CNN Prima News pitná voda

pitná voda

Výpis příspěvků ke štítku „pitná voda“

Николаев шесть дней без воды. Люди черпают ее в подземных водопроводах, сказал Кайзр

20. dubna 2022 10:01

В ночь на понедельник, в ряде городов на юге Украины, прозвучали зенитные сирены. В том числе в Николаеве. Он расположен менее чем в 20 километрах от линии фронта. Также там находится репортер CNN Prima NEWS Патрик Кайзр, который рассказал, как живётся людям в городе.

Havárie potrubí nechala bez vody téměř 80 tisíc Pražanů. Některé školy ruší výuku

29. března 2022 23:52

Kvůli poruše vodovodních řadů v Líšnické ulici v Praze 13 je bez dodávek vody zhruba 77 tisíc odběratelů v lokalitách Jinonic, Stodůlek, Ořechu, Řeporyj, Zadní Kopaniny a části Prahy 13. Na svém webu o tom informovaly Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Podle mluvčího společnosti Tomáše Mrázka nelze nyní kvůli rozsahu havárie určit, kdy budou dodávky pitné vody obnoveny. Městská část Praha 13 informovala, že kvůli poruše budou ve středu uzavřené některé školy a školky.

Čech, který zažil tajfun na Filipínách: Lidem dochází zásoby, živel jim sebral domovy

25. prosince 2021 22:47

Stovky tisíc lidí na Filipínách oslavily Vánoce bez střechy nad hlavou, pořádného jídla a dokonce pitné vody. Příčinou nepříznivé situace je smrtící tajfun Rai, který se během minulého týdne prohnal provincií Bohol a dalšími oblastmi. Místní obyvatelé se snaží z následků živelné pohromy vzpamatovat, přístup k humanitární pomoci však ztěžují poškozené silnice, záplavy a přerušené elektrické vedení a komunikační sítě. Katastrofickou situaci popsal Čech Tomáš Sluka, který na Filipínách žije.

Závadná pitná voda dál trápí osm obcí na Pohořelicku. Dětem ji nedám, říká místní

29. září 2021 11:34

Obyvatele osmi obcí na Pohořelicku v Jihomoravském kraji dál trápí problémy s pitnou vodou. Ta tamní už podle hygieniků není vhodná k pití, vaření a běžnému použití pro těhotné ženy a malé děti. Břeclavské vodárny zatím marně pátrají po tom, kdo vodu znečišťuje, a lidem i nadále proplácejí část peněz za její nákup.

Indie: Kvůli záhadné nemoci skončilo v nemocnici 500 lidí. Lékaři objevili příčinu

8. prosince 2020 18:56

Záhadné onemocnění, které si v indickém Eluru vyžádalo od soboty jeden lidský život a vedlo k hospitalizaci více než 500 obyvatel, způsobuje reakce organismu na přítomnost těžkých kovů, domnívají se lékaři. Jak se látky do organismu pacientů dostaly, ale zatím není jasné. Problémem však mohou být i otřesné podmínky, ve kterých někteří tamní obyvatelé žijí. Výjimkou nejsou například otevřené odtoky odpadu nebo přítomnost volně se pohybujících prasat na ulici.