CNN Prima News policejní stanice

policejní stanice

Výpis příspěvků ke štítku „policejní stanice“

Senior vzal granáty do autobusu, mířil s nimi na policii v Prostějově. Ukradl je před 57 lety

Osmdesátiletý muž minulý týden v pátek přinesl na policejní služebnu v Prostějově v igelitové tašce dvě desítky funkčních granátů, do města s nimi přijel autobusem. Policistům vypověděl, že cvičné granáty před více než půlstoletím odcizil na vojně. Krádež je však již v tomto případě promlčena, řekla ve středu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Případ policisté vyšetřují pro podezření z trestného činu nedovoleného ozbrojování, čekají na výsledky znaleckých posudků, doplnila mluvčí. Policie dlouhodobě zdůrazňuje, že lidé nemají s nalezenou municí nijak manipulovat a nález mají neprodleně oznámit policii.

REPORTÁŽ: Při výslechu skočil z policejní budovy v Karviné, teď je ochrnutý. Milanův otec zuří

Pomáhat a chránit, ne vždy je policejní slogan naplněn. „Při výslechu letos 27. února mě policisté vyzvali, ať si klidně skočím z okna. Tak jsem vyskočil, bylo to ve třetím patře na služebně v Karviné. Přežil jsem jen díky pádu na střechu policejního auta,“ vypráví pro CNN Prima NEWS 25letý Milan Kroščen. Nyní je na invalidním vozíku, od pasu dolů nic necítí. Krajské policejní ředitelství v Ostravě redakci případ odmítlo potvrdit, až Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) uvedla, že se událostí zabývá.

Útočníka v Bruselu vedli na seznamu extremistů. Před činem ho policie pustila

Útočník, který v Bruselu ve čtvrtek ubodal policistu a dalšího zranil, byl vedený na seznamu možných extremistů. Informovala o tom v pátek agentura AP. Muž, o kterém belgická média píší jako o Yassinovi M., už před útokem přišel na policejní stanici, kde nadával policistům, nebyl ale zadržen a byl převezen do nemocnice. Už dříve strávil muž za různé zločiny šest let ve vězení.