku, je brankář Anaheimu Lukáš Dostál. Jednadvacetiletý gólman bez zkušeností z reprezentačního A-týmu chytal během sezony převážně na farmě v San Diegu. V týmu je nyní trojice brankářů, osm obránců a 14 útočníků. Kouč Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem jsou připraveni ještě čekat na hráče, jejichž týmy vypadnou v 1. kole play off NHL.

O posilu z NHL méně. Arizona po prohlídce nečekaně otočila a nepustí Jaškina na MS

3. května 2022 17:05

Jedním z nejdiskutovanějších jmen národního týmu, které mělo na nadcházejícím šampionátu ve Finsku pomoci vybojovat po 10 letech medaili, byl útočník Dmitrij Jaškin. Hráč Arizony Coyotes nehrál kvůli zranění kolena od listopadu a bylo otázkou, v jaké kondici se na mistrovství vypraví. Tento otazník nyní trenér českého nároďáku Kari Jalonen už řešit nemusí. Zámořský klub 29letému Jaškinovi start zakázal.

Tváře z NHL, které mají táhnout Česko na MS: V útoku hýčkaný „žralok“, v bráně „kojot“

2. května 2022 06:54

Mnoho hráčů může v přípravě před hokejovým mistrovstvím světa podávat výtečné výkony, ale stejně pak zamíří do trychtýře, na jehož druhém konci se objeví jen hrstka vyvolených. A to proto, aby zbylo místo na renomovaná jména hráčů z hvězdné NHL. Se kterými posilami ze zámoří může finský trenér české reprezentace Kari Jalonen pro šampionát ve své rodné zemi počítat?

Pešán po fiasku na olympiádě u reprezentace končí. Nový trenérský štáb vybere Nedvěd

24. února 2022 16:44

Nejhorší výsledek hokejistů v české i československé historii na olympijských hrách dosavadní trenér reprezentace Filip Pešán „nepřežil“. Výkonný výbor svazu ve čtvrtek odpoledne dospěl k rozhodnutí, že kritizovaný muž u národního týmu i spolu se svými asistenty Martinem Strakou, Jaroslavem Špačkem a koučem brankářů Zdeňkem Orctem končí. Výběrem nástupce byl pověřen generální manažer Petr Nedvěd.

Pešán vybral tři „taxikáře“. Kteří hráči rozšířili hokejovou nominaci pro olympiádu?

26. ledna 2022 13:23

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) umožnila trenérům reprezentací kvůli ošemetné covidové době rozšířit nominaci pro olympiádu v Pekingu o šest hráčů, takzvané „taxikáře“. Jde o inspiraci z NHL, kde odnedávna funguje systém náhradníků pojmenovaný taxi squad. Kouč českého národního týmu Filip Pešán s manažerem Petrem Nedvědem využili jen polovinu nabízené možnosti a zvolili tříčlennou „zálohu“ – útočníky Matěje Blümela s Davidem Tomáškem a obránce Jana Ščotku.

Pešán předeslal zásadní změny, nakonec nic neudělal. Nominaci pro OH může ještě rozšířit

24. ledna 2022 16:40

Předběžná nominace hokejové reprezentace na olympijský turnaj v Pekingu se k pondělní uzávěrce, do kdy bylo možné učinit jakékoliv změny bez udání důvodu, nezmění. Potvrdil to tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. Tým, jak si jej vybrali generální manažer Petr Nedvěd s hlavním koučem Filipem Pešánem, čítá celkem 25 jmen. Mezinárodní federace (IIHF) během odpoledne přišla s aktualizací, že je možné kvůli covidu soupisku rozšířit až o šest hráčů.

Hadamczikovy poznámky k nominaci na OH: Degradace české extraligy, ale medaile je nutnost

14. ledna 2022 07:08

Hlavní trenér hokejové reprezentace Filip Pešán s generálním manažerem Petrem Nedvědem předložili na stůl list s vyvolenými jmény pro olympijské hry. Sami upozorňovali, že nominace není finální, každopádně sestava pro sportovní svátek v Pekingu má jasné obrysy. Co si o vytvořené soupisce myslí někdejší kouč národního týmu Alois Hadamczik? Redakce CNN Prima NEWS nabízí jeho 10 poznámek.