CNN Prima News pohřební vůz

pohřební vůz

Výpis příspěvků ke štítku „pohřební vůz“

Není Mustang jako Mustang. Černý hřebec vás pěkně potichu odveze na hřbitov

26. ledna 2023 16:42

Elektromobily konečně nalezly své nejideálnější uplatnění –⁠ v pohřebnictví vynikne přednost dokonale tichého chodu a vadit nebude menší dojezd a flexibilita. Britská společnost specializovaná na stavbu pohřebních vozidel do své nabídky kromě hybridních černých Mercedesů nově zařadila také plně elektrický Ford Mustang Mach-E, a to hned ve dvou smutečních variantách.

Elektromobily už využívají i pohřebáci. Kvůli tichému chodu i emisním zákazům

29. prosince 2022 10:19

Nizozemský výrobce využil neoddiskutovatelnou výhodu elektromobilu a upravil jej na pohřební vůz. Tichý chod a nulové emise přestavěné Tesly přispívají k dokonalé důstojnosti posledního rozloučení. V západní Evropě totiž řeší mimo jiné i omezení přístupu aut se starším spalovacím motorem do center některých měst, kde bývají nezřídka umístěny hřbitovy, pohřební ústavy i krematoria.

Princ Philip byl věrný britským vozům. Na pohřeb ho poveze lovecký Land Rover

15. dubna 2021 09:11

Zesnulý princ Philip prý kdysi své manželce, britské královně Alžbětě II., řekl: „Až zemřu, stačí mě strčit do zadní části Land Roveru a odvézt mě do Windsoru.“ A jak se ukázalo, přání se nakonec stane skutečností. Vévodu z Edinburghu poveze 17. dubna na pohřeb, který se uskuteční v kapli svatého Jiří právě na hradě Windsor, Land Rover Defender 130 Gun Bus z roku 2005. Vůz určený na lovecké expedice.