Policejní pes dostal rakovinu. Loučili se s ním strážníci z celého Missouri

Policisté z  celého státu přijeli dát sbohem svému čtyřnohému kolegovi Cubovi.

Policejní pes onemocněl rakovinou. Loučili se s ním strážníci z celého Missouri

Policie z Missouri sdílela na sociálních sítích dojemný příběh. Strážník se rozloučil se svým služebním psem Cubou, který onemocněl zákeřnou rakovinou a poslední sbohem mu přijeli dát také policisté z různých koutů státu.

Policejní pes Cuba byl po boku strážníka Zellera, svého pána a parťáka ve službě, devět let. Nedávno mu ale zjistili rakovinu v posledním stadiu a kvalita jeho života se začala každým dnem zhoršovat. Policejní tým se tedy rozhodl Cubovo trápení ukončit.

„Je jeden z nás. Odvedl bez rozdílu stejnou práci jako my. Je jako náš bratr, takže je to pro nás velmi těžké. Proto jsme dnes všichni tady, abychom projevili naši podporu,“ řekl v dojemném proslovu jeho psovod.

Cuba strávil celý život ve službě státu Missouri a bude nám moc chybět.

Cuba ve svém životě odhalil nespočet drogových pašeráků a svým lidským kolegům pomohl vystopovat například podezřelého z vraždy. V pondělí 22. června mu ale jeho rodina a kolegové z různých koutů státu Missouri přišli říct své poslední sbohem a poté byl Cuba uspán.

Psi se vedle policistů objevují už přes sto let. První zmínky o tom, že se pes účastnil policejního pátrání, se objevily v roce 1888 v Anglii. Jejich popularita v policejních službách začala ale v Belgii, kde je v roce 1899 začali oficiálně trénovat. O pár let později už byli běžnou součástí policie například v Německu, ale i právě v Anglii. V USA se psi po boku strážníků začali objevovat až v 70. letech.

Tagy: