CNN Prima News pitná voda

pitná voda

Výpis příspěvků ke štítku „pitná voda“

Николаев шесть дней без воды. Люди черпают ее в подземных водопроводах, сказал Кайзр

В ночь на понедельник, в ряде городов на юге Украины, прозвучали зенитные сирены. В том числе в Николаеве. Он расположен менее чем в 20 километрах от линии фронта. Также там находится репортер CNN Prima NEWS Патрик Кайзр, который рассказал, как живётся людям в городе.

Havárie potrubí nechala bez vody téměř 80 tisíc Pražanů. Některé školy ruší výuku

Kvůli poruše vodovodních řadů v Líšnické ulici v Praze 13 je bez dodávek vody zhruba 77 tisíc odběratelů v lokalitách Jinonic, Stodůlek, Ořechu, Řeporyj, Zadní Kopaniny a části Prahy 13. Na svém webu o tom informovaly Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Podle mluvčího společnosti Tomáše Mrázka nelze nyní kvůli rozsahu havárie určit, kdy budou dodávky pitné vody obnoveny. Městská část Praha 13 informovala, že kvůli poruše budou ve středu uzavřené některé školy a školky.

Čech, který zažil tajfun na Filipínách: Lidem dochází zásoby, živel jim sebral domovy

Stovky tisíc lidí na Filipínách oslavily Vánoce bez střechy nad hlavou, pořádného jídla a dokonce pitné vody. Příčinou nepříznivé situace je smrtící tajfun Rai, který se během minulého týdne prohnal provincií Bohol a dalšími oblastmi. Místní obyvatelé se snaží z následků živelné pohromy vzpamatovat, přístup k humanitární pomoci však ztěžují poškozené silnice, záplavy a přerušené elektrické vedení a komunikační sítě. Katastrofickou situaci popsal Čech Tomáš Sluka, který na Filipínách žije.