CNN Prima News policejní stanice

policejní stanice

Výpis příspěvků ke štítku „policejní stanice“

Útočníka v Bruselu vedli na seznamu extremistů. Před činem ho policie pustila

11. listopadu 2022 12:12

Útočník, který v Bruselu ve čtvrtek ubodal policistu a dalšího zranil, byl vedený na seznamu možných extremistů. Informovala o tom v pátek agentura AP. Muž, o kterém belgická média píší jako o Yassinovi M., už před útokem přišel na policejní stanici, kde nadával policistům, nebyl ale zadržen a byl převezen do nemocnice. Už dříve strávil muž za různé zločiny šest let ve vězení.

Před Čínou není úniku. Peking má po celém světě tajné policejní stanice, jsou i v Česku

2. listopadu 2022 08:29

Španělská nevládní organizace Safeguard Defenders zabývající se bezpečností ve světě představila rozsáhlý dokument, podle kterého si Číňané můžou došlápnout na své občany i v zahraničí. Peking totiž má po světě provozovat desítky utajených policejních stanic, přestože v zahraničí nemají žádnou jurisdikci. Policisté sloužící v zahraničí podle dostupných informací například přemlouvají Číňany v zahraničí, aby se vrátili do své domoviny, nebo sbírají zpravodajské informace. Podle zprávy funguje policejní zastoupení Pekingu i v České republice.

Rozsáhlé pátrání po seniorovi s krvácením do mozku je u konce. Sám se policii přihlásil

30. prosince 2021 10:01
Aktualizováno

Pražští policisté hledali čtyřiasedmdesátiletého seniora, který ve čtvrtek ráno odešel bez vědomí lékaře z vinohradské nemocnice. Podle vyšetření krvácel do mozku, a byl proto v ohrožení života. Odpoledne policejní mluvčí Violeta Siřišťová uvedla, že se pohřešovaný muž sám přihlásil na policejní služebnu.

Desítky ozbrojených lidí zaútočily na policejní stanici u Paříže. Zatčen nebyl nikdo

11. října 2020 16:24
Aktualizováno

Policejní stanice na pařížském předměstí Champigny-sur-Marne přestála v noci na dnešek útok asi čtyř desítek neznámých ozbrojených lidí, kteří budovu napadli s kovovými tyčemi a házeli po ní pyrotechniku a další předměty. Dovnitř se útočníci nedostali, nikdo z policistů nebyl zraněn, napsala dnes agentura AFP.