CNN Prima News pohlavní orgán

pohlavní orgán

Výpis příspěvků ke štítku „pohlavní orgán“

Operace nebude podmínkou změny pohlaví, rozhodl Ústavní soud. Politici musí upravit zákon

Aktualizováno

Operace už nebude podmínkou úřední změny pohlaví. Současná právní úprava neobstála před Ústavním soudem (ÚS), který sporné paragrafy zrušil s platností od poloviny roku 2025. Požadavek chirurgického zákroku a kastrace kvůli „statusové“ změně pohlaví je v rozporu s lidskou důstojností, uvedl ÚS. Současný stav považoval za neudržitelný, upozornil na dlouhodobou nečinnost politiků. Nyní musejí projednat a přijmout novou úpravu. Do té doby platí dosavadní podmínky, protože vykonatelnost úterního nálezu je odložená. Podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) je příslušný návrh zákona už připraven.

GLOSA: Probuď v sobě bohyni a přivoď si zánět močových cest

Tvé lůno je zdrojem energie a síly. Tak zní jedna z nejčastějších vět objevujících se na „ezo“ instagramových účtech, tedy profilech spirituálně založených žen, které se prohlašují za bohyně nebo kněžky. V posledních letech sílí trend objevování vnitřní ženské síly, který značně podporuje i americká herečka Gwyneth Paltrowová. Ta jako jedna z prvních začala prodávat problematická vaginální vajíčka nazývaná yoni eggs. Kněžky jejich prodejem obírají klientky o peníze, navíc ještě mohou ženám špatnými doporučeními způsobovat zdravotní problémy.

Vědci odhalili tajemství klitorisu. Objev by mohl pomoci při léčbě sexuálních poruch

Vědci zjistili, která konkrétní oblast mozku se aktivuje při stimulaci klitorisu. Došli také k závěru, že tato oblast je větší u žen, které mají častější pohlavní styk. Závěry studie zveřejněné ve vědeckém časopise JNeurosci by v budoucnu mohly pomoci s léčbou obětí sexuálního násilí nebo žen se sexuálními poruchami. O objevu informuje agentura AFP.