CNN Prima News Petřín

Petřín

Výpis příspěvků ke štítku „Petřín“

Pes na Petříně skalpoval malého chlapce. Soud muži, který ho venčil, zmírnil trest

27. dubna 2022 11:15
Aktualizováno

Pražský městský soud ve středu zmírnil trest Jaroslavu P., který venčil psa, jenž vážně zranil malého chlapce. Zrušil rozsudek obvodního soudu, který mu v únoru uložil desetiměsíční vězení a nahradil ho tříletým podmíněným trestem. Kříženec takzvaných bojových plemen loni na pražském Petříně prokousl dítěti hrudník a způsobil mu tříštivé zlomeniny žeber. Podle zástupce poškozených má chlapec stále psychické problémy.

Pes na Petříně prokousl dítěti hrudník. Muž, který ho venčil, dostal 10 měsíců vězení

7. února 2022 14:40
Aktualizováno

Za vážné zranění malého chlapce psem poslal soud Jaroslava P. na deset měsíců do vězení. Kříženec tzv. bojových plemen loni na pražském Petříně prokousl dítěti hrudník a způsobil mu tříštivé zlomeniny žeber. Muž, který psa venčil, k pondělnímu jednání bez omluvy nepřišel. Dříve uváděl, že pes není jeho, a vinu odmítal. Jeho obhájkyně argumentovala tím, že si chlapce měla lépe hlídat matka. Verdikt není pravomocný.

Pražané byli nadšení, Hitlerovi přišla odporná. Petřínská rozhledna slaví 130 let

20. srpna 2021 15:58

Je vysoká 63,5 metru a na její vrchol musíte vyšlapat 299 schodů. Výhled z ní máte na celou Prahu i daleké okolí. Ač se to zdá neuvěřitelné, Petřínská rozhledna se pro veřejnost otevřela před 130 lety. Jak na novou atrakci Pražané reagovali? A proč byla trnem oku samotnému Adolfu Hitlerovi? Na tyto a další otázky odpovídala historička Jaroslava Nováková.

Vystrčil: Tornádo komunismu bylo stejně ničivé jako to na jižní Moravě

27. června 2021 12:14

„Tornádo komunismu“, které v tehdejším Československu řádilo 40 let, bylo stejně ničivé jako to, které se ve čtvrtek objevilo na jižní Moravě. Na rozdíl od něj ho však vytvořili lidé. V neděli to na pietním aktu na pražském Újezdě k uctění památky obětí komunismu řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). K aktuální přírodní katastrofě na jižní Moravě přirovnal komunismus i místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti). Politici zdůraznili, že na tragédii komunismu a jeho oběti lidé nesmí nikdy zapomenout.

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka

13. dubna 2021 12:19

Muž venčící psa, který v Praze 1. dubna vážně zranil dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na webu policie to v úterý oznámila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Potvrdila také, že stejný pes jen několik dní před napadením dítěte údajně zaútočil i na dalšího člověka a jeho psa. Státní veterinární správa nyní na podnět policie rozhoduje, zda bude pes odebrán ženě, které patří. Majitelce psa by hrozil postih, pokud by se prokázalo, že byla při některém z útoků také přítomna, dodal Siřišťová.

Jak předejít napadení psem. Nedovolte dětem hladit je bez dovolení, říká chovatel

7. dubna 2021 22:16

V Česku se rozmohla móda pořizovat si plemena velkých psů. „Lidé ale vůbec nepřemýšlí o tom, k čemu psi byli určeni. Pořizují si silná plemena, aniž by měli nějaké dosavadní zkušenosti s jejich chovem,“ řekl chovatel a trenér František Šusta v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle něj by měl mít majitel nacvičený se svým psem seznam pokynů a povelů. Tím mohou zabránit jeho nečekané agresi.

Kde se berou psí zabijáci? Za chování může nevhodné křížení a špatní majitelé

4. dubna 2021 06:17

Za psa vždy může především majitel. To je stejné, jako když si pitomec koupí rychlé auto a zabije s ním člověka, říká odbornice na psy typu bull. Právě ti, respektive jejich kříženci, nejčastěji útočí na lidi. Posledním z takových případů je napadení čtyřletého chlapce na pražském Petříně. Agresivní pes byl údajně plemene amerického stafordšírského teriéra.