reklama

Policejní pes dostal rakovinu. Loučili se s ním strážníci z celého Missouri

Policie z Missouri sdílela na sociálních sítích dojemný příběh. Strážník se rozloučil se svým služebním psem Cubou, který onemocněl zákeřnou rakovinou a poslední sbohem mu přijeli dát také policisté z různých koutů státu.

reklama

Policejní pes Cuba byl po boku strážníka Zellera, svého pána a parťáka ve službě, devět let. Nedávno mu ale zjistili rakovinu v posledním stadiu a kvalita jeho života se začala každým dnem zhoršovat. Policejní tým se tedy rozhodl Cubovo trápení ukončit.

„Je jeden z nás. Odvedl bez rozdílu stejnou práci jako my. Je jako náš bratr, takže je to pro nás velmi těžké. Proto jsme dnes všichni tady, abychom projevili naši podporu,“ řekl v dojemném proslovu jeho psovod.

Cuba strávil celý život ve službě státu Missouri a bude nám moc chybět.

Cuba ve svém životě odhalil nespočet drogových pašeráků a svým lidským kolegům pomohl vystopovat například podezřelého z vraždy. V pondělí 22. června mu ale jeho rodina a kolegové z různých koutů státu Missouri přišli říct své poslední sbohem a poté byl Cuba uspán.

Psi se vedle policistů objevují už přes sto let. První zmínky o tom, že se pes účastnil policejního pátrání, se objevily v roce 1888 v Anglii. Jejich popularita v policejních službách začala ale v Belgii, kde je v roce 1899 začali oficiálně trénovat. O pár let později už byli běžnou součástí policie například v Německu, ale i právě v Anglii. V USA se psi po boku strážníků začali objevovat až v 70. letech.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama