CNN Prima News pitná voda

pitná voda

Výpis příspěvků ke štítku „pitná voda“

Nedá se bez ní žít, ale není samozřejmostí. Obří kapky na Václaváku připomněly Světový den vody

Obří modré kapky nakreslené na dlažbě překvapily v pátek odpoledne Pražany i turisty, kteří procházeli spodní částí Václavského náměstí. Výtvarná dílka zde vznikla v rámci oslav Světového dne vody, které tradičně pořádal Český výbor pro UNICEF. K malování se připojili dobrovolníci, kolemjdoucí, ale i partneři a ambasadoři UNICEF ČR, například herečka Jitka Čvančarová a režisér Václav Marhoul.

Radši koukám na fotbal než na hokej, překvapil Eliáš a podpořil sbírku pro nemocnice bez vody

Oslavy Světového dne vody, které ve svém sídle v centru Prahy pořádala česká pobočka Dětského fondu OSN (UNICEF ČR), přišlo kromě stovek zájemců podpořit i několik známých osobností, včetně slavného hokejového útočníka Patrika Eliáše. Návštěvníci si mohli nejen namalovat mandalu a zklidnit mysl, ale také přispět na dobrou věc, konkrétně na filtrační zařízení pro nemocnice v Bhútánu.

Běžkařské dráhy plné jedů. „Věčná chemikálie“ prosakuje i do pitné vody v Česku, kde nejvíce?

Milují přírodu, přesto jí dlouhá léta ubližují, aniž by o tom věděli. Běžkaři po celém světě používají jedovaté vosky, které podle vědců mohou obsahovat i karcinogenní látky. Jde o vosky s přidaným fluorem, který dává skluznicím lepší vlastnosti a zrychluje lyže. Velcí světoví výrobci teď na základě nových poznatků od jeho používání ustupují.